Ekologia w firmie

Prowadzisz swoją firmę? A może dopiero zaczynasz? Podziel się doświadczeniem!
Awatar użytkownika
Kawa
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:01

Ekologia w firmie

Post autor: Kawa »

Czy jest dla Was istotne to czy dana firma jest proekologiczna? Ja bardzo, dlatego dowiaduję się czy firma ma certyfikat ISO http://www.adees.net/iso14001.php Nie pracowałabym w miejscu, które szkodzi środowisku. A Wy? Jest to dla Was ważne?
Awatar użytkownika
mateusz-rt-ed
Posty: 71
Rejestracja: 19 lip 2020, 13:15

Re: Ekologia w firmie

Post autor: mateusz-rt-ed »

Gdy już zdecydujemy się na poważny remont lub gdy jest wykonywana budowa domu to warto pomyśleć aby przeprowadzić także termomodernizację. W pierwszej kolejności warto pomyśleć aby wymiana okien była podstawową kwestią w przypadku tego zagadnienia. Szczelne okna zapobiegają powstawaniu mostków cieplnych. Warto pamiętać, aby wykonawca który świadczy dla nas usługi budowlane był doświadczoną firmą i miał za sobą już wykonane tego typu inwestycje, najlepiej poparte konkretnymi referencjami od poprzednich Klientów. Nowe okna również nadają estetyczny wymiar naszemu domowi / mieszkaniu i zdecydowanie mogą zrobić dobre "pierwsze wrażenie". Inną, choć zdecydowanie bardziej kosztowną inwestycją jest ocieplenie elewacji. Pomimo, że to znaczny wydatek to absolutnie z biegiem czasu w pełni się zwraca i "zarabia" dla nas pieniądze, poprzez zaoszczędzenie wydatków na ogrzewanie. Elewacja może być wykonana z różnego rodzaju materiału / surowca np. drewniana elewacja, elewacja z klinkieru, elewacja z kamienia i ze względu na to technika oraz metoda wykonania ocieplenia może się różnić. W miastach najpopularniejszym i praktycznie najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianu i tynku elewacyjnego. W perspektywie czasu w budynku mieszkalnym - bloku - wszyscy mieszkańcy zaoszczędzą środki na ogrzewaniu co ma wymiar nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny, a teraz wszyscy staramy się dbać o środowisko naturalne, gdzie centralne ogrzewanie najczęściej właśnie jest oparte o spalanie paliw kopalnych (węgla). Także docieplenie elewacji jest bardzo ważnym zabiegiem i usprawnia w znacznym stopniu przeprowadzenie termomodernizacji.
Awatar użytkownika
tormund94
Posty: 309
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:55

Re: Ekologia w firmie

Post autor: tormund94 »

Jeżeli chodzi o ogrzewanie w firmie to na pewno warto będzie zainteresować sie ofertą jaka przedstawia firma http://lpgdirect.pl/ posiadają w swojej ofercie bardzo dobrej jakości zbiorniki gazowe które mogą służyć Ci jako ogrzewanie w domu za naprawdę niskie pieniądze
Awatar użytkownika
mateusz-rt-ed
Posty: 71
Rejestracja: 19 lip 2020, 13:15

Re: Ekologia w firmie

Post autor: mateusz-rt-ed »

Jeśli mamy swój dom / mieszkanie to jeśli zadbamy już o jego wnętrze to może pojawić się kwestia tego jak to wygląda na zewnątrz. Jeżeli prace remontowe związane ze ścianami zewnętrznymi były wykonywane w niezbyt odległej przeszłości to i tak może zaistnieć potrzeba wykonania prac na zewnątrz, ze względu na upływ czasu i związane z nim pojawiające się zabrudzenia ze spalin czy kominów. W takiej sytuacji konieczne wydaje się czyszczenie elewacji, które jeśli wykonane poprawnie może przedłużyć żywotność powłoki ścian zewnętrznych. Zapewni świetne doznania estetyczne i wizualne.

bimber sprzęt cena
ankową

Re: Ekologia w firmie

Post autor: ankową »

Duże firmy, takie jak np. biogazownie, chcąc dbać o ekologię, powinny regularnie przeprowadzać badania fizykochemiczne i badać jakościowo biogaz oraz substraty. Profesjonalne i fachowe wsparcie w tym tekacie udzieli http://laboratorium.balticrenewable.com ... ,3,pl.html - śmiało można się z nimi kontaktować, mają bogatą ofertę.
łowicki

Re: Ekologia w firmie

Post autor: łowicki »

Rzeczywiście coraz wiecej firm stawia na ekologiczne rozwiazania i zaczyna głównie właśnie od wyboru odpowiedniego systemu grzewczego. Przedsiebiorcy decyduja sie na fotowoltaike, bo po pierwsze jest to super eko opcja, a po drugie bardzo oszczedna! Z tego co wyliczaja na blogu Levady przez 25 lat fotowoltaika generuje zyski rzędu 47tys. zł
Małgosia

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Małgosia »

Fotowoltaika w Chojnowie fajnie się sprawdza. Znalazłam niedawno firmę montującą panele fotowoltaiczne w Chojnowie, czyli mojej rodzinnej miejscowości i zastanawiam się, czy nie poprosić ich o kalkulację kosztów. Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie do ekologicznej firmy.
Awatar użytkownika
ankor
Posty: 55
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:24

Re: Ekologia w firmie

Post autor: ankor »

No OK, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak dobrać moc paneli, zobaczcie:
https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/jak ... ltaicznych
Zdecydowanie warto i to pod każdym względem. Wprawdzie w tym powinien pomóc wykonawca usługi, ale mimo wszystko lepiej, żebyście sami to ogarnęli.
Paweł3423

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Paweł3423 »

Warto na budynku firmowym zamontować panele fotowoltaiczne bo tym samym można obniżyć rachunki za prąd. Jeśli zużycie prądu w firmie jest duże to inwestycja jest tym bardziej opłacalna. Zalecam kontakt z nimi - https://ecocalma.pl/ Pomogą Wam ze wszystkim.
Michaś

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Michaś »

Ekologia dzisiaj to bardzo ważna sprawa. Jeśli chodzi o zastosowanie w biznesie, to uważam że ten producent http://www.richd-anders.pl/ jest fajnym przykładem na to jak w zgodzie z myślą ekologiczną korzystać z surowca jakim w tym wypadku jest drewno.
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Samanta »

Jeśli chcecie, aby Wasza firma mogła nazwać się ekologiczną, musicie zwrócić uwagę na to, skąd czerpiecie energię. Zmiana Waszego dostawcy energii na re:spect energy pozwoli Wam na pozyskiwanie jej w 100% z odnawialnych źródeł. A to na pewno będzie korzystne dla otaczającego nas środowiska :)
wół

Re: Ekologia w firmie

Post autor: wół »

Jak ktoś z was poszukiwał lub nadal szuka firmy, związanej ściśle z ekologią, to zdecydowanie polecam wam zajrzeć pod ten link https://www.ekomeritum.pl gdzie znajdziecie naprawdę świetną firmę, która wykonuje badania, pomiary i szkolenia, a także realizują wnioski o pozwolenia na na przykład gospodarkę odpadami.
aśka1987

Re: Ekologia w firmie

Post autor: aśka1987 »

A czytałeś o karcie informacyjnej przedsięwzięcia? Jeśli nie, to zapoznaj się z tym tematem https://www.eko-projekt.com/oferta/kart ... siewziecia Ten dokument to ocena wpływu danej firmy (najczęściej przemysłowej) na środowisko i jest obowiązkowy - musisz go złożyć w urzędzie gminy przed rozpoczęciem produkcji.
Słońce

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Słońce »

Wiecie co myślę, że warto przemyśleć sobie kwestie energii odnawialnej. Tyle się słyszy o tym, że nasza planeta jest w coraz gorszym stanie, że naprawdę to ostatni chwilą, żeby zacząć coś zmieniać. Ja postanowiłam skontaktować się z firmą respect energy, w celu korzystania z ich zielonej energii w swoim biurze. Chociaż tak mogę się przyczynić do ratowania planety.
ŁukaszPL84

Re: Ekologia w firmie

Post autor: ŁukaszPL84 »

Ja uważam, że jest to jeden z ważniejszych czynników. W dzisiejszych czasach sporo firm inwestuje w proekologiczne rozwiązania, dlatego uważam, że warto zwracać na ten aspekt uwagę. Ja od niedawna współpracuję z firmą https://www.mag-bar.pl/kontakt. Zajmują się przetwórstwem, skupem i sprzedażą odpadów z tworzyw sztucznych. Swoje usługi wykonują uczciwie, profesjonalnie i terminowo.
nośka87

Re: Ekologia w firmie

Post autor: nośka87 »

Również zwracam dużą uwagę na aspekt ekologii, zwłaszcza odkąd sama jestem właścicielką firmy i mam realny wpływ na to, jak mój biznes oddziałuje na środowisko. Osobiście, jestem ogromną zwolenniczką korzystania z nowoczesnych osiągnięć technologii, w tym z odnawialnych źródeł energii. W mojej firmie wykorzystuję na razie panele fotowoltaiczne oraz system rekuperacji. Dzięki temu jestem w stanie zmniejszyć zużycie energii i odzyskiwać oraz ponownie zużywać ciepło. Oba systemy doradziła mi firma Bio-Energetyka z Koszalina - z samej ich strony internetowej dowiedziałam się masy przydatnych rzeczy o różnych systemach i sposobach wykorzystywania odnawialnej energii. Dzięki temu moja firma jest w tym momencie na tyle ekologiczna, na ile to możliwe, a ja wiem, że na pewno będę ją rozwijać w tym kierunku w przyszłości. :)
Środowisko 07

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Środowisko 07 »

Prowadząc tekie przedsiębiorstwo mamy obowiązek opłat za środowisko. Jeśłi nie dopełniamy swoich obowiązków podlegamy karze grzywny - nawet kilkuset tysięcy złotych. Aby tego uniknąć zleciliśmy te obowiązki https://sqda.pl/ochrona-srodowiska/sprawozdawczosc/. Sa bardzo pomocni i ważne jest, że wszystkie obowiązki sprawozdawcze wykonują rzetelnie, zgodnie z prawem ochrony środowiska oraz z zachowaniem odpowiednich terminów. Polecam.
Awatar użytkownika
judyta
Posty: 245
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:43

Re: Ekologia w firmie

Post autor: judyta »

Jako firma możecie też mieć wkład w sadzenie drzew w lasach. Uważam, że warto zdecydować się na taki krok. Wystarczy wejść na stronę https://posadzimy.pl/ i wybrać interesującą was lokalizację, a resztą zajmie się już firma. My posadziliśmy od początku roku wiele drzew w polskich lasach, dbając o środowisko.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 256
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:16

Re: Ekologia w firmie

Post autor: kasiakowa06 »

Kawa pisze: ↑14 sie 2020, 1:45 Czy jest dla Was istotne to czy dana firma jest proekologiczna? Ja bardzo, dlatego dowiaduję się czy firma ma certyfikat ISO adees.net/iso14001.php Nie pracowałabym w miejscu, które szkodzi środowisku. A Wy? Jest to dla Was ważne?
Zdecydowanie! Odnawialna energia to dzis podstawa, dlatego założyliśmy panele solarne od https://eko-woltaika.pl/fotowoltaika-maszewo

[IMG]https://eko-woltaika.pl/lib/l9zfbn/doda ... ak8ddg.jpg[/IMG
Awatar użytkownika
women89
Posty: 492
Rejestracja: 30 mar 2019, 21:54

Re: Ekologia w firmie

Post autor: women89 »

Na pewno są takie firmy i warto korzystać z ich usług. Recykling jest bardzo ważny i trzeba odpowiednio dbać o utylizowanie odpadów. Na pewno regranulat ldpe https://contalen-recycling.com/oferta/ są biodegradowalne i je powinno się używać, jeśli potrzebujemy dobrej jakości rozwiązań. W różnych dziedzinach takie rozwiązanie sprawdzi się!
mishell

Re: Ekologia w firmie

Post autor: mishell »

Czy zgniatarka do śmieci to odpowiedni element dla firmy produkującej sporo z materiałów kartonowych i w ogóle innych miękkich? Dla mnie to jest fajne, że można w ten sposób zadziałać, ale muszę mieć pewność, że to, co kupię, da nam maksymalne rozwiązania. Co wy na to powiecie?
Awatar użytkownika
tormund94
Posty: 309
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:55

Re: Ekologia w firmie

Post autor: tormund94 »

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć firmę do odbioru elektroodpadów, warto sprawdzić ofertę firmy odbiorydomowe.pl. Mój znajomy wspominał, że są specjalistami w tym zakresie, posiadającymi dużo doświadczenia. Zdecydowanie warto się z nimi skontaktować.
bartosz9292

Re: Ekologia w firmie

Post autor: bartosz9292 »

Firma to miejsce, w którym należy dbać o aspekty ekologiczne. Poza normą taką jak recykling, warto zadbać także o inne aspekty, takie jak przykladowo upcykling. Sprawdzajcie więcej informacji na ten temat w tym miejscu https://naturallybalanced.org/upcykling/
wojtek

Re: Ekologia w firmie

Post autor: wojtek »

Jeśli poszukiwana jest przez was firma, która zajmuje się czymś takim jak recykling odpadów w Polsce łącznie ze sprzętem elektronicznym i wszelkimi odpadami, to warto przejrzeć ofertę tej strony internetowej: https://mb-group.pl/ . Moim zdaniem posiadają infrastrukturę, która umożliwia im profesjonalne podejście do każdego klienta.
Zielinski

Re: Ekologia w firmie

Post autor: Zielinski »

Ekologia to też wtedy, gdy optymalizujemy wszystkie procesy, by było szybciej, taniej. I właśnie ekologicznie. Bo nawet samochody mogą jeździć tak jak chcą, kręcić kółka po terenie, lub można wyznaczać im trasy najkorzystniejsze z punktu widzenia zarządzania. Tylko trzeba mieć narzędzia i wiedzę. Położenie samochodu i co robi. Monitoring gps i platforma Flotmana dają taki fajny obrazek na flotę w terenie. I możliwość wysyłania w dane miejsce tego pojazdu, który jest wolny i który ma najbliżej.
zośka5151

Re: Ekologia w firmie

Post autor: zośka5151 »

Od wielu lat prowadzę własną firmę i zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest współpraca ze specjalistami w danej branży. Dlatego polecam Wam wszystkim sprawdzić ofertę nowoczesnej i profesjonalnej firmy zajmującej się pracami związanymi z Moja Elektrownia Wiatrowa Szczecin .
anotoi

Re: Ekologia w firmie

Post autor: anotoi »

Jeśli interesują was aspekty związane z ekologią oraz ochroną środowiska, to warto zaznajomić się z dostępnymi treściami pod tym linkiem: https://ligma.pl/znaczenie-prawidlowego ... blicznego/ . Udało mi się tam znaleźć sporo informacji na temat monitorowania emisji gazów oraz pyłów. Sprawdźcie sami, bo można się tam wiele dowiedzieć.
ODPOWIEDZ