Zakup samochodu z zagranicy?

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu zawodowym i nie tylko.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 155
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:55

Zakup samochodu z zagranicy?

Post autor: maksik »

Czy taki zakup jest nadal opłacalny? Czy ktoś z Was ma doświadczenie i może doradzić jak takie auto kupić? Na https://www.carforfriend.pl/jak-kupic-s ... z-niemiec/ dostępny jest poradnik w którym są zawarte podstawowe informacje. Ale może macie jakieś swoje doświadczenia i możecie się podzielić?
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:47

Re: Zakup samochodu z zagranicy?

Post autor: Adamek »

Dla mnie to by było zbyt ryzykowne. Chyba że miałabym kogoś, kto naprawdę zna się na samochodach. Tym bardziej, że ja chciałem sobie Porsche 911 kupić. Kumpel mi podpowiedział, że w Porsche Centrum Sopot oprócz nowych są też używane, z programu Porsche Approved. Idealna opcja dla mnie i tam są już samochody uprzednio sprawdzone i to bardzo dokładnie.
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Zakup samochodu z zagranicy?

Post autor: raptak »

Myślę, że oczywiście jest to bardzo fajny sposób i moim zdaniem jak najbardziej warto jest się na taki ruch zdecydować. Ja również całkiem niedawno miałem okazję czytać na stronie https://kioskpolis.pl/koszt-rejestracji ... z-niemiec/ jak wyglądają koszty rejestracji samochodu sprowadzonego z Niemiec.
miręk

Re: Zakup samochodu z zagranicy?

Post autor: miręk »

To głownie zależy od szczęścia mam wrażenie. Mam na myśli na jakiego sprzedawcę trafisz. Nie tylko przecież w Polsce tak oszukują handlarze. Niemcy czy Austria to wykorzystują i dobrze im to wychodzi. Jak dla mnie warto najpierw rozejrzeć się po rodzimym rynku, a później ewentualnie poszukać za granicą samochodu. Poza tym kupując w Polsce, mamy mniej papierkowej roboty.


---------------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Mirek z https://altatrans.eu/spedycja-brodnica/
ODPOWIEDZ