Jakie okna?

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu zawodowym i nie tylko.
Jacekś17

Jakie okna?

Post autor: Jacekś17 »

Czy możecie podpowiedzieć, czy wybrać do domu okna plastikowe, czy jednak drewniane? Obecnie dom jest na etapie wykończenia i czas podjąć decyzje o wyborze stolarki okiennej. Jednak opinii na temat okien jest dużo. Jednak może ktoś z Was wybrał któreś i może podzielić się własną opinią? Co może pomóc mi w podjęciu decyzji?
Łukasz

Re: Jakie okna?

Post autor: Łukasz »

Miałem nie mały problem z wyborem okien do domu. Oczywiście pytałem znajomych oraz zaciągnąłem języka u fachowców, ale najbardziej pomogły mi w wyborze odpowiednich okien, artykuły z tego bloga https://eurocolor.com.pl/blog/. Polecam zapoznać się z tymi artykułami, może Tobie również pomogą w wyborze ;)
Romantyk

Re: Jakie okna?

Post autor: Romantyk »

Jak okna, to tylko aluminiowe ;-) Dają bardzo dużo możliwości pod względem doboru wymiarów przeszkleń, kształtów i kolorów, a do tego idealnie pasują do nowoczesnej architektury, dzięki wąskim ramom. Ja swoje okna i drzwi zamówiłem w firmie R&M Alufasady z Jędrzejowa koło Kielc. Mają sprawdzone systemy aluminiowe Schuco, spore doświadczenie i bardzo sprawną ekipę montażową. Za parę lat planuję budowę ogrodu zimowego i też zamówię go właśnie u nich.
KamilŻ234

Re: Jakie okna?

Post autor: KamilŻ234 »

Okna muszą być przede wszystkim oporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych, oporne na utratę ciepła (bardzo szczelne i ja takie okna mam i zamówiłam je w firmie https://www.pendragon.pl/okna/. Firmę polecił mi mój sąsiad, który kilka miesięcy przed nami wstawiał okna u siebie.
Bandział

Re: Jakie okna?

Post autor: Bandział »

Wybór okien na rynku jest ogromny. Inne będą do domu, a inne na magazyn. Mogą być też okna drzwiowe. Warto dlatego poszukać odpowiedniego producenta, który spersonalizuje je pod Twoją osobę. Znam super stronę z bazą firm okiennych i artykułami na ich temat: https://www.okna365.pl/artykul/okna-pla ... rac-151940 Tutaj masz ciekawy tekst jak wybrać okna. Na pewno Ci pomoże.
Jerrry

Re: Jakie okna?

Post autor: Jerrry »

My mamy okna plastikowe firmy Jezierski - https://jezierski.com.pl/. Też zastanawialiśmy się nad oknami drewnianymi ale one są dość drogie. A tymczasem okna plastikowe Jezierski maja parametry zbliżone do nowoczesnych okien drewnianych a cenowo wychodzą taniej. Okna sa bardzo solidne, ładnie i starannie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest duży wybór modeli, wzorów i kolorów. Można dopasować do każdego stylu i gustu. A sama firma od lat jest producentem okien w segmencie premium.
wera893

Re: Jakie okna?

Post autor: wera893 »

Mianem świetnych okien można nazwać okna Drutex. Sama się właśnie nad nimi zastanawiam i zainteresowała mnie ich oferta okien PCV. Dlaczego są tak wyjątkowe? Przede wszystkim mają spory wybór i bez problemu wybieracie sobie u nich okna, jakie tylko chcecie.
ODPOWIEDZ