Jak wyciszyć hałas w domu?

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu zawodowym i nie tylko.
alęks

Jak wyciszyć hałas w domu?

Post autor: alęks »

Cześć, u mnie w domu bardzo, ale to bardzo trzaskają drzwi co bardzo mnie rozprasza w ramach mojej pracy oraz powoduje, że nie mogę się wprost skupić! Mocno zainteresowały mnie stopery do drzwi! Wydaje mi się, że zakup takiego stoperu dość mocno by mi pomógł. Tylko czy aby się nie mylę?
Awatar użytkownika
Mirinda
Posty: 65
Rejestracja: 10 kwie 2019, 12:21

Re: Jak wyciszyć hałas w domu?

Post autor: Mirinda »

Lepiej pozbyć się problemu na stałe, dlatego przydatnymi elementami wyposażenia każdego mieszkania są panele akustyczne. Znajdziesz je na stronie https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pan ... styczne-2/ . Panele wyciszają drzwi i okna, a przy okazji poprawiają akustykę w mieszkaniu. Poza tym fajnie się prezentują, bo mają nowoczesne i modne wzory.
tynórimis

Re: Jak wyciszyć hałas w domu?

Post autor: tynórimis »

Jeżeli hałas idzie z ulicy to warto zorganizować się z sąsiadami i postarać o wyciszenie. W pierwszej kolejności warto wykonać analizę akustyczną. W tym celu polecam wam zgłosić się do firmy http://bpplan.pl/ Oni posiadają w tym spore doświadczenie.
Awatar użytkownika
arendoo
Posty: 236
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:01

Re: Jak wyciszyć hałas w domu?

Post autor: arendoo »

Niestety mam podobny problem i u mnie tez potrzebne jest maksymalne wyciszenie. Zastanawiam się które panele akustyczne są faktycznie najlepsze. Wspominaliście o jakichś ofertach, ale ja jestem laikiem i nie bardzo wiem czym kierować się przy wyborze.
Podpowiecie trochę?
Awatar użytkownika
magdap
Posty: 91
Rejestracja: 10 lut 2020, 14:16

Re: Jak wyciszyć hałas w domu?

Post autor: magdap »

Pierwsze co przychodzi mi do głowy na hasło "wyciszenie domu" to panele akustyczne. Nie wiem, czy słyszeliście, ale cegła nawet - materiał, który jest z nami od pokoleń - charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami akustycznymi. W związku z tym dla wielu kusząca może się okazać propozycja wykończenia wnętrza np. płytkami ceglanymi ;)
Kónarska32

Re: Jak wyciszyć hałas w domu?

Post autor: Kónarska32 »

We wnętrzu domu dobrze jest zadbać o odpowiednią akustykę i wygłuszenia, dobór drzwi ma w tym spory udział. Nie bez powodu wybraliśmy z kolekcji vox modus https://www.vox.pl/drzwi-vox-modus. Eleganckie i solidne drzwi, wygłuszają jeszcze lepiej niż się spodziewałam :)
ODPOWIEDZ