Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Szukasz pomysłu na biznes? Pomożemy! Dyskusje, opinie.
Awatar użytkownika
MalaMi
Posty: 197
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:31

Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: MalaMi »

Jest na to w ogóle dobry moment?
Tutaj https://helphoo.com/pl/blog/dzien-pozyt ... zaczac-zyc widziałam, że piszą więcej o tym, kiedy zmienić pracę, ale też o czym pamiętać i na co uważać.
Ktoś z was przez to przechodził?
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi od was, bo sama trochę tego wszystkiego się obawiam.
Wolę zebrać tyle informacji, ile się da.
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: Samanta »

Moim zdaniem pracę najlepiej zmienić już wtedy, kiedy zaczyna się o tym myśleć. Bo to świadczy o tym, że w starej pracy jest coś nie tak. A może warto byłoby się zdecydować na totalna odmianę i wyjechać do pracy za granicę, na przykład do Włoch? Widziałam takie oferty na stronie https://pl.europa.jobs/praca-wlochy, polecam sobie poprzeglądać ;)
Awatar użytkownika
Bizubiz
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:56

Re: Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: Bizubiz »

Zależy też jakie macie możliwości. Z doświadczenia wiem, że nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej:) Warto zapoznać się z różnymi ofertami pracy, przejść się na rozmowę, kto wie, może akurat coś ciekawego znajdziecie dla siebie. Ja teraz zastanawiam się nad formą zatrudnienia. W firmie zaproponowali mi przejście na b2b. Na stronie https://www.finansowysilacz.pl/umowa-b2 ... a-o-prace/ znalazłam już świetny artykuł, poczytajcie sobie o porównaniu b2b z umową o prace.
Awatar użytkownika
JaninskaAnna
Posty: 11
Rejestracja: 11 mar 2020, 13:59

Re: Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: JaninskaAnna »

jak już ci się nie układa z pracodawcą, albo nie odpowiadają warunki trzeba zacząć się rozglądać , ja szukałam na portalu https://www.gowork.pl/praca/praca-za-gr ... in;l/20;km i znalazłam dużo ofert zanim wyruszyłam z wypowiedzeniem
Awatar użytkownika
rogusia35
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2020, 15:21

Re: Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: rogusia35 »

Wydaje mi się, że nie ma idealnego momentu. A raczej, że w każdej pracy ten moment jest podyktowany zupełnie innymi czynnikami. Warto się zastanowić czy to czas, żeby zmienić pracę jeśli w obecnej się nie rozwijamy, od wielu lat mamy te same obowiązki, zupełnie przestaliśmy dogadywać się z szefem i współpracownikami albo jeśli cały czas musimy wykonywać pracę za kogoś innego, a nie idą za tym żadne profity.

tapeta na włóknie mineralnym klejenie
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: raptak »

Myślę, że najlepiej jest zmieniać pracę wtedy kiedy jest to po prostu możliwe. Moim zdaniem również warto jest zapoznać się z https://monitorurzedowy.pl/article/383/ ... anych-umow gdzie możemy przeczytać o naszych prawach jeśli chodzi o stosunek pracy i ewentualne rozwiązanie umów.
Awatar użytkownika
wypowumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2020, 13:41

Re: Kiedy najlepiej zmienić pracę?

Post autor: wypowumowy »

Myślę, że najlepiej najpierw wypowiedzieć umowę o pracę, a dopiero później szukać nowej pracy. Przy wypowiadaniu umowy może pomóc nam prawnik. Ja korzystam z usług https://wypowiedzenie-umowy-o-prace.pl/
ODPOWIEDZ