Transport a Cło

Wszystko na temat podatków, stawki, zmiany, kiedy płacić, jak nie płacić. VAT, PIT i inne. Zadawaj pytania, udzielaj odpowiedzi, pomagaj innym.
Awatar użytkownika
Tomasz Breść
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2020, 16:00

Transport a Cło

Post autor: Tomasz Breść »

Czy ktoś się orientuje jak będzie liczone cło przy imporcie jeżeli wybiorę przy incoterms EXW? (https://www.chinskiraport.pl/blog/incoterms-2020/)?
Bo przy FOB to normalnie liczę od Portu do Portu.
Import z Chin
Awatar użytkownika
szydlowska_marta
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2020, 1:13

Re: Transport a Cło

Post autor: szydlowska_marta »

Musisz pogadać ze spedytorem, wydaje mi się że od załadunku do portu docelowego!
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Transport a Cło

Post autor: Samanta »

Prowadząc własną firmę transportową konieczne jest również posiadanie tak zwanej licencji przewoźnika. Na stronie internetowej https://europim.pl/licencja-transportowa-przewoznika/ możecie sobie o niej nieco więcej poczytać. Polecam, jeśli Was to interesuje.
OlafBryński

Re: Transport a Cło

Post autor: OlafBryński »

Jeżeli jesteśmy w temacie transportu i cła to ze swojej strony polecam odwiedzić stronę firmy z Mtm z miejscowości Żary. Firma obsługuję zgłoszenia celne na terenie całego kraju. Firma MTM to doświadczony partner zatrudniający samych wykwalifikowanych specjalistów i, co oznacza, że zawsze działają zgodnie z obowiązującymi procedurami. Klienci firmy mogą liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w każdej sytuacji. Ja kilka razy korzystałem z pomocy MTM i powiem wam, że za każdym razem szybko i sprawnie działali i wszystko było co do minuty załatwione.
ODPOWIEDZ