Oszczędności

Wszystko na temat podatków, stawki, zmiany, kiedy płacić, jak nie płacić. VAT, PIT i inne. Zadawaj pytania, udzielaj odpowiedzi, pomagaj innym.
Awatar użytkownika
Hottka
Posty: 233
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:13

Oszczędności

Post autor: Hottka »

A macie jakieś oszczędności żeby móc zacząć inwestować? Wydaje mi się, że to jest taką totalną podstawą jeżeli chodzi o inwestowanie. Wstępnie staram się odłożyć pieniądzę, by móc zainwestować.

figurka aniołek
Awatar użytkownika
kaszka
Posty: 57
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:28

Re: Oszczędności

Post autor: kaszka »

Raczej bezproblemowe są lokaty. Można o tym pomyśleć jeśli chodzi o inwestycję bo taką lokatę można nawet założyć nie posiadając konta w banku: https://najlepszelokaty.pl/tag/lokata-bez-konta . Moim zdaniem jest to spore ułatwienie.
Awatar użytkownika
kiwi
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:34

Re: Oszczędności

Post autor: kiwi »

Mało się mówi na temat oszczędzania i odkładania oszczędności. Myślę, że warto dowiedzieć się więcej na temat tego jakie są zasady oszczędzania. Oczywiście jeśli planujemy jakieś poważne inwestycje to z pewnością przydadzą się fundusze i warto mieć odłożone jakieś pieniądze a nie tylko liczyć na kredyt. Moim zdaniem wiele osób myśli o tym by wydać wszystko to, co udało im się zarobić i nie myślą przyszłosciowo. Myślę, że warto zapoznać się z ofertą i poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie.
Awatar użytkownika
bizwoman
Posty: 251
Rejestracja: 10 lip 2019, 8:05

Re: Oszczędności

Post autor: bizwoman »

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ile pieniędzy "wyrzuca" kupując jedzenie, którego nie potrzebuje. Tutaj: link ten problem jest dokładnie omówiony. Mam nadzieje, że po lekturze tego tekstu niektórzy nieco zmienią swoje podejście.
Awatar użytkownika
dimbo45
Posty: 131
Rejestracja: 03 sie 2019, 22:16

Re: Oszczędności

Post autor: dimbo45 »

Najlepiej inwestować kasę i będzie ok. My działamy s siostrą w XTB, wiemy, jak to wygląda i ile da się tak wyciągnąć. Potencjał
rynkowy jest widoczny, dużo możliwości, różne rynki, różne rozwiązania. Najlepiej inwestowac w surowce, kryptowaluty czy forexa.
evegar

Re: Oszczędności

Post autor: evegar »

no dobra piszesz o tym żeby inwestować w kryptowaluty to może powiesz wiecej na ten temat? znalazlem kilka stron takich jak https://cryptoprofit.pl/ gdzie mozna poczytac troche o tym jak inwestowac, co jest najwazniejsze i co sie oplaca ale wiesz teoria to co innego niz praktyka... sam inwestowales? jak efekty?
głowek

Re: Oszczędności

Post autor: głowek »

Przyznam szczerze, że również poszukiwałem sprawdzonych metod na zaoszczędzenie środków. Zastanawiałem się na ulokowaniu środków na lokacie i znalazłem nawet w sieci kalkulator zysku z lokat . Jeśli bylibyście zainteresowani, to wydaje mi się, że warto odwiedzić stronę generali-investments.pl. Notabene znajdziecie tam sporo treści, które pomogą wam zaoszczędzić środki lub je pomnożyć. Myślę, że warto spróbować na początek poczytać ichniejsze treści.
ODPOWIEDZ