Metody optymalizacji podatkowej

Wszystko na temat podatków, stawki, zmiany, kiedy płacić, jak nie płacić. VAT, PIT i inne. Zadawaj pytania, udzielaj odpowiedzi, pomagaj innym.
Awatar użytkownika
Dorian
Posty: 56
Rejestracja: 24 gru 2018, 13:07

Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Dorian »

Jak wiemy, podatki w Polsce do najniższych nie należą i w wielu przypadkach jest to bardzo duże obciążenie dla firm. Jakie polecicie legalne metody optymalizacji podatkowej dla firm?

Kilka moich porad

Zamiast dokapitalizować warto jest pozyczyc. Może być więc tak, że firma wypracowuje duże zyski dzięki produkcji, ale łatwo je pomniejsza, np. spłatami pożyczek, które zaciągnęła.
Podatek liniowy w przypadku dużych dochodów
Kupienie spólki ze stratą
Prowadzenie działalności w formie spółki osobowej zamiast kapitałowej, unikając w ten sposób podwójnego opodatkowania
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:12

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Karolina »

Też uważam, że dobrą praktyką jest obniżenie podatków poprzez prowadzenie firmy osobowej. W ten sposób pozbywamy się też nieco papierkowej roboty.
Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 65
Rejestracja: 08 sty 2019, 13:25

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Michalina »

Może warto też pewne rzeczy rozliczać samemu, zamiast korzystać ciągle z pomocy księgowej? Mam na myśli na przykład deklaracje PIT. Nie wiem, czy wiecie, ale istnieją takie programy jak https://www.pit-format.pl/. Jest to prosty programik, dzięki któremu bez problemu rozliczycie PITy.
Awatar użytkownika
Bombeczka
Posty: 16
Rejestracja: 24 sty 2019, 12:14

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Bombeczka »

W takich programach możesz się sama rozliczyć, ale wiadomo, że zawsze możesz coś zrobić źle jak się pomylisz. Dlatego polecam korzystać z profesjonalnej pomocy księgowej: https://ksiegowa-halinow.pl/ . Wtedy masz pewność, że wszystko wykonasz poprawnie :)2
Awatar użytkownika
Monita89
Posty: 123
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:04

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Monita89 »

A czy kojarzy ktoś z was może firmę https://www.podatkimeritum.pl ? Pytam, ponieważ mam problem ze zwrotem podatku z pracy mojej zagranicą? A wiem, że mogę starać się o zwrot z nadpłaty. Znalazłam tą firmę i zauważyłam, że świadczą oni w tym zakresie kompleksowe usługi. Tak myślę czy się do nich nie zgłosić? Może warto? Podpowiecie?

alzheimer a marihuana
JacekOź

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: JacekOź »

Jeżeli chcecie szybko, sprawnie i bez problemów rozliczyć podatki z pracy za granicą żeby jednocześnie uzyskać zwrot podatku na odpowiednim poziomie to warto postawić na specjalistów którzy będą Wam w stanie odpowiednio pomóc i doprowadzą sprawę do końca. Tutaj w przypadku pracy w Holandii zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na https://aangifte24.com/belastingdienst-co-to-jest/ z której sam korzystałem. Wszystko poszło bez najmniejszych problemów, dostępne dokumenty i duża dawka konkretnych podpowiedzi.
Rofoł

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Rofoł »

W mojej opinii jeżeli będziecie na etapie poszukiwań konkretnych podpowiedzi w zakresie tego jak odpowiednio zabrać się za podatki i jednocześnie jak wyglądają progi podatkowe w 2021 to tutaj zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście zwrócili uwage na wskazówki zestawione na portalu Credy https://www.credy.pl/progi-podatkowe-pi ... awki-2021/ gdzie dowiecie się więcej i też jednak przygotujecie się odpowiednio do swojego biznesu. Dobrze wiedzieć wszystko, aby uchronić się przed wieloma problemami z urzedem skarbowym. Pozdrawiam i oby wszystko się udało ;)
adżela

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: adżela »

Skoro mówicie, że to jest ważne, to okej, ja jeszcze nie wiem, co zrobię i tak dalej. Sprawdzam także, czy ogólnie można mieć coś takiego u siebie, jak na przykład kasa fiskalna i czytam tu https://awesometn.com/zwolnienie-z-kasy-fiskalnej/ , jakie są sposoby zwolnienia z tego. Mam nadzieję, że to mnie również obejmie, ale pewności nie ma.
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: raptak »

Niestety ja w tym zakresie nie jestem w stanie pomóc i muszę przyznać, że jak dla mnie jest to coś niezwykle nowego. Tak naprawdę to kliknij tutaj, jeśli również interesuje Cię wiedza o tym jaki jest podatek VAT w Niemczech. Co by nie mówić to faktycznie takie sprawy warto jest znać.
Błażej

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Błażej »

Ja mimo wszystko poleciłbym Wam skorzystać z usług kancelarii podatkowej. Uzyskacie wtedy pewne i aktualne informacje dotyczące optymalizacji podatkowej Waszych działalności. Sam od długiego czasu współpracuję z kancelarią https://kancelariapodatkowa.bielsko.pl/oferta. Zajmują się m.in. prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sporządzaniem raportów finansowych oraz doradztwem podatkowym. Na pewno będą w stanie Wam pomóc.
pawełek

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: pawełek »

Jeśli poszukujecie ekspertów podatkowych, a także idealnej księgowości na tip top, to koniecznie sprawdźcie ten adres internetowy https://taxexpert24.pl/ gdzie znajdziecie ciekawą ofertę, która może wam pomóc z papierologią. Przyznam szczerze, że warto tam zajrzeć, ponieważ posiadają świetną ofertę.
uńń

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: uńń »

Nam w rozliczeniach podatków pomagają specjaliści, którzy się na tym temacie znają doskonale. Są to pracownicy kancelarii doradztwa podatkowego https://www.podatkowakancelaria.pl/dla-firm w Warszawie na ul. Hłaski. Współpraca z nimi przebiega bardzo dobrze, to ludzie doświadczeni, z którymi łatwo się dogadać. Mają szeroki zakres usług i atrakcyjne ceny, gorąco ich wam polecam. Lepiej nie mogliśmy trafić.
Kałczuk

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Kałczuk »

Szukacie jakiegoś specjalisty od podatków? Profesjonalne usługi w zakresie doradztwa podatkowego można znaleźć u Pana Jacka Pukaluka na Sowińskiego https://pukaluk.pl/oferta/ w Warszawie. Dobrze w pewnych kwestiach związanych z firmą, a już na pewno, co do płacenia podatków, poradzić się doradcy podatkowego. Tam na pewno uzyskacie skuteczną pomoc. Zdecydowanie polecam.
kerchiefraid

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: kerchiefraid »

Pomimo iż podatków nikt nie lubi płacić i nie da się ich uniknąć, istnieje rozwiązanie, które każdy przedsiębiorca powinien poznać. Ma ono na celu obniżyć koszty działalności firmy i pomóc w zgromadzeniu oszczędności slope unblocked. Jak obniżyć podatki? Czym jest optymalizacja podatkowa? W jaki sposób skorzystać z tej opcji?
Rumcajs

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Rumcajs »

Unikanie problemów prawnych i podatkowych to klucz do sukcesu w biznesie. Dla wielu z nas oznacza to współpracę z doświadczonym doradcą. Wskazówki na temat korzyści z takiego wsparcia można znaleźć na https://jaw.pl/2021/03/kiedy-mozesz-pot ... datkowego/ i jak dla mnie są to niezwykle ważne kwestie.
Zdziś

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Zdziś »

Prowadzenie działalności gospodarczej na arenie międzynarodowej wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami podatkowymi. Różnice w systemach podatkowych poszczególnych krajów mogą stwarzać zarówno możliwości, jak i pułapki dla nieświadomych przedsiębiorców. Kluczowe jest, aby korzystać z usług doradców podatkowych, którzy specjalizują się w międzynarodowym prawie podatkowym. Cenną wiedzę na temat międzynarodowego doradztwa podatkowego oferuje artykuł dostępny tutaj https://iszczecinek.pl/pl/651_artykuly- ... ledow.html więc przeczytajcie ten materiał.
Maniek

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Maniek »

Osiągnięcie zwolnienia z podatku BTW w Holandii jest procesem, który może przynieść znaczne korzyści finansowe dla firmy. Aby jednak proces ten zakończył się sukcesem, niezbędne jest dokładne zrozumienie wszystkich wymaganych procedur i dokumentów. Przydatnym narzędziem, które może pomóc w tym zadaniu, jest strona https://www.tugazeta.pl/1,jak-uzyskac-z ... 55850.html zawierająca aktualne informacje i porady.
Junak

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Junak »

Proces rejestracji VAT w Niemczech różni się w zależności od typu działalności i może być bardziej złożony dla firm zagranicznych. Niezbędne jest dokładne zaplanowanie każdego kroku procesu, aby uniknąć błędów mogących prowadzić do opóźnień lub dodatkowych kosztów. Istnieje wiele zasobów, które mogą pomóc w tym procesie, ale jednym z najbardziej kompleksowych przewodników jest https://poznaninfo.pl/jak-zarejestrowac ... niemczech/ zawierający aktualne informacje i praktyczne porady. Wybór odpowiedniego doradcy podatkowego może również znacząco przyspieszyć cały proces.
Głagol

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Głagol »

Po zarejestrowaniu się w systemie OSS, przedsiębiorcy muszą pamiętać o regularnym składaniu kwartalnych deklaracji VAT. Proces ten umożliwia zgłaszanie wszystkich transakcji dokonanych w różnych krajach członkowskich za pomocą jednego zgłoszenia elektronicznego. Przydatne wskazówki na temat tego, jak prawidłowo wypełniać deklaracje, można znaleźć na https://24tp.pl/n/115664 i jest to istotne dla zachowania zgodności z przepisami podatkowymi w UE.
Jarosz

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Jarosz »

W 2024 roku, zmiany w stawkach VAT mają na celu zwiększenie transparentności w przepisach podatkowych. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat są dostępne tutaj https://mbon.pl/jak-zmienia-sie-stawki-vat-w-2024-roku/ co pomoże przedsiębiorcom w dostosowaniu swoich procedur. Transparentność w prawie podatkowym ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia zaufania między podatnikami a organami skarbowymi.
Pecet

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Pecet »

W artykule na stronie https://planetaprawo.pl/artykuly/szczeg ... polnotowym omówiono również specyfikę rozliczeń VAT dla branży transportowej w obrębie Unii Europejskiej. Dla przedsiębiorstw transportowych ważne jest zrozumienie tych zasad, by prawidłowo rozliczać podatki od usług międzynarodowych i unikać podwójnego opodatkowania.
Gość

Re: Metody optymalizacji podatkowej

Post autor: Gość »

Ostatnio wpadłem w internecie na https://prosta-spolka.pl . Bardzo zaciekawił mnie koncept takich prostych spółek akcyjnych, więc dopytałem się głębiej. Od pół roku założyłem swój startup a w raz z nim spółkę akcyjną. Bardzo polecam :)
ODPOWIEDZ