Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Wszystko na temat podatków, stawki, zmiany, kiedy płacić, jak nie płacić. VAT, PIT i inne. Zadawaj pytania, udzielaj odpowiedzi, pomagaj innym.
Awatar użytkownika
Ozeasz1960
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2019, 19:40

Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: Ozeasz1960 »

Mam takie trudne pytanie, czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?
Awatar użytkownika
Arleta_94
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 0:26

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: Arleta_94 »

O matko, nie wiem, lepiej zapytaj specjalisty od procesów kościelnych.
Awatar użytkownika
kinga237
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2019, 16:05

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: kinga237 »

Rzeczywiście trudne pytanie. Mam rozumieć, że cywilny rozwód już masz? Jeśli tak to nie powinno się płacić podwójnie. A jak jest w rzeczywistości to niestety nie wiem.
Awatar użytkownika
milka
Posty: 222
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:51

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: milka »

Z tego co wiem to coraz częściej ludzie oprócz rozwodu cywilnego chcą również stwierdzenia nieważności ich małżeństwa zawartego w kościele. Oczywiście kodeks kanoniczny dopuszcza taką możliwość, a nie w każdym przypadku. Zanim zdecydujemy się na proces w sądzie kościelnym – warto jest udać się do specjalisty po profesjonalną pomoc. Adwokat kościelny będzie w tym wypadku moim zdaniem najlepszą opcją. Są miejsca jak to http://www.poradniasalomon.pl/ gdzie można umówić się na taką konsultację. I warto z tego skorzystać.
Awatar użytkownika
biznesows
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2019, 10:39

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: biznesows »

Podatek od ślubu kościelnego...pierwsze słyszę tym bardziej że kościół nie płaci podatków
Rozwody
Awatar użytkownika
Robert8909
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2019, 10:09

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: Robert8909 »

O takie kwestie najlepiej zapytać prawnika. Pytane jest trudne, a uzyskanie rozwodu kościelnego jeszcze trudniejsze.
adwokatmdp.pl
Awatar użytkownika
Dyniowiec
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2019, 18:07

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: Dyniowiec »

Zawsze zapłacisz, jak nie na ziemi, to w niebie ;)

zużycie cementu na m3 betonu
Awatar użytkownika
barttonn44
Posty: 50
Rejestracja: 08 sty 2020, 10:52

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: barttonn44 »

Skoro już o tematyce kościelnej rozmawiamy, to chciałbym się was zapytać co sądzicie o Instytucie ks. Skargi? Ostatnio sporo czytam na ten temat na przykłąd tutaj https://forumchrzescijanskie.org/ i wydaje mi się to wszystko być całkiem ciekawe. jakie wy macie zdanie na jego temat?
Awatar użytkownika
artek
Posty: 178
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:58

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: artek »

Ja niestety nie mam pojęcia jak to wygląda. Mimo kryzysu w małżeństwie, na pewno nie myśleliśmy o rozwodzie. Polecam zajrzeć na stronę http://wysokikosciol.pl/ i poczytać o wartości rodziny. Pamiętajcie, że nie ma sytuacji bez wyjścia - trzeba tylko zawierzyć Bogu,
Awatar użytkownika
judyta
Posty: 236
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:43

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: judyta »

Możliwe, że na tej stronie: http://domowykosciol.bialystok.pl/ znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania. Niemniej jednak, na waszym miejscu, przemyślałabym jeszcze kwestię rozwodu. Na pewno tego chcecie? Możliwe, że to tylko kryzys małżeński, z którym poradzicie sobie w inny sposób.
Awatar użytkownika
arendoo
Posty: 236
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:01

Re: Czy od rozwodu kościelnego trzeba zapłacić podatek?

Post autor: arendoo »

Wydaje mi się że tu w naszym kraju czegoś takiego nie ma, a nawet gdyby było to ten podatek nie powinien być jakiś mega ogromny... rozwód to przecież smutna sprawa i nie dość, że dwoje ludzi cierpi to jeszcze jakieś podatki.... jeśli kiedyś tak będzie to jakiś jeden wielki absurd.
ODPOWIEDZ