Psycholog DDA

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
Metody-73
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2019, 21:54

Re: Psycholog DDA

Post autor: Metody-73 »

A w jakim mieście?
Awatar użytkownika
florentyn
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2019, 5:14

Re: Psycholog DDA

Post autor: florentyn »

Poradnia Salomon - tam większość psychologów chyba się w tym specjalizuje to na pewno wybierzesz dobrze
Awatar użytkownika
Justynianka
Posty: 238
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:46

Re: Psycholog DDA

Post autor: Justynianka »

a czy wiedzieliście, że alkoholizm to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej bliskich? Jest to bardzo ważne, aby terapii poddała się cała rodzina, nie tylko alkoholik. Znalazłam namiary na dobrą prywatną klinikę Medox http://medox.org.pl/ - położona jest w Nowym Modlinie i mają spore doświadczenie w tych sprawach wiec na pewno pomoga.
Awatar użytkownika
rumour
Posty: 72
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:57

Re: Psycholog DDA

Post autor: rumour »

No ja niestety nic nie znam w tym temacie. Ale z ciekawością czytam wasze posty.
kiedy dorastasz, nadchodzi taki moment, kiedy nagle cały świat wydaje się w zasadzie bez sensu, kiedy przygniata Cię ciężar okrutnej rzeczywistości, jak coś, co spada z nieba.
Awatar użytkownika
KarinaMa
Posty: 216
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:09

Re: Psycholog DDA

Post autor: KarinaMa »

TO ja mogę Wam w takim razie podsunąć gabinet psychologiczny http://rodziceidzieci.com Wiem, że przyjmują tam sprawdzeni psychologowie, więc o efekty leczenia powinniście być spokojni. Najlepiej wybierzcie się tam z Waszymi dziećmi, bo to najlepszy ruch, jaki możecie wykonać. Nie ma sensu zwlekać z leczeniem w tak ważnych kwestiach.
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Psycholog DDA

Post autor: raptak »

Ja nie miałem jeszcze okazji korzystać z usług psychologa, ale wiem że jest to osoba która ma bardzo odpowiedzialną pracę. Podobno bardzo dużo osób teraz chce walczyć z uzależnieniem np. od alkoholu. Dlatego ja jestem zdania, że należy taką osobę jak najszybciej wysłać do specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień https://detoksfenix.pl/ gdzie z pewnością od razu uzyska specjalistyczną pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek87
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2019, 14:33

Re: Psycholog DDA

Post autor: Wojtek87 »

Justynianka pisze: ↑17 gru 2019, 19:28 a czy wiedzieliście, że alkoholizm to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej bliskich? Jest to bardzo ważne, aby terapii poddała się cała rodzina, nie tylko alkoholik.
Współuzależnienie to poważny problem, niestety często lekceważony, albo po prostu zupełnie nieuświadomiony. A bez pomocy psychologa, dla całej rodziny, trudno (praktycznie niemożliwe jest) wyrwanie się ze szponów nałogu. Polecam bardzo dobrą panią psycholog, która zajmuje się między innymi takim przypadkami jak właśnie współuzależnienie i leczenie różnego typu nałogów. Jest to pani Joanna Lena Lipin - https://www.znanylekarz.pl/joanna-lena- ... zestochowa . Doskonały psycholog, wspaniały człowiek. Ma świetne podejście do pacjenta. Jest możliwość wzięcia udziału w terapii online.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:51

Re: Psycholog DDA

Post autor: mczay »

Niestety współuzależnienie to czasem gorszy problem niż alkoholizm. Z alkoholikiem trzeba rozmawiać jasno i konkretnie. Można się wspomóc ogromem materiałów dostępnych na internecie (np. artykuł tego typu: https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi ), jednak trzeba pamiętać o tym, że w razie kłopotów należy już się skontaktować z psychologiem. Nie wolno zostawić alkoholika sobie samemu :)
Awatar użytkownika
xxpo20
Posty: 139
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:01

Re: Psycholog DDA

Post autor: xxpo20 »

Zdecydowanie potrzeba radykalnych rozwiązań, które są w stanie ochronić przed poważnymi konsekwencjami. Jedną z takich radykalnych metod jest wszywka antyalkoholowa. Stosuje ją wiele osób, a o jej działaniu możecie przeczytać obie na stronie https://zdrowyobywatel.pl/jak-leczyc-al ... m-osrodku/ Tam znajdziecie profesjonalne informacje.
Awatar użytkownika
Migotka
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2019, 7:22

Re: Psycholog DDA

Post autor: Migotka »

Alkoholizm w rodzinie najbardziej dotyka dzieci. Rodzice sobie imprezują, a oni muszą to znosić. Sama miałam podobną sytuację, gdy rodzice zaczęli pić, gdy mieli problemy finansowe. Ja i siostra poszukałyśmy porad w internecie i wpadłyśmy na stronę https://www.esperal.edu.pl/krakow/. Esperal jest bardzo skuteczny, bo od razu działa. Chorzy zdają sobie sprawę, że picie z wszywką może zakończyć się śmiercią. To świetne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
MagdaT
Posty: 62
Rejestracja: 24 maja 2020, 21:29

Re: Psycholog DDA

Post autor: MagdaT »

Alkoholizm to ogromny problem i potężnie wpływa na członków rodziny alkoholika. Często terapia u psychologa jest potrzebna nie tylko osobie uzależnionej, ale też własnie dzieciom, żonie czy mężowi. Niekiedy również rodzicom. Profesjonalną opieką terapeutyczną takie osoby otaczają specjaliści z https://virtus.bialystok.pl/ .
Awatar użytkownika
Biznesmen78
Posty: 945
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:03

Re: Psycholog DDA

Post autor: Biznesmen78 »

MagdaT pisze: ↑24 cze 2020, 22:06 Alkoholizm to ogromny problem i potężnie wpływa na członków rodziny alkoholika. Często terapia u psychologa jest potrzebna nie tylko osobie uzależnionej, ale też własnie dzieciom, żonie czy mężowi.
To prawda, z alkoholem nie ma żadnych żartów, dlatego dobrym wyjściem poza wizytą u psychologa, może okazać się terapia leczenia uzależnień od alkoholu, a świetny ośrodek świadczący te usługi możecie znaleźć na https://uzaleznienia-terapia.pl/.
Awatar użytkownika
małolata
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2019, 5:18

Re: Psycholog DDA

Post autor: małolata »

Nie znam się na tym, ale mam zostać wpisana na leczenie zamknięte w ośrodku Nefo , mam problem z narkotykami niestety. Bardzo się boję tego całego odwyku, nie chcę tam jechać, ale wiem, ze to dla mojego dobra. Czy możecie mi powiedzieć, jak to wygląda tak naprawdę? Podobno tam panuje rodzinna atmosfera, tyle wyczytałam
Weroniś

Re: Psycholog DDA

Post autor: Weroniś »

Rozmowa z psychologiem to jeden z klucz do rozwiązania problemu. Polecam - https://spps.pl/ gdyż wiem ze pewna osoba wyszła z wielu problemów dzięki takiej pomocy - nerwica, depresja itp. ciężkie rozmowy ale pomocne.
Awatar użytkownika
artek
Posty: 178
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:58

Re: Psycholog DDA

Post autor: artek »

Sama jestem DDA i wiem jak trudno wchodzi się w dorosłe życie.. w szczególności kiedy sami zauważymy ten problem u siebie. Ja byłam bardzo słaba psychicznie, ale dzięki leczeniu w https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ , wsparciu i wiarze we mnie - udało mi się dojść do siebie. Na dzień dzisiejszy nie piję alkoholu i czuje, że jestem silną osobą.
wiłka

Re: Psycholog DDA

Post autor: wiłka »

Najlepiej jest korzystać z już sprawdzonych psychologów. Być może ktoś z rodziny, lub przyjaciół miał z tym styczność i będzie w stanie doradzić dobrego specjalistę. Ja właśnie w taki sposób znalazłem swojego, a dokładnie https://wetalk.pl/ Może ktoś z was byłby zainteresowany?
juśek

Re: Psycholog DDA

Post autor: juśek »

psychoterapie alkoholową możesz znaleźć we wrocławskiej przychodni https://nasz-gabinet.pl/, oprócz prowadzenia terapii indywidualnej, grupowej i rodzinnej - oferują kompleksowe leczenie alkoholizmu, w tym detoks i wszywkę alkoholową esperal.

disulfiram, lek uczulający na alkohol, który może zmniejszyć chęć picia, wywołując nudności podczas spożywania alkoholu. W połączeniu z alkoholem może powodować zaczerwienienie twarzy, nudności, wymioty i bóle głowy.
Tediś

Re: Psycholog DDA

Post autor: Tediś »

Warto sięgnąć po pomoc specjalisty, są sprawy w których samodzielność nie jest wskazana.
Terapia nie jest powodem do wstydu, lecz sposobem na lepsze dziś i jutro. Mogę polecić jedno miejsce, w którym taka terapia nie obciąży domowych finansów.

terapia uzależnień
przemysława

Re: Psycholog DDA

Post autor: przemysława »

Rzuć okiem na Poradnię Zdrowa Psychicznego Empatio. Poradnia ta znajduje się we Wrocławiu ale ze względu na pandemię zaczęła oferować swoje usługi także w formie zdalnej. Koniecznie się z nimi skontaktuj. Jestem pewna, że otrzymasz tam profesjonalną pomoc psychologiczną.
Bożena

Re: Psycholog DDA

Post autor: Bożena »

Ja na terapię poszłam zaraz po wyprowadzce z domu, w którym problem alkoholizmu był obecny od wielu lat. Po mojej wyprowadzce ojciec również zaczął szukać pomocy. Pomogłam mu znaleźć terapię, jeżeli interesuje was terapia uzależnień w Kłodzku, to polecam ośrodek Fredom. Nie jest on co prawda w samym Kłodzku, jednak w bliskiej okolicy.
Chowański

Re: Psycholog DDA

Post autor: Chowański »

To jednak dużo bardziej złożona kwestia. Ja mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście dobrze się zastanowili co do tego, w jaki sposób moglibyście już teraz poradzić sobie z Waszymi problemami. DDA to trudna rzecz, więc już teraz zajrzyjcie do https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ i tam poszukajcie pomocy w wyjściu z tego.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 256
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:16

Re: Psycholog DDA

Post autor: kasiakowa06 »

florentyn pisze: ↑14 sie 2019, 12:02 poradniasalomon.com.pl/ Poradnia Salomon - tam większość psychologów chyba się w tym specjalizuje to na pewno wybierzesz dobrze
Jakby komuś była potrzebna taka poradnia w Poznaniu to polecam https://odoklinika.pl/terapia-uzaleznien-poznan/ - ich specjalizacja to wszywka.

Obrazek
yhęcia

Re: Psycholog DDA

Post autor: yhęcia »

Moim zdaniem warto na przykład rozważyć takie rozwiązania jak terapia tomatis ona jest w bardzo wielu przypadkach bardzo skuteczna więc nic nie szkodzi sprobować
ODPOWIEDZ