Przewóz dziecka w taksówce

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
JasminB
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:38

Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: JasminB »

Czasami, szczególnie jak wybieramy się do lekarza na drugi koniec miasta, to wybieramy taksówkę jako środek lokomocji. Tylko nie da się obecnie zamówić z fotelikiem dla dziecka. Więc jaka jest opcja inna?
Awatar użytkownika
Roma
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2020, 11:15

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: Roma »

Musisz zatem rozejrzeć się w taki adapter do pasów bezpieczeństwa, który zadba o bezpieczną podróż w taksówce dla twojego dziecka. Jest mały, poręczny i lekki więc później chodzenie z nim po mieście nie sprawia problemów gdyż spokojnie mieści się w damskiej torebce.
Awatar użytkownika
widokowa
Posty: 83
Rejestracja: 11 gru 2019, 12:30

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: widokowa »

no te pasy smart kid belt sprawdzaja sie w takich sytuacjach rewelacyjnie, sama korzystam z nich dla syna w drugim aucie i nie mam watpliwosci co do bezpieczenstwa
Awatar użytkownika
JasminB
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:38

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: JasminB »

Smart Kid Belt wygląda ciekawie. Funkcjonalnie jak rozwiązanie moich dylematów ;) Tylko na ile to rozwiązanie jest bezpieczne? Są jakieś testy?

zdejmowanie simlocka z iphone 4
Awatar użytkownika
wozniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:49

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: wozniak »

JasminB pisze: ↑02 mar 2020, 13:08 Smart Kid Belt wygląda ciekawie. Funkcjonalnie jak rozwiązanie moich dylematów ;) Tylko na ile to rozwiązanie jest bezpieczne? Są jakieś testy?
Na stronie producenta są dostępne testy. Wygląda to całkiem ciekawie. I arkusze z innych badań. Poczytaj. Wygląda to dobrze, mocno poniżej granicy. Szkoda że inni producenci tak łatwo nie pokazują swoich wyników.
Awatar użytkownika
ZochA
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2020, 16:28

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: ZochA »

Całkiem niedawno w jednym ze sklepów oglądałam takie urządzenie.Zastanawiałam się nawet nad zakupem,bo taki pas bardzo ułatwiłby nam życie.Urządzenie jest małe i spokojnie zmieści się do torebki.Zastanawiałam się tylko czy na pewno spełni on swoją funkcję i czy bezpiecznie można go używać.Poszukałam informacji na ten temat i chyba sie skusze na zakup.
Awatar użytkownika
JasminB
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:38

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: JasminB »

wozniak pisze: ↑04 mar 2020, 13:52
JasminB pisze: ↑02 mar 2020, 13:08 Smart Kid Belt wygląda ciekawie. Funkcjonalnie jak rozwiązanie moich dylematów ;) Tylko na ile to rozwiązanie jest bezpieczne? Są jakieś testy?
Na stronie producenta są dostępne testy. Wygląda to całkiem ciekawie. I arkusze z innych badań. Poczytaj. Wygląda to dobrze, mocno poniżej granicy. Szkoda że inni producenci tak łatwo nie pokazują swoich wyników.
Znalazłam jeszcze badanie z Hiszpani. Niezależne od producenta. Tez Smart Kid Belt wypadł dobrze. Także całkiem mnie to wszystko przekonuje do zakupu i używania.
Awatar użytkownika
sevebrzo
Posty: 19
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:37

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: sevebrzo »

JasminB pisze: ↑25 mar 2020, 18:45
Znalazłam jeszcze badanie z Hiszpani. Niezależne od producenta. Tez Smart Kid Belt wypadł dobrze. Także całkiem mnie to wszystko przekonuje do zakupu i używania.
Piszesz o tym badaniu dla fundacji z Warszawy? Bardzo fajne badanie i zaskakujące wyniki. Ciekawe że nie wszystkie foteliki przeszły pozytywnie wszystkie testy, a sa w sprzedaży. A taki Smart Kid Belt bezproblemowo dał sobie radę.
Awatar użytkownika
wozniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:49

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: wozniak »

Też mi sie podoba to rozwiązanie. I podoba mi się otwartość producenta. Testy i wyniki z atestów ma na stronie http://smartkidbelt.com/. Z fotelikami nie jest już tak przejrzyście.
Awatar użytkownika
sevebrzo
Posty: 19
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:37

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: sevebrzo »

wozniak pisze: ↑25 cze 2020, 13:29 Też mi sie podoba to rozwiązanie. I podoba mi się otwartość producenta. Testy i wyniki z atestów ma na stronie http://smartkidbelt.com/. Z fotelikami nie jest już tak przejrzyście.
Dokładnie. Producenci fotelików nie pokazują takich danych jak oni. Ciekawe dlaczego.
Awatar użytkownika
murmarls
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2020, 17:38

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: murmarls »

Szczerze to nie wiem czy ryzykowałbym coś takiego


__________________________
wędki
Awatar użytkownika
JasminB
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:38

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: JasminB »

murmarls pisze: ↑06 sie 2020, 6:42 Szczerze to nie wiem czy ryzykowałbym coś takiego
Wiesz, możesz liczyć na zapewnienia sprzedawców fotelików, że tylko ich towar jest najlepszy lub patrzeć na testy. A te pokazują, że smart kid belt wynikami wypada porównywalnie jak foteliki. W niektórych lepiej, w niektórych średnio. Ale i tak poziom bezpieczeństwa jest zapewniony. I to pokazują testy instytutów a nie słowa sprzedawców.
kaśka

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: kaśka »

w takich sytuacjach smart kid belt sprawdza sie doskonale :) wiadomo ze dla starszego dziecka, nie dla maluszka :) nasz 10 latek jezdzi w nich na codzien

spirulina pacifica skład
Błaszczyk

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: Błaszczyk »

Ciekawy artykuł u siebie producent tych pasów napisał: https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44. Zastanawiające jak bardzo branża fotelików naciska na zmiany w prawie. Chcą zabezpieczyć swoje interesy i swoje biznesy? Bo raczej nie chodzi o bezpieczeństwo, skoro jedna z proponowanych przez nich poprawek miała dotyczyć tego by nie brać pod uwagę testów bezpieczeństwa.
Jaśmin

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: Jaśmin »

Błaszczyk pisze: ↑14 paź 2020, 13:01 Ciekawy artykuł u siebie producent tych pasów napisał: https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44. Zastanawiające jak bardzo branża fotelików naciska na zmiany w prawie. Chcą zabezpieczyć swoje interesy i swoje biznesy? Bo raczej nie chodzi o bezpieczeństwo, skoro jedna z proponowanych przez nich poprawek miała dotyczyć tego by nie brać pod uwagę testów bezpieczeństwa.
Fajny ten artykuł. I trochę zaskakujący. Szczególnie to, że niektóre testy są oszukane i nalezy wszystko sprawdzać. Dla nas, konsumentów to bardzo zła wiadomość, bo przeciez niejednokrotnie patrzymy na takie testy i są dla nas wazne. Więc jak takie firmy mogą manipulowac przy wynikach. To po prostu oburzające. Tak nie powinno być. I nie dziwię się temu, że producent Smart Kid Belt pokazuje takie zachowania w branży. To źle świadczy o innych producentach.
nadiadąbska

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: nadiadąbska »

No podróż z dzieckiem bywa ciężka w szczególności kiedy maluszek jest mały i płaczliwy a podróż jaką mamy do pokonania jest dosyć długa. U mnie starszy syn kompletnie nie pozwalał nam ze sobą podróżować bo za każdym razem po 30 minutach jazdy rozpoczynał koncert. Za to młodszy syn jest całkowitym przeciwieństwem i nawet kiedy korzystamy z komunikacji miejskiej to jest grzeczny i zafascynowany wszystkim dookoła. Ostatnio wynajeliśmy bus do anglii i również nie było żadnego problemu.
Awatar użytkownika
judyta
Posty: 236
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:43

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: judyta »

Ja nie jestem przekonana do takiego rozwiązania. Jeśli obecnie nie dysponujecie samochodem, a musicie pilnie się gdzieś dostać to jest przecież wypożyczalnia samochodów Warszawa która swoim klientom oferuje bardzo dobre warunki. Warto też zaznaczyć, że przy każdym kolejnym wynajmie obowiązuje nas program lojalnościowy, więc ceny idą w doł.
MagdalenaŁagoda

Re: Przewóz dziecka w taksówce

Post autor: MagdalenaŁagoda »

Ja też nie posiadam własnego samochodu, ponieważ straciłam prawo jazdy. Zawsze gdy potrzebuję pojechać gdzieś z dzieckiem, to korzystam z usług firmy https://www.taxi-mikolow.pl/kontakt. Posiadają szeroką flotę nowoczesnych i komfortowych pojazdów oraz doświadczonych kierowców. Swoje usługi wykonują na terenie Mikołowa, Łazisk Górnych, Orzeszy, Gostynia i Wyr. Myślę, że Tobie również będą w stanie pomóc jeśli mieszkasz w okolicach tych miejscowości.
ODPOWIEDZ