Monitoring w zakładzie pracy

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
xxpo20
Posty: 139
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:01

Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: xxpo20 »

Wiedzieliście, że są konkretne zasady dotyczące monitoringu w miejscach pracy? Na stronie https://www.portalbhp.pl/temat-tygodnia ... -8797.html te zasady i wskazówki poznacie, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Wam się tym wszystkim zająć w swojej firmie.
Awatar użytkownika
biznesona
Posty: 28
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:41

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: biznesona »

Zapewne tu jedna, czy dwie kamery nie wystarczą. W takich miejscach trzeba postawić na całe zestawy do monitoringu zaopatrzone w wysokiej jakości kamery o bardzo dużym zasięgu. Ja takie zestawy znalazłam na stronie https://zabezpieczeniapoznan.pl/ Można tu znaleźć łatwe w montażu kamery, które świetnie obsłużą własnie wielkie przedsiębiorstwa, a także są tu i propozycje na typowo domowy użytek.
Awatar użytkownika
Perez0
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:03

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Perez0 »

Nic na ten temat nie wiedziałem .Dlatego przyda mi się bardzo Twój link. Teraz mam znaczną wiedzę na ten temat. Nikt mnie nie zaskoczy.
Przemoc to upadek rozumu.
Awatar użytkownika
wiktorziel
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2019, 0:01

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: wiktorziel »

Oczywiście, że na wszystko muszą być odpowiednie unormowania. My mamy u siebie takie kamery do monitoringu https://ivel.pl/k741,monitoring-kamery- ... ringu.html i one spisują się bardzo dobrze, oczywiście są w odpowiedni sposób użytkowane, podłączone i serwisowane.
Awatar użytkownika
jula9201
Posty: 159
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: jula9201 »

A interesujecie sie ogólnie takim temat, jak BHP? Ja powiem szczerze, że sprawdzam sobie raz na jakiś czas, jakie pojawiają się nowości i co można spotkać nowego, bo wiadomo, że wszystkie przepisy bardzo często się zmieniają. Według mnie bardzo pomocnym portalem moze być https://www.portalbhp.pl/ dla osób, które chcą się czegoś dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Perez0
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:03

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Perez0 »

Moim zdaniem coś z tego byłoby dobre https://www.instalproject.pl/ :) Warto w to zainwestować według mnie.
Przemoc to upadek rozumu.
Awatar użytkownika
urania
Posty: 181
Rejestracja: 20 mar 2019, 22:58

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: urania »

jula9201 pisze: ↑13 wrz 2019, 21:55 A interesujecie sie ogólnie takim temat, jak BHP? Ja powiem szczerze, że sprawdzam sobie raz na jakiś czas, jakie pojawiają się nowości i co można spotkać nowego, bo wiadomo, że wszystkie przepisy bardzo często się zmieniają.
Pewnie, że w tym zakresie trzeba być na bieżąco. Plus koniecznie odbyć szkolenie zanim się prace podejmie. W naszej firmie często organizujemy, takie szkolenia to już norma myślę. Początkowo nie współpracowaliśmy z żadną firmą szkoleniową tylko na bieżąco szukaliśmy w razie potrzeby. Ale to nie jest dobre rozwiązanie bo niektóre szkolenia były ok a inne bardzo słaby poziom. A to dużo zależy od szkoleniowca ile się zapamięta. A BHP znać trzeba, po to są przecież te szkolenia. Na pewno ze sprawdzonych firm szkoleniowych mogę polecić http://jared.pl/szkolenie-bhp-katowice/ z Katowic. Oni mają duże doświadczenie i przygotowują się solidnie do przeprowadzanych szkoleń. Wiedza i merytoryczna i praktyczna przekazana jest w taki sposób, że można ją bez problemu zapamiętać. Do tego zaciekawiają naprawdę słuchaczy.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:51

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: mczay »

Taki monitoring to konieczność w zakładzie pracy. Jeśli podejmie się współpracę z firmą jak https://zcz.szczecin.pl/ to można mieć pewność, że system będzie działał niezawodnie. Wykorzystują w swoich monitoringach kamery renomowanych producentów, różnego rodzaju. Wdrażany przez nich system CCTV CCTV gwarantuje nagrywanie, przetwarzanie, archiwizację dźwięku i obrazu.
Awatar użytkownika
LauraL
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2019, 8:28

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: LauraL »

Osobiście uważam, że godnym uwagi rozwiązaniem jeżeli o monitoring chodzi, jest program Keylogger . Informuje on bowiem o wszelki podejrzanych działaniach na komputerze. Poza tym jest ona bardzo dyskretny i w zasadzie nie ma możliwości, aby ktoś postronny wykrył jego działanie.
Awatar użytkownika
hubek320
Posty: 18
Rejestracja: 16 maja 2020, 11:55

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: hubek320 »

Nie ma nic złego w monitoringu jeśli mowa o bezpieczeństwie pracowników, ale jeśli chodzi o ich kontrolę to już trzeba uważać, osobiście uważam że to nie prowadzi do dobrych relacji na płaszczyźnie pracodawca-pracownik. Co do takich technicznych rozwiązań znajomy współpracował z firmą https://sieciswiatlowodowe.com/ która specjalizuje się w takich realizacjach monitoringu, montażu, transportu no i doradztwa.
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Samanta »

A co z monitoringiem w samochodach? Czy posiadacie tak zwane wideorejestratory w Waszych autach? jeśli jeszcze nie, to może warto byłoby sobie taki gadżet kupić ;) Widziałam niedrogie kamery do samochodów na stronie internetowej https://smartcams.pl/32-kamery-do-samochodu, polecam się tam rozejrzeć :)
Leatherface
Posty: 89
Rejestracja: 25 cze 2019, 11:46

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Leatherface »

Co do ilości kamer, to według mnie duże znaczenie ma tutaj wielkość zakładu pracy, jak i ilość pracowników. W przypadku dużych firm trzeba postawić na coś bardziej zaawansowanego. Za jakimiś odpowiednimi kamerami i rejestratorami rozglądałbym się przede wszystkim na https://sklep.alkam-security.pl/. Monitoring przynieść może wiele korzyści. ;)
wojciechgredzimski

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: wojciechgredzimski »

Instalację cctv do zapewnienia monitoringu zakładu pracy zamontowaliśmy przy współpracy z firmą https://audioart.pl/ która zna się na temacie i zajęli się realizacją od pomiarów aż po montaż i szkolenie z obsługi. System jest prosty w użytkowaniu przez co można zachować płynność pracy.
Łukasz Mazur

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Łukasz Mazur »

Jeśli przez Twój zakład pracy dziennie przechodzi sporo osób, to może w dobie obecnej pandemii sprawdzi się kamera to pomiaru temperatury. Z tego co mi wiadomo sprzęt ten coraz częściej pojawia się w większych zakładach pracy w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. W ofercie firmy Guide Sensmart jest takie urządzenie, które posiada przepustowość 500 osób na minutę. https://www.guideir.com.pl/kamery-termowizyjne/
Czymeś

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Czymeś »

Ja uważam, że warto ;) Akurat jeśli chodzi o wybór dobrego zestawu do monitoringu w swojej firmie to na pewno warto sprawdzić sobie producenta orllo u którego można trafić na różne opcje jak model IP POE Orllo POE5 5Mpx https://orllo.pl/kamera-zewnetrzna-przewodowa-poe5.html dobra jakość obrazu, powiadomienia, podgląd na żywo przez apkę itd. Dobrze go mieć mając pod kontrolą pracowników, ale też chroniąc materiały i sprzęty kiedy nocą hala stoi pusta.
Gorzki

Re: Monitoring w zakładzie pracy

Post autor: Gorzki »

W dzisiejszych czasach monitoringu, kamery IP tubowe stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na ich wydajność i kompaktową konstrukcję. Osobiście korzystam z takich kamer od kilku lat i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu oraz funkcjonalności. Jeśli ktoś z Was rozważa zakup takiej kamery, polecam odwiedzić stronę https://infomech.pl/sklep/868-kamery-ip-tubowe gdzie znajdziecie szeroką gamę modeli do wyboru. Upewnijcie się tylko, aby dokładnie przeanalizować specyfikacje i potrzeby, zanim podejmiecie decyzję o zakupie.
ODPOWIEDZ