Biznes za granicą

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 10:12

Biznes za granicą

Post autor: Karolina »

Jaka jest Wasza opinia o założeniu własnego biznesu za granicą? Zastanawiam się czy łatwiej założyć firmę w Polsce czy na przykład w Niemczech lub Anglii. I czy to w ogóle możliwe, skoro jestem z innego państwa.
Awatar użytkownika
Helenka
Posty: 17
Rejestracja: 14 sty 2019, 11:19

Re: Biznes za granicą

Post autor: Helenka »

A może zorganizuj wyjątkowy event, zaproś swoich potencjalnych zagranicznych klientów i zacznij się promować? Znam firmę http://red8events.pl/pl/o-nas , która zajmuje się organizacją takich imprez. Załatwią Ci zaproszenia, odpowiednie miejsce i wynegocjują odpowiednie warunki. Serio, coś takiego może mega pomóc Twojej firmie na strat. Polecam, bo to prawdziwi profesjonaliści :)
Awatar użytkownika
Sora
Posty: 28
Rejestracja: 18 sty 2019, 13:17

Re: Biznes za granicą

Post autor: Sora »

Według mnie założenie firmy np. w Niemczech nie powinno być żadnym problemem. Zawsze możesz dojeżdżać na spotkania biznesowe korzystając z profesjonalnych usług https://mojkierowca.pl/oferta/ to rekomendowana firma zapewniająca dojazd samochodami BMW wszędzie w Europie. Z nimi dojedziesz wszędzie bezpiecznie :)
Awatar użytkownika
urania
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2019, 22:58

Re: Biznes za granicą

Post autor: urania »

Wiele osób może nie zakłada zaraz firmy ale pracuje za granicą. I to czasami całe lata. Część z powodu nieznajomości prawa lokalnego nie składa wniosek o zwrot nadpłaconego podatku. Powodem bywa także nieznajomość języka. Co wtedy zrobić? warto się zgłosić do http://zwrotpodatku.eu/ ta firma ma doświadczenie w załatwianiu takich spraw i doradzą gdzie złożyć i jakie dokumenty.
Awatar użytkownika
fazola
Posty: 85
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:16

Re: Biznes za granicą

Post autor: fazola »

Polacy coraz częściej decydują się na założenie firmy za granicą. Ale na pewno na początku nie jest łatwo. Warto zatem też poszukać dobrej firmy która zajmuje sie rejestracją i księgowością firm. Można też popytać znajomych jeśli mają firmę w Anglii czy kogoś polecają. Ja z tego co czytałam gdzieś firma TaxAngels https://www.taxangels.pl/ ma dobre opinie. Może warto się do nich zgłosić.
Awatar użytkownika
natasza85
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2019, 23:58

Re: Biznes za granicą

Post autor: natasza85 »

Jeśli decydujesz się na biznes za granicą pamiętaj o tamtejszych przepisach. Trzeba znaleźć właściwą firmę rachunkową a to nie lada przedsięwzięcie. Jeśli zdecydujesz się na pracą w Niemczech gorąco polecam Ci firmę domi-consulting.com. Kompleksowo zajmą się wszystkim,rozliczą niemieckie podatki, przetłumaczą dokumenty a także zajmą się księgowością niemiecką.

dymo program
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Biznes za granicą

Post autor: Samanta »

Na prowadzenie biznesu za granicą chyba bym się nie odważyła, ale coraz cześciej myślę o wyjechaniu do pracy za granicę. Widziałam ostatnio na stronie https://pl.europa.jobs/oferty-pracy/ mnóstwo atrakcyjnych ofert pracy z całej Europy, na różnych stanowiskach zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Jak myślicie, warto się na taki wyjazd zdecydować?
Awatar użytkownika
ekspres12
Posty: 210
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:17

Re: Biznes za granicą

Post autor: ekspres12 »

Prowadząc biznes za granicą często korzysta się z kantoru, chociażby przez częste wyjazdy. Warto mieć na oku kantor który zapewni zawsze najniższe kursy walut - taki jest Waluteo, obsługiwany przez ekspertów. Jako kantor online ma zawsze najlepsze ceny na wymianę walut, warto korzystać to realne oszczędności za każdym razem.
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 171
Rejestracja: 27 cze 2019, 17:58

Re: Biznes za granicą

Post autor: luiza »

Sama myślę o założeniu firmy za granicą. Ostatnio trafiłam na https://www.taxangels.pl/ i chyba skorzystam z oferty tej firmy. Tax Angels zajmuje się pomocą w założeniu działalności w UK. Prowadzą też księgowość. Z tego co widziałam oferta tej firmy jest bardzo rozbudowana i przystępna cenowo.
Awatar użytkownika
Perez0
Posty: 81
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:03

Re: Biznes za granicą

Post autor: Perez0 »

Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek problemy z podatkami to warto doradzać się tutaj https://podatki-katowice.pl/ . Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie tej kwestii.

uszkodzona matryca w telewizorze
Przemoc to upadek rozumu.
Awatar użytkownika
izka
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:52

Re: Biznes za granicą

Post autor: izka »

Anglia jest chyba najbardziej przyjaznym miejscem do prowadzenia biznesu. Niskie koszty, proste przepisy i w ogóle państwo nastawione pozytywnie na przedsiębiorców. Warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniu i przeniesieniu do UK swojej działalności. Fair Accountancy pomaga w rejestracji takiej firmy i zajmuje się prowadzeniem księgowości. My możemy się skupić na zarabianiu pieniędzy. Tutaj http://www.fairaccountancy.co.uk jest ich strona.

nuprol
Awatar użytkownika
Lex13
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2019, 12:14

Re: Biznes za granicą

Post autor: Lex13 »

Pytanie czy chcesz się wyprowadzać z Polski. Można mieć firmę w Polsce i robić interesy z zagranicznymi firmami. Jakbyś szukała biura, które organizuje wyjazdy biznesowe to zerknij tutaj https://bissole.pl/business-travel/
Awatar użytkownika
Dygital
Posty: 71
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:33

Re: Biznes za granicą

Post autor: Dygital »

Z tego, co zdążyłam się dowiedzieć, to podobno opłaca się firmę założyć właśnie za granicą, jednak w szczegóły jeszcze nie wnikałam. Na razie chcę spróbować jako zwykły pracownik w branży gastronomicznej lub hotelarskiej w Niemczech. Dowiedziałam się też, że później będę mogła uzyskać zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Jednak takimi formalnościami zajmują się specjalne biura. Na przykład dużo pozytywów słyszałam o biurze Podatki Meritum https://www.podatkimeritum.pl/ . A może już je znacie?
kałamielski

Re: Biznes za granicą

Post autor: kałamielski »

Przed podjęciem pracy w lasach tropikalnych Brazylii, potrzebowałem opinii lekarskiej, że nie mam problemów ze zdrowiem i mogę podjąć taką pracę. Wizyta w gabinecie lekarskim Kaczmarek odbyła się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Na miejscu dysponują nowoczesnym sprzętem do badań i zatrudniają uprzejmą obsługę.

Gabinet Medycyny Pracy Kaczmarek Gabinet Medycyny Pracy Kaczmarek Gabinet Medycyny Pracy Kaczmarek Gabinet Medycyny Pracy Kaczmarek Gabinet Medycyny Pracy Kaczmarek Gabinet Medycyny Pracy Kaczmarek
ODPOWIEDZ