alkohol - uzależnienie

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Nawłoć

alkohol - uzależnienie

Post autor: Nawłoć »

Macie jakieś doświadczenie jeśli chodzi o terapię uzależnień, chodzi o alkohol. Co robić gdy ktoś potrzebuje pomocy w tym temacie, ale jej nie chce, ucieka od problemu. Ale widzę że pogrąża się coraz bardziej, coraz głębiej. Jak dotrzeć do takiej osoby? Czy terapia uzależnień działa?
Małgosia

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Małgosia »

Ja polecam zorientować się terapia dla osób współuzależnionych we Wrocławiu. Z tego co wiem, mają darmowe sesje terapeutyczne dla osób, które żyją z uzależnionymi. Wiele takich osób twierdzi, że dadzą sobie radę sami, jednak to wszystko prędzej, czy później wyjdzie i może być dużo ciężej poradzić sobie z problemem.
Awatar użytkownika
Fiołek
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2020, 11:37

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Fiołek »

Doświadczenie mam z moim tatą, który powinien podjąć terapię i odwyk w ośrodku Lewin. To idealne miejsce z przemiłym personelem i warunkami takimi jak w domu. Niestety tata twierdzi, ze nie jest mu potrzebne leczenie i musimy trochę jeszcze nad nim popracować. Mam nadzieję, ze w końcu zrozumie, że droga do trzeźwości będzie dla niego najlepsza.
Łania

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Łania »

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z tego, że uzależnienie, alkoholizm - jest chorobą. Ale można ją leczyć. Moim zdaniem najlepiej zrobić to w dobrym, zamkniętym ośrodku terapeutycznym, takim jak na przykład Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl z Krakowa. Mają naprawdę wiele sukcesów w pomocy w wyjściu z nałogu na swoim koncie :)
Zdzichu łł

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Zdzichu łł »

Takie ośrodki to świetna sprawa, ale ciekawi mnie jaki jest tego koszt. Wiadomo, że nie każdego na to stać.. A mój kumpel i tak wydał pieniądze na adwokata, oczywiście przez to że jechał autem pod wpływem alkoholu. Kancelaria adwokacka Wojas Pawlak z Gliwic mu pomaga w tej sprawie, a takie leczenie by mu się przydało..
Joaśka

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Joaśka »

Ośrodków terapii uzależnień jest wiele ale niektóre z nich mają mały zakres chorób. Mam znajomego, który jest seksoholikiem i trudno było znaleźć dla niego odpowiednie miejsce do odbycia terapii. Dopiero pod Opolem znalazłam Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit. Mam nadzieję, że jakoś pomogą mu wyjść z uzależnienia.
Awatar użytkownika
Dygital
Posty: 71
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:33

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Dygital »

Znacie może taki Ośrodek Terapii Mental Relax? Chciałabym wysłać tam mojego męża ale jeszcze nie rozmawiałam z nim o tym. Obawiam się, że nie zgodzi się na leczenie, mimo iż tego bardzo potrzebuje. A ten ośrodek ma bardzo dobre opinie i życzliwy personel.
Awatar użytkownika
Estor
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:31

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Estor »

Można powiedzieć, że mam doświadczenie, ponieważ w rodzinie mamy krewnego, który coraz bardziej pogrąża się w alkoholu. To młody chłopak, którego trzeba wspierać w tej sytuacji. Mamy nadzieję, że zdecyduje się w końcu na leczenie w prywatnym ośrodku terapii uzależnień Nefo.
Awatar użytkownika
Biznesmen78
Posty: 945
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:03

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Biznesmen78 »

Alkoholizm może rozwijać się długo i niepostrzeżenie, bo granica między piciem dla przyjemności a przymusem sięgania po alkohol jest zwykle trudna do wykrycia. Pierwsza faza uzależnienia rozwija się w sferze duchowej, więc nawet najbliżsi alkoholika mogą przez długi czas nie dostrzegać problemu. Ukryty alkoholizm może natomiast dotyczyć każdego! Jak rozpoznać objawy ukrytego alkoholizmu? Jak pomóc uzależnionemu? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj:https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/uk ... -leczenie/ Polecam się zapoznać.
Prószek

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Prószek »

To bardzo częsty przypadek gdy uzależniony nie dopuszcza do siebie nikogo i nie chce żadnej pomocy. Należy uzbroić się w cierpliwość i próbować mimo wszystko nakłonić alkoholika do leczenia. Warto do takiej rozmowy się przygotować. Jedną z metod jest popularna wszywka alkoholowa. Tutaj znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat zaszycia: https://esperalbydgoszcz.pl/esperal-wlo ... nowroclaw/. Sama wszywka alkoholowa jest wszywana za zgodą osoby zainteresowanej. Przed wszyciem leku lekarz sprawdza nie tylko trzeźwość pacjenta, ale również przeprowadza z nim wywiad na podstawie którego stwierdza, czy dana osoba jest świadoma wszystkich konsekwencji wykonania zabiegu.
Aśka43

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Aśka43 »

Niestety, ale to faktycznie poważny problem w dzisiejszych czasach. O ile z uzależnieniem powinniście wybrac się do dobrego specjalisty, o tyle z kacem możecie poradzić sobie poprzez zastosowanie takich preparatów jak https://ktomalek.pl/srodki-na-kaca/k-104/1 Myślę, że może być to dla Was najlepszym wsparciem, więc warto mieć to już teraz na uwadze.
werkafiś

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: werkafiś »

Terapia zadziała, jeśli pacjent odpowiednio się do niej przygotuje. Mam na myśli tutaj fakt, że po długim piciu, organizm jest wycieńczony. Aby poprawić stan fizyczny i samopoczucie osoby uzależnionej, polecam rozważyć opcję detoksu alkoholowego w Jastrzębie Zdrój. Odtrucie jest obecnie coraz bardziej popularne. Istnieje możliwość dojazdu do domu pacjenta.
dąbrówka

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: dąbrówka »

Bez względu na rodzaj zastosowanego sensora alkomat należy kalibrować jeżeli wynik po wykonaniu badania osoby niespożywającej alkoholu jest inny niż 0,00‰. Kiedy jeszcze należy przeprowadzić kalibracje alkomatu​​ zobacz tutaj https://alkomaty.net.pl/21-kalibracja-i ... -alkomatow. Mając na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo należy pamiętać, że alkomat to urządzenie elektroniczne, które ma prawo w każdej chwili się uszkodzić lub rozkalibrować.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 256
Rejestracja: 15 lip 2019, 9:16

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: kasiakowa06 »

Nawłoć pisze: ↑15 lut 2021, 4:11 Macie jakieś doświadczenie jeśli chodzi o terapię uzależnień, chodzi o alkohol. Co robić gdy ktoś potrzebuje pomocy w tym temacie, ale jej nie chce, ucieka od problemu. Ale widzę że pogrąża się coraz bardziej, coraz głębiej. Jak dotrzeć do takiej osoby? Czy poradniasalomon.pl/uslugi/psychoterapeuta/terapia-uzaleznien-i-dda]terapia uzależnień działa?
Uważam, że dla takiej osoby obowiązkowy jest detoks. Zadzwońcie do https://odoklinika.pl/ i dowiedz się dokładnie jak to działa i co maja do zaproponowania :)

Obrazek
Aśka43

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Aśka43 »

Niestety, czasem ludzie radzą sobie z problemami właśnie w taki sposób, co jest już poważnym problemem. Najrozsądniej byłoby jednak zajrzeć do https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ i tam przepracować swoje problemy, zarówno te siedzące w głowie, jak i te z alkoholem. Moim zdaniem to najbardziej rozsądna opcja.
Władysław

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: Władysław »

Ja akurat miałem okazję poddać się zabiegowi zaszycia alkoholowego w Gdańsku https://esperalgdansk.com.pl/ . Z mojej perspektywy zabieg okazał się być skuteczny. Jestem już 8 miesięcy po zabiegu i nadal nie piję alkoholu. Z tego co się orientuje, to skuteczność Esperalu wynosi do 12 miesięcy i później można powtórzyć taki zabieg. Raz zdarzyło mi się wypić kilka kieliszków wódki i później chorowałem przez kilka dni. Szkoda zdrowia dla alkoholu. Polecam wszystkim, którzy borykają się z tą chorobą, żeby spróbowali tej metody leczenia.
Awatar użytkownika
żaba
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:26

Re: alkohol - uzależnienie

Post autor: żaba »

Myślę, że można także skorzystać z pomocy psychologa. Jeśli chodzi o leczenie uzależnień to z pewnością dobrym wyborem będzie Poradnia Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Zachęcam do zapoznania się z nimi bliżej.
ODPOWIEDZ