Marketing w lekkim tonie

Poznaj tajniki marketingu online i tradycyjnych działań marketingowych. Poruszaj wszystkie nurtujące Cię tematy z zakresu marketingu, zadawaj pytania, polecaj firmy i usługi. Billboardy, ulotki, prasa, oklejanie pojazdów, pozycjonowanie, Google Adwords, email marketing, wszystko to znajdziesz w tym dziale.
RyszardRyś

Marketing w lekkim tonie

Post autor: RyszardRyś »

Cześć.
Jaki najlepiej obrać ton dla reklamy sklepu z artykułami elektrycznymi? W logo mamy żaróweczkę i tak pomyślałem żeby ją nieco spersonifikować i zrobić "maskotką" strony. Chciałem wykorzystać ją też w mailingach i nadać im lekki i przyjazny ton, może nawet nieco żartobliwy. W mailingach zamierzam przedstawiać promocje, podsuwać żniżki dla stałych klientów oraz bonusy dla nowych. Czy takie podejście ma sens? Czy może z tą żartóweczką to przesada?----------------
Dziękuję za pomoc i wywóz gruzu Warszawa
łapka211

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: łapka211 »

Poczytaj sobie co nie co na tej stronce https://adnext.pl/blog/marketing-automation/. Jest tam wiele przydatnych informacji dotyczacych marketingu. Taka trochę pigułka wiedzy. Może znajdziesz tam coś ciekawego co potem wcielisz w życie ;P.
kreskówka

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: kreskówka »

RyszardRyś pisze: ↑11 sty 2021, 15:42 Cześć.
Jaki najlepiej obrać ton dla reklamy sklepu z artykułami elektrycznymi?
Myślę, że można pójśc w kierunku reklamy video np. kanału na YT gdzie można prezentować produkty i porady dla elektryków. Łap https://www.inclick.pl/jak-efektywnie-k ... a-youtube/ , z tego wpisu dowiesz się jak ogarnąć temat reklamy na YT
Awatar użytkownika
tadzikowski
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2020, 10:32

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: tadzikowski »

Ja postawiłem na reklamę w sieci, bo tutaj mamy najmniejszy dystans do klientów. Ludzie od http://3marketing.pl/ doskonale o tym wiedzą, więc po poznaniu mojej działalności, dobrali odpowiednie techniki marketingu internetowego, by budować wiarygodność jak i zaufanie względem moich ofert, co też ułatwia decyzje zakupową.
Awatar użytkownika
ekspres12
Posty: 210
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:17

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: ekspres12 »

Dobrze skrojony marketing wykonana za nas agencja https://virtualpeople.pl/ , ich działanie opiera się na znajomości rynku oraz ścisłej współpracy z klientem. U każdego z nich wszystko wygląda nieco inaczej, sam profil działania czy oferta, działania marketingowe muszą być do tego dopasowane, można zacząć od małej kapani a skończyć na całkowitej zmianie wizerunkowej.
Łuszek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Łuszek »

Każdemu kto zaczyna myśleć o reklamie dla swojej firmy, radzę by zapoznali się z ich różną formą. Jedną z nich jest rtm, czyli marketing czasu rzeczywistego. RTM to wykorzystanie, w jak najkrótszym czasie, rzeczywistego wydarzenia, które można w jakiś sposób wykorzystać reklamując markę. Jest czasami kontrowersyjną formą marketingu ale nie można odmówić jej skuteczności.
łuka

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: łuka »

Reklama w firmie to ważny aspekt działalności i trzeba o nią dbać. Najlepiej będzie zacząć od porządnej strony internetowej a taką wykona dla nas agencja https://quality-factor.pl/ Dodatkowo może ją wypozycjonować w sieci lub podjąć inne działania wspomagające. Dzięki nim na pewno zyskasz nowych klientów.
Dorotkaś

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Dorotkaś »

Wiadomo w sieci ma się mniejszy kontakt fizyczny z klientem ale też jest potrzebny jeżeli chodzi o bielizne klienci czesto dzwonia pytają się o różne potrzebne im informacje by móc wybrć dobry produkt
http://blogsklepupradlo.pl/2021/03/22/m ... e-ubrania/
często pytają o figi czy krój dobry jak się prezentują pod ubraniem
wąs

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: wąs »

Wiadomo co najlepiej się sprawdzi w przypadku stron internetowych - pozycjonowanie. Powinniście zainteresować się tego typu reklamą, sprawdza się to bardzo dobrze i to w każdej firmie, coś o tym wiem;) Znajdźcie dobrą agencje, która wszystkim się dla was zajmie. Jeżeli chodzi o takie usługi to firma https://onetrend.pl/ powinna bardzo dobrze się sprawdzić. Oprócz SEO również tu znajdziecie copywriting i też prowadzenie skutecznych kampanii google ads.
Awatar użytkownika
adamczyk
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2020, 16:27

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: adamczyk »

No to akurat jest oczywiste że marketing powinien być realizowany w lekkim tonie. Chodzi o to, że klienci powinni być zachęcani do skorzystania z usług danej firmy dyskretnie. Tutaj agencja Marketing Relacji spółka z o. o wydaje mi się, że będzie spełniała wymagania wielu osób, bo każde zlecenie traktują poważnie i oddają się zleceniom w 100%.
wyżajsk

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: wyżajsk »

Można różnie prowadzić marketing i też robić to albo skutecznie, albo nie. To od nas zależy i od tego, jak sporo nauczymy się i co zrobimy. Sama doskonale wiem, że nie ma tego złego, jeśli czasem coś nie wyjdzie, ale to się trzeba szybko pozbierać. A może zostawię wam tu http://performance-marketing.biz.pl/ link do jednego ze sposobów na dobry marketing. Można się wiele nauczyć.
sączek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: sączek »

A może chcesz zrobić jakąś kampanię promocyjną swojego biznesu?? Możliwości jest tak dużo, że nie sposób wszystkie wymienić. Ja może nie jestem mistrzem w takiej dziedzinie ale na pewno znam firmę, która zajmuje się wszelkiego rodzaju kampaniami: akcjami promocyjnymi, kampaniami w internecie nakierowanymi na efektywność itp. itd. - sprawdź sobie, a firma nazywa się 4 MAT. Bardzo dobrzy specjaliści.
Miś

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Miś »

Ja tez zamierzam skupić się teraz na pozycjonowaniu mojej strony ponieważ wydaje mi się, że contentu wartościowego jest już sporo, teraz czas na promocję. W mojej okolicy polecana jest agencja https://seolid.pl/seo-pozycjonowanie-warszawa/ która pozycjonowaniem zajmuje się od dawna, więc duże doświadczenie połączone z wiedzą z pewnością da dobre efekty
ślązak

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: ślązak »

W moim przypadku ulotki oraz inne gadżety reklamowe nie sprawdziły się i nie przyniosły zamierzonego celu. Dlatego też zdecydowałam się na promocję mojej strony w sieci. Kampanią promocyjną mojego biznesu zajęła się agencja http://contentmarketing.com.pl/. Już po pierwszym kontakcie z nimi wiedziałam, że mój biznes jest w dobrych rękach, gdyż posiadają ogromną wiedzę na tej płaszczyźnie. :)
Arteś

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Arteś »

W takim razie jeżeli jesteście na etapie poszukiwań profesjonalnego wsparcia w zakresie działań marketingowych online to jak najbardziej warto zwrócić uwagę na możliwości jakie realnie przynoszą kampanie i działania ze strony agencji iWizerunek z którymi także nawiązaliśmy współpracę ze względu na duże umiejętności, szczególnie w zakresie budowy wizerunku oraz tego jak dokładnie wypadają na tle konkurencji. Dlatego zajrzyj na https://iwizerunek.pl/buzz-marketing/ gdzie znajdziesz więcej informacji i bezpośredni kontakt, aby zacząć działać lepiej dla swojego biznesu online ;)
Krudłowy

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Krudłowy »

W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się gadżety z logo firmy - jeżeli logo jest charakterystyczne to łatwo będzie przykuwało uwagę, zwłaszcza jeśli zostanie umieszczone na długopisach, smyczach czy kubkach. Polecam zajrzeć na stronę Drukarni Siedem z Krakowa: https://www.studiosiedem.com.pl/kategor ... owe,1.html Mają naprawdę ogromny wybór różnego typu gadżetów, akcesoriów i ubrań, na które można nadrukować logo firmy. Myślę, że taka forma reklamy jest o tyle dobra, że tego typu akcesoria używane są w zasadzie na co dzień, więc logo Twojego biznesu będzie samo wchodziło w oczy. :)
Grażka59

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Grażka59 »

W dzisiejszych czasach marketing internetowy jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o promowanie firmy. Reklama on-line jest najszybszą i najprostszą metodą, by dotrzeć do potencjalnego klienta. Sama marketing swojej firmy powierzyłam w ręce agencji seo https://www.greenweb.pl/. Uważam tę współpracę za bardzo owocną :)
andżelika

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: andżelika »

Dużo czasu poświęciłam na to by znaleźć najlepszą dla mnie agencję marketingową. Ostatnio nawiązałam kontakt z seo sklep https://backlink24.pl/informacje/37-sklep-seo.html okazali się bardzo rzetelną firmą, która opracowała skuteczną strategię dla mojej działalności.
Tosoń

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Tosoń »

W takim razie jeżeli będziecie potrzebowali skutecznych specjalistów w zakresie działań marketingowych to na pewno warto sprawdzić https://portalmarketingowy.pl/ na którym dowiecie się więcej odnośnie tego jak nimi zarządzać, aby klienci byli jak najbardziej zadowoleni a biznes mógł się skutecznie rozwijać docierając do szerokiego grona klientów. Dlatego zajrzyj do ich artykułów gdzie dowiecie się więcej na temat m.in "POZYCJONOWANIE Duży ruch na stronie: czy to rzeczywiście pozytywny efekt pozycjonowania?" Pozdrawiam i udanego biznesu Wam życzę!

UWAGA!!! nie płaci za SEO - sprawdź w BIG
Łucja

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Łucja »

Jest dużo różnego rodzaju form reklamy, więc jest w czym wybierać. Mogłoby się wydawać, że to ułatwi sprawę, ale wcale tak nie jest. Osobiście jestem za tym, aby na sam początek spróbować z gadżetami reklamowymi. Ja takowe zamawiam ze spiroprint.pl ostatnio zainwestowałam w smycze, długopisy i balony z logo firmy.
Fizeł

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Fizeł »

Jeżeli jednocześnie chcecie rozpromować swoją firmę w Legnicy to na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na portal https://legnica365.pl/ gdzie znajdziecie konkretne informacje i newsy na temat samego miasta. Natomiast również bazę firm do której warto się dodać, żeby jednak zacząć się promować i jednocześnie docierać do nowych osób ze swoimi produktami oraz usługami. Pozdrawiam i sukcesów życzę!
KazimierzŻ

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: KazimierzŻ »

Dużo ciekawych artykułów na temat marketingu znajdziecie tutaj - http://bizpoland.pl/ Aktualnie bez reklamy to ciężko się wybić czy po prostu nawet uzyskać jakąkolwiek sprzedaż usług czy też produktów. Reklama to klucz do sukcesu. Plany marketingowe musza jednak być w 100% dopasowane do branży.
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: raptak »

Jak dla mnie sam marketing jest na pewno czymś ważnym i tym bardziej jeśli chodzi o same działania sieciowe. Muszę przyznać, że jakiś czas temu czytałem na stronie https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,in ... 59092.html czym tak naprawdę jest influencer marketing i jakie może on przynieść korzyści.
Błozek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Błozek »

Akurat tutaj jeżeli chodzi o odpowiednie działania marketingowe które przyniosą realne korzyści sprzedażowe w biznesie online to tutaj zdecydowanie warto zwrócić uwagę na porządna agencję z którą będzie Wam się dobrze współpracowało. Dlatego właśnie w naszym przypadku jest to DigitalHill którzy robią kawał świetnej pracy bo sprzedaż coraz lepiej nam się rozwija. Zajrzyj na https://digitalhill.pl/uslugi/kampanie-google-ads/ ponieważ w mojej opinii kampanie google ads to podstawa przy dzisiejszej konkurencji.
Stary

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Stary »

W dobie cyfryzacji biznesu, profesjonalna agencja digital marketingu stanowi wsparcie dla firm w budowaniu i utrzymywaniu silnej obecności online. Ich zrozumienie mechanizmów rządzących cyfrowym światem pozwala na efektywne dotarcie do potencjalnych klientów i budowanie trwałych relacji z obecnymi. Usługi takie jak SEO, zarządzanie mediami społecznościowymi czy content marketing to tylko część oferty, którą można szczegółowo poznać, odwiedzając https://adnext.pl/ i jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą wykorzystać potencjał internetu w rozwoju swojego biznesu.
julek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: julek »

Jeśli rozważacie kwestie marketingowe w waszej firmie i interesuje was mobilna responsywność to zajrzyjcie pod ten adres internetowy: https://www.enhost.pl/biznes/responsive ... go-online/ . Moim zdaniem warto, ponieważ można dowiedzieć się wielu kluczowych kwestii na temat marketingu w biznesie.
rurek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: rurek »

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jakie rzeczy powinniście zmienić na waszej stronie internetowej, które są ważne w kwestiach marketingowych, to warto zajrzeć tutaj: https://www.shamna.net/biznes/waznosc-s ... -odrzucen/ . Znajdziecie tam informacje o tym, jak ważna jest szybkość ładowania strony internetowej. Dodatkowo poruszane są tam istotne kwestie o tym, jak zminimalizować wskaźnik odrzuceń.
waldi

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: waldi »

Jeśli rozważacie kluczowe elementy skutecznej optymalizacji pod SEO dla waszej strony, to warto sprawdzić tego typu zagadnienia na tej witrynie: https://www.scripts.pl/biznes/5-kluczow ... ej-strony/ . Znajdziecie tam informacje, co zalecają specjaliści od SEO. Dodatkowo poruszane są kwestie związane z szybkością strony internetowej, a pozycjonowaniem w wyszukiwarce.
pisarz32

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: pisarz32 »

Instagram jest platformą, na której można prowadzić storytelling, czyli opowiadanie historii związanych z marką. Poprzez publikowanie treści pokazujących wartości, misję i codzienne życie firmy, można budować emocjonalne więzi z odbiorcami. Storytelling na Instagramie pomaga wyróżnić się na tle konkurencji i budować lojalność. To marketing https://tearsofjoy.pl/kopalnia-wiedzy/j ... nstagramie , który jeśli będzie dobrze prowadzony, zdecydowanie wpisuje się w taki ton.
yhęcia

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: yhęcia »

Każda firma, która pragnie osiągnąć sukces na rynku, powinna zadbać o skuteczny audyt umowy SEO. To narzędzie pozwala na dokładną analizę działalności marketingowej oraz identyfikację kluczowych obszarów do poprawy. Dzięki niemu można lepiej zrozumieć, jakie są silne strony firmy oraz jakie działania marketingowe przynoszą największe korzyści. Polecam zapoznanie się z ofertą audytu, która może wesprzeć rozwój Twojego biznesu: https://warsawmediahouse.pl/audyt-umow-seo/
ODPOWIEDZ