Marketing w lekkim tonie

Poznaj tajniki marketingu online i tradycyjnych działań marketingowych. Poruszaj wszystkie nurtujące Cię tematy z zakresu marketingu, zadawaj pytania, polecaj firmy i usługi. Billboardy, ulotki, prasa, oklejanie pojazdów, pozycjonowanie, Google Adwords, email marketing, wszystko to znajdziesz w tym dziale.
RyszardRyś

Marketing w lekkim tonie

Post autor: RyszardRyś »

Cześć.
Jaki najlepiej obrać ton dla reklamy sklepu z artykułami elektrycznymi? W logo mamy żaróweczkę i tak pomyślałem żeby ją nieco spersonifikować i zrobić "maskotką" strony. Chciałem wykorzystać ją też w mailingach i nadać im lekki i przyjazny ton, może nawet nieco żartobliwy. W mailingach zamierzam przedstawiać promocje, podsuwać żniżki dla stałych klientów oraz bonusy dla nowych. Czy takie podejście ma sens? Czy może z tą żartóweczką to przesada?----------------
Dziękuję za pomoc i wywóz gruzu Warszawa
łapka211

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: łapka211 »

Poczytaj sobie co nie co na tej stronce https://adnext.pl/blog/marketing-automation/. Jest tam wiele przydatnych informacji dotyczacych marketingu. Taka trochę pigułka wiedzy. Może znajdziesz tam coś ciekawego co potem wcielisz w życie ;P.
kreskówka

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: kreskówka »

RyszardRyś pisze: ↑11 sty 2021, 15:42 Cześć.
Jaki najlepiej obrać ton dla reklamy sklepu z artykułami elektrycznymi?
Myślę, że można pójśc w kierunku reklamy video np. kanału na YT gdzie można prezentować produkty i porady dla elektryków. Łap https://www.inclick.pl/jak-efektywnie-k ... a-youtube/ , z tego wpisu dowiesz się jak ogarnąć temat reklamy na YT
Awatar użytkownika
tadzikowski
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2020, 10:32

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: tadzikowski »

Ja postawiłem na reklamę w sieci, bo tutaj mamy najmniejszy dystans do klientów. Ludzie od http://3marketing.pl/ doskonale o tym wiedzą, więc po poznaniu mojej działalności, dobrali odpowiednie techniki marketingu internetowego, by budować wiarygodność jak i zaufanie względem moich ofert, co też ułatwia decyzje zakupową.
Awatar użytkownika
ekspres12
Posty: 210
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:17

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: ekspres12 »

Dobrze skrojony marketing wykonana za nas agencja https://virtualpeople.pl/ , ich działanie opiera się na znajomości rynku oraz ścisłej współpracy z klientem. U każdego z nich wszystko wygląda nieco inaczej, sam profil działania czy oferta, działania marketingowe muszą być do tego dopasowane, można zacząć od małej kapani a skończyć na całkowitej zmianie wizerunkowej.
Łuszek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Łuszek »

Każdemu kto zaczyna myśleć o reklamie dla swojej firmy, radzę by zapoznali się z ich różną formą. Jedną z nich jest rtm, czyli marketing czasu rzeczywistego. RTM to wykorzystanie, w jak najkrótszym czasie, rzeczywistego wydarzenia, które można w jakiś sposób wykorzystać reklamując markę. Jest czasami kontrowersyjną formą marketingu ale nie można odmówić jej skuteczności.
łuka

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: łuka »

Reklama w firmie to ważny aspekt działalności i trzeba o nią dbać. Najlepiej będzie zacząć od porządnej strony internetowej a taką wykona dla nas agencja https://quality-factor.pl/ Dodatkowo może ją wypozycjonować w sieci lub podjąć inne działania wspomagające. Dzięki nim na pewno zyskasz nowych klientów.
Dorotkaś

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Dorotkaś »

Wiadomo w sieci ma się mniejszy kontakt fizyczny z klientem ale też jest potrzebny jeżeli chodzi o bielizne klienci czesto dzwonia pytają się o różne potrzebne im informacje by móc wybrć dobry produkt
http://blogsklepupradlo.pl/2021/03/22/m ... e-ubrania/
często pytają o figi czy krój dobry jak się prezentują pod ubraniem
wąs

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: wąs »

Wiadomo co najlepiej się sprawdzi w przypadku stron internetowych - pozycjonowanie. Powinniście zainteresować się tego typu reklamą, sprawdza się to bardzo dobrze i to w każdej firmie, coś o tym wiem;) Znajdźcie dobrą agencje, która wszystkim się dla was zajmie. Jeżeli chodzi o takie usługi to firma https://onetrend.pl/ powinna bardzo dobrze się sprawdzić. Oprócz SEO również tu znajdziecie copywriting i też prowadzenie skutecznych kampanii google ads.
Awatar użytkownika
adamczyk
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2020, 16:27

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: adamczyk »

No to akurat jest oczywiste że marketing powinien być realizowany w lekkim tonie. Chodzi o to, że klienci powinni być zachęcani do skorzystania z usług danej firmy dyskretnie. Tutaj agencja Marketing Relacji spółka z o. o wydaje mi się, że będzie spełniała wymagania wielu osób, bo każde zlecenie traktują poważnie i oddają się zleceniom w 100%.
wyżajsk

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: wyżajsk »

Można różnie prowadzić marketing i też robić to albo skutecznie, albo nie. To od nas zależy i od tego, jak sporo nauczymy się i co zrobimy. Sama doskonale wiem, że nie ma tego złego, jeśli czasem coś nie wyjdzie, ale to się trzeba szybko pozbierać. A może zostawię wam tu http://performance-marketing.biz.pl/ link do jednego ze sposobów na dobry marketing. Można się wiele nauczyć.
sączek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: sączek »

A może chcesz zrobić jakąś kampanię promocyjną swojego biznesu?? Możliwości jest tak dużo, że nie sposób wszystkie wymienić. Ja może nie jestem mistrzem w takiej dziedzinie ale na pewno znam firmę, która zajmuje się wszelkiego rodzaju kampaniami: akcjami promocyjnymi, kampaniami w internecie nakierowanymi na efektywność itp. itd. - sprawdź sobie, a firma nazywa się 4 MAT. Bardzo dobrzy specjaliści.
Miś

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Miś »

Ja tez zamierzam skupić się teraz na pozycjonowaniu mojej strony ponieważ wydaje mi się, że contentu wartościowego jest już sporo, teraz czas na promocję. W mojej okolicy polecana jest agencja https://seolid.pl/seo-pozycjonowanie-warszawa/ która pozycjonowaniem zajmuje się od dawna, więc duże doświadczenie połączone z wiedzą z pewnością da dobre efekty
ślązak

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: ślązak »

W moim przypadku ulotki oraz inne gadżety reklamowe nie sprawdziły się i nie przyniosły zamierzonego celu. Dlatego też zdecydowałam się na promocję mojej strony w sieci. Kampanią promocyjną mojego biznesu zajęła się agencja http://contentmarketing.com.pl/. Już po pierwszym kontakcie z nimi wiedziałam, że mój biznes jest w dobrych rękach, gdyż posiadają ogromną wiedzę na tej płaszczyźnie. :)
Arteś

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Arteś »

W takim razie jeżeli jesteście na etapie poszukiwań profesjonalnego wsparcia w zakresie działań marketingowych online to jak najbardziej warto zwrócić uwagę na możliwości jakie realnie przynoszą kampanie i działania ze strony agencji iWizerunek z którymi także nawiązaliśmy współpracę ze względu na duże umiejętności, szczególnie w zakresie budowy wizerunku oraz tego jak dokładnie wypadają na tle konkurencji. Dlatego zajrzyj na https://iwizerunek.pl/buzz-marketing/ gdzie znajdziesz więcej informacji i bezpośredni kontakt, aby zacząć działać lepiej dla swojego biznesu online ;)
Krudłowy

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Krudłowy »

W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się gadżety z logo firmy - jeżeli logo jest charakterystyczne to łatwo będzie przykuwało uwagę, zwłaszcza jeśli zostanie umieszczone na długopisach, smyczach czy kubkach. Polecam zajrzeć na stronę Drukarni Siedem z Krakowa: https://www.studiosiedem.com.pl/kategor ... owe,1.html Mają naprawdę ogromny wybór różnego typu gadżetów, akcesoriów i ubrań, na które można nadrukować logo firmy. Myślę, że taka forma reklamy jest o tyle dobra, że tego typu akcesoria używane są w zasadzie na co dzień, więc logo Twojego biznesu będzie samo wchodziło w oczy. :)
Grażka59

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Grażka59 »

W dzisiejszych czasach marketing internetowy jest absolutną podstawą, jeśli chodzi o promowanie firmy. Reklama on-line jest najszybszą i najprostszą metodą, by dotrzeć do potencjalnego klienta. Sama marketing swojej firmy powierzyłam w ręce agencji seo https://www.greenweb.pl/. Uważam tę współpracę za bardzo owocną :)
andżelika

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: andżelika »

Dużo czasu poświęciłam na to by znaleźć najlepszą dla mnie agencję marketingową. Ostatnio nawiązałam kontakt z seo sklep https://backlink24.pl/informacje/37-sklep-seo.html okazali się bardzo rzetelną firmą, która opracowała skuteczną strategię dla mojej działalności.
Tosoń

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Tosoń »

W takim razie jeżeli będziecie potrzebowali skutecznych specjalistów w zakresie działań marketingowych to na pewno warto sprawdzić https://portalmarketingowy.pl/ na którym dowiecie się więcej odnośnie tego jak nimi zarządzać, aby klienci byli jak najbardziej zadowoleni a biznes mógł się skutecznie rozwijać docierając do szerokiego grona klientów. Dlatego zajrzyj do ich artykułów gdzie dowiecie się więcej na temat m.in "POZYCJONOWANIE Duży ruch na stronie: czy to rzeczywiście pozytywny efekt pozycjonowania?" Pozdrawiam i udanego biznesu Wam życzę!
Łucja

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Łucja »

Jest dużo różnego rodzaju form reklamy, więc jest w czym wybierać. Mogłoby się wydawać, że to ułatwi sprawę, ale wcale tak nie jest. Osobiście jestem za tym, aby na sam początek spróbować z gadżetami reklamowymi. Ja takowe zamawiam ze spiroprint.pl ostatnio zainwestowałam w smycze, długopisy i balony z logo firmy.
Fizeł

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Fizeł »

Jeżeli jednocześnie chcecie rozpromować swoją firmę w Legnicy to na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na portal https://legnica365.pl/ gdzie znajdziecie konkretne informacje i newsy na temat samego miasta. Natomiast również bazę firm do której warto się dodać, żeby jednak zacząć się promować i jednocześnie docierać do nowych osób ze swoimi produktami oraz usługami. Pozdrawiam i sukcesów życzę!
KazimierzŻ

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: KazimierzŻ »

Dużo ciekawych artykułów na temat marketingu znajdziecie tutaj - http://bizpoland.pl/ Aktualnie bez reklamy to ciężko się wybić czy po prostu nawet uzyskać jakąkolwiek sprzedaż usług czy też produktów. Reklama to klucz do sukcesu. Plany marketingowe musza jednak być w 100% dopasowane do branży.
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: raptak »

Jak dla mnie sam marketing jest na pewno czymś ważnym i tym bardziej jeśli chodzi o same działania sieciowe. Muszę przyznać, że jakiś czas temu czytałem na stronie https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,in ... 59092.html czym tak naprawdę jest influencer marketing i jakie może on przynieść korzyści.
Błozek

Re: Marketing w lekkim tonie

Post autor: Błozek »

Akurat tutaj jeżeli chodzi o odpowiednie działania marketingowe które przyniosą realne korzyści sprzedażowe w biznesie online to tutaj zdecydowanie warto zwrócić uwagę na porządna agencję z którą będzie Wam się dobrze współpracowało. Dlatego właśnie w naszym przypadku jest to DigitalHill którzy robią kawał świetnej pracy bo sprzedaż coraz lepiej nam się rozwija. Zajrzyj na https://digitalhill.pl/uslugi/kampanie-google-ads/ ponieważ w mojej opinii kampanie google ads to podstawa przy dzisiejszej konkurencji.
ODPOWIEDZ