Czy potrzebuję SEO?

Poznaj tajniki marketingu online i tradycyjnych działań marketingowych. Poruszaj wszystkie nurtujące Cię tematy z zakresu marketingu, zadawaj pytania, polecaj firmy i usługi. Billboardy, ulotki, prasa, oklejanie pojazdów, pozycjonowanie, Google Adwords, email marketing, wszystko to znajdziesz w tym dziale.
stronę

Czy potrzebuję SEO?

Post autor: stronę »

Czy potrzebuję SEO?
Tak czy inaczej SEO jest potrzebne nawet w ultra-wąskich niszach. Często w takich niszach średnia kontrola jest bardzo wysoka, a każdy kontakt z Klientem jest na wagę złota.
Doskonałe kursy SEO https://seo-kursy.pl/
W takich niszach z reguły nie ma jeszcze konkurencji i można to zrobić za pomocą podstawowej jednorazowej optymalizacji witryny:
Sprawdź, czy witryna nie jest zindeksowana.
Sprawdź, czy witryna jest poprawnie wyświetlana na urządzeniach mobilnych.
Sprawdź że kody odpowiedzi stron 200 OK.
Wypełnij Title, H1, Description zgodnie z nazwą usługi
Umieszczenie małego tekstu na każdej stronie jest w rzeczywistości wystarczające do opisania usługi. Wystarczy 1-2 wystąpienia głównego słowa kluczowego.
Uruchom tłumaczenie stron w Yandex Webmaster.
Następnie po 7-10 dniach strona znajdzie się w pierwszej 10.
Następnie możesz wrócić do optymalizacji, gdy pojawią się konkurenci.
W takim przypadku nie ma sensu płacić specjalistom.
Powodzenia w biznesie! ;)
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:47

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: Adamek »

Zawsze wybór działań marketingowych powinien być wcześniej dobrze przemyślany. Łatwiej podejmować wszelkie decyzje i mieć rozeznanie mając odpowiednią wiedzę na dany temat. Tak jak ja ok SEO na https://admonkey.pl/co-to-jest-techniczne-seo/ znalazłem sporo informacji. Konkretnie o technicznym SEO, może jeszcze komuś taka wiedza się przyda.
adam_ać

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: adam_ać »

moim zdaniem każda strona firmowa potrzebuje SEO, żeby zdobywać dobre pozycje w Google, a jak już je ma, to żeby ich nie stracić. Ja sam niewiele wiedziałem na temat pozycjonowania i optymalizacji stron, dopóki nie założyłem strony dla swojego biznesu. Na co dzień zajmują się nią specjaliści, ale żeby nie zostać całkowicie w tyle, to też się trochę podszkoliłem z tego zakresu. Zacząłem od krótkiego ebooka https://marcinskiba.pl, który zawiera ważne informacje i podaje je w przystępny sposób.
lakkż

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: lakkż »

Jaki wpływ na pozyskiwanie nowych klientów ma SEO? Jak opracować skuteczną, efektywną strategię SEO? Odwiedź stronę https://seospot.pl i poznaj różne metody dobrej reklamy w internecie i co przynosi realne wzrosty. Jeśli chcemy zwiększyć liczbę klientów to warto zainwestować w dobrą reklamę w internecie.
Mirekkł1431

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: Mirekkł1431 »

Jeżeli chcesz w jakikolwiek sposób być widoczny w internecie SEO jest praktycznie niezbędne. Nie ma potrzeby przy małej konkurencji wydawać kilkunastu tysięcy, można to zrobić systematycznie mniejszym kosztem. Mój salon stał się rozpoznawalny na mapach google i kluczowych pozycjach po kilku miesiącach - a strona startowała od zera - zasługa rzetelnej wspolpracy z 1stplace.
katarzynaż

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: katarzynaż »

Osobiście uważam, że wiedza z zakresu SEO jest niezbędna, aby pozycjonowanie stron przebiegło we właściwy sposób. Warto zdać sobie sprawę z tego, jakie czynniki wpływają na kolejność wyników wyszukiwania. Nie bez znaczenia pozostaje narzędzie, z którego korzystamy, a co za tym idzie responsywność witryny. Równie istotne dla Google jest miejsce naszego pobytu. Dopasowuje on bowiem wynik do lokalizacji. Kolejnym ważnym warunkiem jest historii wcześniejszych wyszukiwań. Wszystko to wpływa na ranking i pozycje danego serwisu.
Awatar użytkownika
arendoo
Posty: 236
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:01

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: arendoo »

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach firma nie ma jak odnieść sukcesu bez odpowiednich działań w internecie. Od siebie polecam agencję Primero którą dobrze znam już od lat. Powiem tylko tyle - są to profesjonalisci z dużym doświadczeniem, którzy doskonale wiedzą "co z czym się je" więc zachęcam do sprawdzenia ich szczegółowej oferty.
Joluś

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: Joluś »

Z tego co wiem każdy potrzebuje Seo jeżeli prowadzi biznes online ja ostatnio próbuje sił i wypromować sklep z bielizną konkurencja w tej branży jest ogromna powiem szczerze w sumie, jak dla mnie jest to wyzwanie
http://blogsklepupradlo.pl/2021/03/22/m ... e-ubrania/
sprawdzenie swoich możliwości oraz wiedzy
Awatar użytkownika
yhymcia
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2019, 23:01

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: yhymcia »

Mamy takie czasy, że moim zdaniem to każda firma potrzebuje SEO :) teraz internet jest potęgą i wszystko zaczyna przenosić się do sieci, w tym marketing i reklama. My współpracujemy jakiś czas z https://virtualpeople.pl/ i robią naprawdę dobrą robotę odnośnie reklamy w sieci
Błazej2215

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: Błazej2215 »

Pytanie jest dość ciężkie, w zależności od tego w jakiej branży działasz i jakich masz klientów. W branży usługowej bardzo pomaga https://agencjawroclawska.pl/pozycjonowanie-stron/, bo stajesz się coraz bardziej widoczny na najczęstsze zapytania przez Twoich potencjalnych klientów.
Może więc warto spróbować? Zrobisz jak uważasz, ale ja pozycjonuje swoje firmy.
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: Samanta »

A czy pozycjonujecie się również w innych wyszukiwarkach niż Google? Na stronie internetowej https://advist.pl/12-najpopularniejszyc ... rnetowych/ znajdziecie aktualny ranking takich wyszukiwarek. Polecam się z nim zapoznać, warto wiedzieć, które z nich są najpopularniejsze.
błażej

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: błażej »

Uważam, że pozycjonowanie jest bardzo ważne by firma mogła iść do przodu. Ja współpracowałem kiedyś z https://backlink24.pl/blog/seo/pozycjonowanie-w-danii i byłem bardzo zadowolony. Ich działania były mega skuteczne i efektywne, zyskałem wielu nowych klientów
Awatar użytkownika
tosiówka
Posty: 51
Rejestracja: 30 cze 2019, 8:49

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: tosiówka »

Ale same działania seo to za mało i jak już działać w reklamie sieciowej to po całości. Tu mam wsparcie agencji http://pharmar.pl/ która działa już dość długo w zakresie marketingu internetowego w szczególności dla branży farmaceutycznej. Specyficzne środowisko i klientach ze specyficznym zapotrzebowaniem. Doskonale wiedzą jak tu budować pozytywny wizerunek jak i zainteresować odbiorców ofertą.
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: raptak »

Wydaje mi się, że jeśli te działania są przeprowadzane to jak najbardziej na pewno warto jest wiedzieć również trochę więcej teorii. Ja polecam każdemu na pewno zapoznanie się z treścią artykułu https://push-ad.com/blog/segmentacja-uz ... o-biznesu/ gdzie ciekawie opisano czym jest segmentacja użytkowników.
Awatar użytkownika
ankor
Posty: 55
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:24

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: ankor »

Fajnie, gdyby to rzeczywiście było takie proste, ale nie jest. Próbowałem sam, zainwestowałem i efekty jakieś tak były, ale nie powiększyłem ruchu nawet o odrobinę. Teraz już pozycjonuje nas Webrange, przekazaliśmy to na zewnętrz. Krok moim zdaniem w 100 proc. dobry, bo widzę po efektach. Zdjąłem z siebie obowiązek, ale przede wszystkim widzę ciągłą poprawę widoczności. Faktycznie mam z tego klientów i to jest dla mnie kluczowe.
Luśa

Re: Czy potrzebuję SEO?

Post autor: Luśa »

Powiem mam coraz bardziej negatywne obiekcje jeżeli chodzi o współprace agencjami seo
http://queensizeplus.com/2021/06/08/bie ... ke-zalety/
stwierdziłam że lepiej współpracować z freelancerami sa raz bardziej elastyczni i wiarygodni
ODPOWIEDZ