przemysł, technologie

Prowadzisz firmę, chcesz prowadzić firmę, masz pomysł na firmę, a może znasz jakąś fajną firmę?
Podziel się z innym.
babń

przemysł, technologie

Post autor: babń »

Szukam maszyn i technologii, nie bardzo wiem gdzie mam się zgłosić. Jeżeli macie coś do polecenia, to chętnie przejmę, myślę, że innym także przyda się taka biała lista polecajek związanych z budową hali, wynajmem, logistyką, budową maszyn, producentami, itp. Za wszystkie sugestie z góry dziękuję.
lemnń

Re: przemysł, technologie

Post autor: lemnń »

Bardzo dobry pomysł, szkoda, że sami, jak dopiero zaczynaliśmy, to nie mieliśmy takiej listy. Pracujemy w przemyśle meblowym, zajmujemy się produkcją mebli drewnianych. W naszej branży niesamowicie ważne jest poprawne odprowadzenie pyłów i trocin, wcześniej nie mieliśmy zbyt dobrego sprzętu, teraz mamy już odpowiednie urządzenia, które naprawdę dobrze działają. Są to odpylacze cyklonowe typu FD od producenta Filtrowent International https://www.filtrowent.com.pl/nasza-oferta/cyklony/ z Borui Nowej. Te cyklony są bardzo dokładne, działają niezawodnie, nie psują się, są kompatybilne z wentylatorem, polecam.

obejmy do rur łódź
łoś

Re: przemysł, technologie

Post autor: łoś »

Jeśli poszukujecie jakościowej firmy, która zajmuje się wytwarzaniem profili technicznych na zamówienie, to moim skromnym zdaniem, znajdziecie tego typu firmę, pod tym linkiem: https://th-extrusion.eu/ . Maja naprawdę szerokie spektrum działań i posiadają wykwalifikowany zespół, który zna się na rzeczy. W moim mniemaniu, warto im zaufać. Polecam sprawdzić tę firmę w wolnym czasie.
ktośże

Re: przemysł, technologie

Post autor: ktośże »

W naszym przypadku niezbędne okazało się skorzystanie z firmy, która zajmuje się wykonywaniem elementów i urządzeń metalowych, do naszej hali. Tym zajęła się firma ALLTS http://allts.pl/oferta-alias/produkcja- ... metalowych z Łężyc. To rzetelni specjaliści, mają szeroki zakres usług. Zlecenie wykonali terminowo, spisali się świetnie, podeszli do nas indywidualnie, bez problemu dogadaliśmy się z nimi co do szczegółów, polecam.
tychł

Re: przemysł, technologie

Post autor: tychł »

Nasze produkty testujemy, poddajemy je badaniom, by przetestować ich trwałość i właściwości. Badania nieniszczące wykonuje nam zawsze firma Staltest Pomorze https://www.staltest.pl/kontakt z Gdańska. Takie badania wykonują rzetelni, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. To kompetentni i doświadczeni specjaliści, usługi mają w atrakcyjnych cenach, gorąco wam ich polecam. Nigdy się na nich nie zawiedliśmy.
stł

Re: przemysł, technologie

Post autor: stł »

My u siebie korzystamy z pomp hydraulicznych. Jest to sprzęt nam niezbędny, bez którego nie ma pracy. Dlatego, gdy coś zaczyna się z nimi dziać, to czym prędzej dzwonimy do firmy Sigma https://www.sigmaklimczak.com/naprawa-pomp z Daszewa. Oni zajmują się naprawą pomp, ich serwisem, regeneracją oraz sprzedażą. Posiadają sprzęt wysokiej jakości, w korzystnych cenach. Naprawy wykonują porządnie, skrupulatnie i w korzystnych cenach, polecam.
daąa

Re: przemysł, technologie

Post autor: daąa »

Co do maszyn, normą jest to, ze trzeba zadbać o ich stan, ale w naszym przypadku niesamowicie ważne są także pomiary wibrodiagnostyczne. One pomagają wcześniej wykryć uszkodzenia i wyeliminować ryzyko powstania poważniejszych w skutkach awarii i przestoju produkcyjnego. Dlatego zaopatrzyliśmy się w produkty, które takie pomiary wykonują. są to urządzenia z firmy MBJ electronics https://mbj.com.pl/#kontakt z Krakowa. One doskonale nam się sprawdzają, działają niezawodnie, polecam.
dwóje

Re: przemysł, technologie

Post autor: dwóje »

Jesteśmy w branży od lat. Nasze układy hydrauliczne, pompy, itp., zaprojektowała, dopasowała i zamontowała firma Hydromet http://www.hydromet.pl/uklady-hydrauliczne.html z Bytomia na Śląsku. Ich oferta jest naprawdę kompleksowa, posiadają szeroki zakres usług, korzystne ceny, no i pracują na bardzo wysokim poziomie. Bez problemu się z nimi dogadaliśmy, są rzetelni pod każdym względem, polecam ich gorąco.
palądyn

Re: przemysł, technologie

Post autor: palądyn »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://wirautomation.pl/urzadzenia/pro ... -do-drutu/
Mańka

Re: przemysł, technologie

Post autor: Mańka »

Bardzo ważna i istotna w przemyśle jest organizacja logistyki. Poczytajcie sobie na https://entra-group.eu/oferta/model-by- ... -logistyki co zrobić żeby była jeszcze bardziej skuteczna, to nic nie kosztuje, a może wasza wiedza się poszerzy.
Bołek

Re: przemysł, technologie

Post autor: Bołek »

W przypadku kiedy szukacie profesjonalnej pomocy w zakresie zwiększenia produkcji to jak najbardziej mogę polecić
Wam, żebyście zwrócili uwagę na firmę Tantus, jest to producent suplementów diety który wyróżnia się zdecydowanie wysokim standardem, wydajnością i opracowanie formuł suplementów w różnych wersjach. Dlatego mam nadzieję, że znajdziecie kompromis zapewniając klientom najwyższą jakość w bardzo dobrej cenie i też bez konieczności budowania swojej produkcji kiedy można skorzystać z pomocy specjalistów.
aśka2

Re: przemysł, technologie

Post autor: aśka2 »

Jeśli chodzi o armaturę przemysłową, to polecam Ci firmę, która działa od ponad 25 lat - https://www.saga.info.pl/. Oprócz wysokiej jakości produktów, pracują tam super ludzie, którzy pomagają w wyborze jak najlepszych rozwiązań. Poświęcają dużo czasu i są bardzo kompetentni. Nawet osoba, która nie zna się mocno na pompach czy zaworach, dzięki wsparciu pracowników dobierze odpowiedni sprzęt
Awatar użytkownika
Biznesmen78
Posty: 945
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:03

Re: przemysł, technologie

Post autor: Biznesmen78 »

Kompaktowe, lekkie, 6-cio osiowe roboty przemysłowe NACHI serii MZ są obecnie najszybszymi na świecie robotami w swojej klasie.
Po więcej informacji polecam stronę: https://corobotics.pl/produkty/roboty-p ... owe-nachi/.
Podkreślę tylko, że owa firma jest pionierem, jeśli chodzi o branżę robotów w przemyśle. Pozdrawiam.
sleśicki

Re: przemysł, technologie

Post autor: sleśicki »

Ja z kolei podpowiem wam, że jeśli szukacie dobrego surowca do produkcji wyrobów gumowych to doskonałej jakości granulat gumowy, granulat z opon dostanicie korzystnie cenowo w Zakładzie Produkcji Granulatu Gumowego w Poniatowej https://orzelsa.com/pl/produkty/ Kupicie u nich granulat o różnych frakcjach i o szerokim zakresie sprężystości. Firma jest zdecydowanie warta uwagi, to doskonali specjaliści w temacie, fachowo doradzają i zamówienia realizują terminowo.
Kieśli

Re: przemysł, technologie

Post autor: Kieśli »

Potrzebujecie stalowych szablonów laserowych do pasty lutowniczej i kleju? Warto zgłosić się do firmy Komalaser SMT https://www.komalaser.pl/oferta Sam korzystałem z ich oferty i muszę przyznać, że proponują naprawdę konkretny asortyment. Ich produkty naprawdę są wysokiej jakości, więc śmiało wam ich polecam. Działają terminowo i podchodzą indywidualnie do każdego klienta.
Awatar użytkownika
Biznesmen78
Posty: 945
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:03

Re: przemysł, technologie

Post autor: Biznesmen78 »

Witam.
Wiele osób zastanawia się co to jest "przemysł 4.0". Nie istnieje jedna definicja przemysłu 4.0. Najprościej wyjaśnił to specjalista od technologii, Daniel Burrus, mówiąc, że czwarta rewolucja przemysłowa to upowszechnienie się cyfrowej technologii, która pozwala ludziom na wydajną współpracę z maszynami.
Więcej znajdziecie tutaj https://edoradca.pl/przemysl-4-0-w-proj ... opejskich/
Pozdrawiam.
maąrek

Re: przemysł, technologie

Post autor: maąrek »

To ja jeszcze ze swojej strony doradzę wam firmę BEKO TECHNOLOGIES produkującą komponenty i systemy do uzdatniania sprężonego powietrza, gazu oraz rozwiązania w zakresie techniki kondensatu https://www.beko-technologies.com/pl/pl/produkty/ Zdecydowanie to solidna, warta uwagi firma, ich rozwiązania produktowe i systemowe gwarantują wydajność i efektywność energetyczną, to narzędzia innowacyjne i ekologiczne, u nas doskonale sprawdzają się w praktyce, także zdecydowanie mogę doradzić usługi BEKO TECHNOLOGIES. Dodam jeszcze, że firma oferuje też fachowe doradztwo i serwis.
majkoń

Re: przemysł, technologie

Post autor: majkoń »

A korzystacie u siebie z taśm przemysłowych rolkowych? My tak i w rolki zaopatrujemy się, wyłącznie w sklepie internetowym MEGA https://megakola.pl/rolki-metalowe Ich oferta jest szeroka, mają rolki wysokiej jakości, które dobrze się nam sprawdzają, są wytrzymałe. Ogólnie w tym sklepie znajdziecie wiele różnych potrzebnych produktów, jak nap przykład koła do cageów, w które my pakujemy nasze towary do wysyłki. Sklep jest rzetelny i gody polecenia.
nini

Re: przemysł, technologie

Post autor: nini »

U nas w hali doskonale sprawdzają się urządzenia odpylające od producenta Klimawent S.A https://klimawent.com.pl/oferta/urzadze ... odpylacze/ z Gdyni. Takich odpylaczy właśnie potrzebowaliśmy, działają doskonale, w dodatku mieliśmy z czego wybierać, bo ten producent ma szeroką ofertę tego typu produktów. Pomogli nam z doborem odpowiednich urządzeń, cenowo wyszło opłacalnie, polecam ich serdecznie
morawski

Re: przemysł, technologie

Post autor: morawski »

Gdybyście szukali solidnej firmy od węży, sznurów i profili silikonowych, wyrobów formowych (np. uszczelek, pierścieni, podkładek, amortyzatorów czy płytek), detali wtryskowych LSR , uszczelek czy mas uszczelniających to odsyłam was do firmy Larkis, to doskonały krajowy producent. Mają szeroką ofertę, nieprzesadzone ceny, są terminowi i solidni, można na nich polegać. Nasza współpraca z nimi przebiega doskonale, także zdecydowanie mogę wam ich produkty i usługi doradzić. Konkrety znajdziecie na ich stronie internetowej https://larkis.pl/kontakt Dodam, że firma ma wieloletnie doświadczenie w branży.
Wrzesiński

Re: przemysł, technologie

Post autor: Wrzesiński »

Takie rzeczy jak honowanie i szlifowanie przemysłowe, regeneracja siłowników hydraulicznych, pneumatycznych i elektrycznych, naprawa silników a także mycie ultradźwiękowe części i elementów maszyn oferuje firma Jurgal z Mikołowa w województwie śląskim. Tu jest ich strona internetowa: https://jurgal.com.pl/szlifowanie-przemyslowe/ Spodobają wam się, bo mają korzystne ceny, są terminowi i solidni, po prostu można na nich polegać. Nam dobrze się z nimi współpracuje, także śmiało mogę wam ich usługi doradzić.
tokij

Re: przemysł, technologie

Post autor: tokij »

W naszym przypadku maszyny potrzebowały obwodów drukowanych. Było to dość pilne, więc szybko skontaktowaliśmy się z firmą, która takie urządzenia wykonuje. Skorzystaliśmy z usług firmy VIACOM http://viacom.ceti.pl/kontakt.html z Olszowic. U nich zamówiliśmy wykonanie nie tylko nieskomplikowanych płytek jednostronnych, ale tez i bardziej skomplikowanych obwodów wielowarstwowych. Firma zrealizowała to zadanie terminowo i w dobrej cenie, zdecydowanie ich polecam.
robertfec

Re: przemysł, technologie

Post autor: robertfec »

Jeśli interesuje was zakup membran niezbędnych w przemyśle spożywczym jako element linii produkcyjnych (do zagęszczania soków, filtrowania wody butelkowej, czy produkcji żelatyny) to ja skieruję was do firmy ALIMA BIS, firma oferuje wysokiej jakości systemy filtracji membranowej. Wszelkie niezbędne konkrety znajdziecie sobie na stronie internetowej firmy: http://alimafpt.com.pl/produkty-spozywcze/ Ja zdecydowanie dobrze tę firmę oceniam, macie u nich jakość w rozsądnych cenach.
amilk

Re: przemysł, technologie

Post autor: amilk »

Na pewno potrzebowaliście transformatorów, gdzie się w nie zaopatrywaliście? My skorzystaliśmy w tym celu z usług firmy ELTII https://www.eltii.pl/uslugi/ z Olkusza. Oni przyjęli nasze zlecenie bez problemu i szybko zajęli się jego realizacją. Zajmują się wykonywaniem autotransformatorów i transformatorów – jednonapięciowych, wielonapięciowych, sieciowych, ochronnych, itp. To specjaliści w swojej dziedzinie, którym warto zaufać. Z ich realizacji jesteśmy w pełni zadowoleni, polecam.
Kołnerwal

Re: przemysł, technologie

Post autor: Kołnerwal »

Chcąc wykonać specjalistyczne elementy do maszyn oraz do urządzeń zdecydowanie warto podjąć współpracę z firmą od obróbki metali, od CNC. Ja polecam na bazie własnego doświadczenia firmę https://www.metalo-plast.com.pl/. Wykonają zlecenia od A do Z, mają odpowiedni sprzęt i materiały, działają na sprawdzonych materiałach i według projektu. Warto się z nimi skontaktować, przesłać projekt, na pewno otrzymamy odpowiedź z dopracowaną ofertą, a efekt końcowy będzie zadowalający
areonski

Re: przemysł, technologie

Post autor: areonski »

Ja też mogę wam coś doradzić - w produkcji wyrobów płaskich z miedzi, stopów miedzi (mosiądzu, brązu, mosiądzów wysokoniklowych) i srebra specjalizuje się Walcownia Metali Nieżelaznych "Łabędy" z Gliwic. Zapoznajcie się z ich strona internetową https://wmn.com.pl/oferta My jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nimi, zaopatrzyć się tam można w wysokiej jakości taśmy, blachy, anody, pasy o różnych grubościach, wymiarach i stanach utwardzenia, stopy odlewnicze. Co do cen to są tam bardzo w porządku a firma trzyma się terminów, także to niezaprzeczalne atuty.
ritk

Re: przemysł, technologie

Post autor: ritk »

W naszym przypadku bardzo ważną rolę odgrywają akumulatorowe systemy zasilania przemysłowego. Potrzebowaliśmy więc akumulatorów przemysłowych, takie produkty stworzyła nam firma Westerberg https://westerberg.pl/produkty/akumulatory-przemyslowe/ z Jaworzna. Oni zajmują się bateriami i akumulatorami przemysłowymi, które wykorzystujemy w naszej pracy i w naszych produktach. To rzetelni specjaliści, którzy tworzą wydajne urządzenia wysokiej jakości, które dzięki temu, że są przez nich idealnie dobrane, są bardzo efektywne, polecam.
obss

Re: przemysł, technologie

Post autor: obss »

A gdzie zaopatrywaliście się w sprzęt do sterowania CNC i części do niego? My w części tego typu, ale także części do aparatury pomiarowej, imadła, smary, uchwyty, itp. kupujemy w firmie APM MORKOM https://www.m-technologia.pl/zamowienia z Myślenic. Można składać u nich zamówienia codziennie, 7 dni w tygodniu, na ich stronie macie dokładnie wszystko wytłumaczone. My kontaktowaliśmy się z nimi w sprawie konkretnych artykułów, bo nie byliśmy pewni, które bardziej będą nam pasowały. Oni mają szeroki asortyment i produkty wysokiej jakości, które działają odpowiednio, ceny mają atrakcyjne, polecam.
mywyoni

Re: przemysł, technologie

Post autor: mywyoni »

My potrzebowaliśmy dobrej jakości pasów napędowych. Modernizowaliśmy naszą halę oraz nasze sprzęty i takie właśnie pasy były pierwszą rzeczą do wymiany. Znaleźliśmy je, odpowiadające nam pod każdym względem, w ofercie producenta Potyrała https://potyrala.com.pl/oferta/pasy-napedowe-2/ w Stargardzie. To jest rzetelna firma, mają lata doświadczeń i na rynku i widać, że ich produkty są unowocześnione, doskonale nam się sprawdzają, są dostępne w konkurencyjnych cenach, polecam.
miejk

Re: przemysł, technologie

Post autor: miejk »

Jeśli chodzi o instalacje przemysłowe, to zdecydowanie musimy porozmawiać o ogrzewnictwie, chłodnictwie, czy ogólnie o wentylacji w naszym zakładzie przemysłowym. Mamy dwie hale, jedna jest chłodnią i tu instalacja chłodząca musi działać przez cały czas, by towary się nie roztopiły. Druga jest ciepła, ale też ta temperatura musi być utrzymana na stałym poziomie. Wszystkie instalacje zamontowała u nas firma PROBON https://probon.pl/oferta/automatyka z Komorników, oni nam je również zaprojektowali. Są kompetentni, kompleksowo podchodzą do swojej pracy i tak też ją wykonują, opłaca się skorzystać z ich usług.
kim

Re: przemysł, technologie

Post autor: kim »

W przemyśle pracujemy od lat, w tym roku jednak zmieniliśmy dostawcę kwasów. Potrzebujemy różnego rodzaju kwasów - chemii przemysłowej do wytwarzania naszych produktów. Kupujemy je wyłącznie ze sprawdzanego i rzetelnego miejsca, jest to firma TOMCHEM https://www.tomchem.pl/oferta/kwasy z Łodzi. Oni mają wysokiej jakości produkty, które są odpowiednio zapakowane i oznaczone, działają tak, jak powinny. Tego dystrybutora mogę szczerze polecić, nie zawodni nas.
Bwroński

Re: przemysł, technologie

Post autor: Bwroński »

Od automatyki przemysłowej polecam osobiście firmę Kacperek, tu ich adres https://kacperek.com.pl/kategoria-produktu/automatyka/. Dysponują wiedzą i odpowiednim zapleczem technicznym, dobierają automatykę do potrzeb, wiadomo, że maszyny są różne, wyposażenie hal również, że mamy do czynienia z maszynami projektowanym na zamówienie. Wtedy trzeba odpowiednio dobrać automatykę, bo to właśnie ona w dużej mierze będzie decydować o tym, jak optymalnie pracują urządzenia
Clayton

Re: przemysł, technologie

Post autor: Clayton »

Porządnej jakości pompy specjalne i przemysłowe w korzystnych cenach wynajmiecie w warszawskiej firmie UPRENT. Mają bardzo dobry wybór, pompy uznanych marek, które wykorzystacie do obsługi wody czystej, jak i gęstych, lepkich, ściernych związków chemicznych. Wszelkie szczegóły i listę pomp znajdziecie na tej stronie internetowej https://uprent.pl/product-category/pomp ... zemyslowe/ także zachęcam was do zapoznania się z konkretami. Ja powiem jeszcze tyle, że firma działa solidnie, terminowo, aktualnie korzystamy z wynajmu pompy od nich i warunki są bardzo dobre a pompa wysokiej jakości.
nitra1231

Re: przemysł, technologie

Post autor: nitra1231 »

Ja ostatnio natrafiłem na stronę pod nazwą: https://www.enitra.pl/. Wydaje mi się, że posiają super sprzęt dla przemysłu. Nigdy nie korzystałem z ich usług. Może ktoś z was miał tu styczność? Mają w ofercie głównie taśmy transportujące/transportowe, pasy napędowe proste, złożone i zębate. Na ich stronie czytałem, że istnieją już od 1996 roku więc są całkiem całkiem długo na rynku. Polecam serdecznie wszystkich forumowiczów i życze miłego, spokojnego dnia.
nitra1231

Re: przemysł, technologie

Post autor: nitra1231 »

Ja ostatnio natrafiłem na stronę pod nazwą: https://www.enitra.pl/. Wydaje mi się, że posiają super sprzęt dla przemysłu. Nigdy nie korzystałem z ich usług. Może ktoś z was miał tu styczność? Mają w ofercie głównie taśmy transportujące/transportowe, pasy napędowe proste, złożone i zębate. Na ich stronie czytałem, że istnieją już od 1996 roku więc są całkiem całkiem długo na rynku. Polecam serdecznie wszystkich forumowiczów i życze miłego, spokojnego dnia.
ODPOWIEDZ