Czy ogłosić upadłość?

Prowadzisz firmę, chcesz prowadzić firmę, masz pomysł na firmę, a może znasz jakąś fajną firmę?
Podziel się z innym.
Awatar użytkownika
Estor
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:31

Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Estor »

Nie wiem, co się stało, że moja firma tak słabo zaczęła prosperować. Albo miałam za słabą reklamę, albo nie takie jak trzeba produkty. Starałam się, jak mogłam, ale nic to nie dało. Coraz bardziej pogrążałam się w finansowym dołku. Jedną pożyczkę zaczęłam spłacać drugą, aż w końcu stałam się niewypłacalna. Czy powinnam ogłosić upadłość? Do kogo mogłabym się zwrócić o pomoc?
Awatar użytkownika
Dygital
Posty: 71
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:33

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Dygital »

Teraz to już nie ma sensu rozpamiętywać zbyt długo tylko jak najszybciej podjąć decyzję o oddłużaniu i zgłosić się w odpowiednie miejsce, gdzie otrzymasz pomoc. Moja siostra na przykład trafiła na tą dobrą kancelarię spiralazadluzenia.pl/ i będą zajmować się jej sprawą. Najważniejsze, aby zrozumieć swój błąd i skorzystać z pomocy, jaką oferują. Głowa o góry!
Awatar użytkownika
Billy
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2019, 19:21

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Billy »

Jeśli prowadzisz firmę, to koniecznie powinieneś złożyć wniosek o upadłość!!! Tutaj nie ma żartów. Jest nawet termin w ktorym trzeba taki wniosek złożyć. Poczytaj sobie więcej na stronie kancelarii, która specjalizuje się w upadłościach: https://www.upadlosc-kancelaria.pl/niew ... siebiorca/ Wiem ze to bardzo stresujaca sytuacja,szczegolnie gdy ktos nie mial nigdy zadnych dlugow. DLatego tez ciezko o racjonalne myslenie. nie zalamuj sie jednak tylko musi teraz zawalczyc z powrotem o ekonomiczna wolnosc ;) alternatywnie pomyśl o restrukturyzacji ale tu sa troche wyzsze koszta.
Awatar użytkownika
TomaszekC
Posty: 79
Rejestracja: 15 maja 2019, 20:38

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: TomaszekC »

Dobrze, ze są firmy, które w jakiś sposób pomagają to wszystko ogarnąć. Ja mam nadzieję, ze nigdy mnie to nie spotka. Poza tym... pamiętam jak moi rodzice mieli sklepy lata wstecz. Były lata bardzo dobre, ale przyszedł taki czas, ze było po prostu bardzo ciężko jak pojawiły się te wszystkie dyskonty spożywcze, markety itd. Przykro było na to patrzeć. teraz tak patrzę. Bo widzę, ze jest możliwość tutaj kupowania jakichs rozliczeń, http://corsaria.pl/klienci/ O co tutaj chodzi ? Wie ktoś może ? Bo być może pokazałby to tacie i by się tym zainteresował.
Awatar użytkownika
wiola438
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:31

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: wiola438 »

W przypadku długów i komornika na głowie, warto odezwać się do adwokatów z kancelarii LEXA PROTECT z Krakowa. Bardzo dobrzy specjaliści, którzy zajmują się właśnie sprawami o ochronie majątku ruchomego i nieruchomego. Są skuteczni w swoich działaniach. Dodatkowo oferują bezpłatne konsultacje od pn-pt w godz. 11-12.
Awatar użytkownika
izka
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:52

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: izka »

Taki temat bez wątpienia należy przedyskutować z prawnikiem. Ważne jest bowiem to, żeby podjąć właściwą decyzję. Tutaj https://gautier.com.pl/upadlosc-konsumencka/ jest namiar na kancelarię, która zajmuje się takimi tematami. Przede wszystkim można się tam wszystkiego dowiedzieć na temat upadłości konsumenckiej i warunków jakie trzeba spełnić. Taka pomoc na pewno się przyda.
Awatar użytkownika
moteusz
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2019, 16:15
Lokalizacja: Radomsko

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: moteusz »

W przypadku zgłaszania upadłości, warto mieć na uwadze, różne kategorie wierzytelności, które zostały dobrze opisane tutaj https://wyzerujdlugi.pl/blog/kategorie- ... losciowym/. Ma to znaczenie w przypadku, gdy masa upadłościowa nie wystarczy na zaspokojenie wszystkich wierzycieli, wtedy obowiązuje kolejność wg. poszczególnych kategorii.
Awatar użytkownika
arendoo
Posty: 236
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:01

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: arendoo »

Jeżeli chodzi o upadłość gdy sprawy się skomplikowały to ja polecam skorzystać z pomocy prawnej by ogarnąć formalności, a wiem, bo niestety to przerabiałem. W moim mieście takimi sprawami zajmuje się Radosław Paulewicz i tutaj http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ macie dostępną pełną ofertę oraz opisane kiedy warto z takiej pomocy skorzystać.
Awatar użytkownika
izka
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:52

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: izka »

Pomoc specjalisty jest najważniejsza!
Awatar użytkownika
uszka
Posty: 62
Rejestracja: 18 gru 2018, 21:00

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: uszka »

To prawicy jedynie mogą zweryfikować czy w danej sytuacji jest szansa na ogłoszenie upadłości czy też nie. Tutaj https://solvento.pl macie namiar na kancelarię, która specjalizuje się w upadłościach konsumenckich. Są tam prawnicy z doświadczeniem, którzy nie tylko potrafią wszystko dokładnie wyjaśnić, sporządzić wniosek, ale również reprezentują swoich klientów przed sądem.
Awatar użytkownika
zenka1
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2019, 20:25

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: zenka1 »

Nadmierne zadłużenie zwykle nie kończy się dobrze, trzeba zawalczyć by uchronić jak najwięcej a to trudne bez profesjonalnego, prawniczego wsparcia. Zerknij na https://kancelarialexa.pl/ - jedna ze skuteczniejszych kancelarii walczących o minie klienta. Zaufaj im, wiedza co robić
Awatar użytkownika
bizwoman
Posty: 251
Rejestracja: 10 lip 2019, 8:05

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: bizwoman »

W wielu przypadkach jest to opłacalne - na stronie www, znajdziesz artykuł, który wyjaśnia kiedy i jak można przeprowadzić upadłość konsumencką. Tylko od razu ostrzegam, związanych jest z tym wiele formalności, często już na samym początku warto zatrudnić prawnika do pomocy.
Awatar użytkownika
Bankier
Posty: 29
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:36

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Bankier »

Można umorzyć:
zobowiązania bankowe i pozabankowe

zobowiązania wynikające z uprzednio prowadzonej działalności gospodarczej

zaległości podatkowe

nieopłacone rachunki (prąd, gaz, telefon, inne) oraz mieszkaniowe

zobowiązania względem prywatnych osób

Na stronie wszystko jest dokładniej opisane: http://www.przyjaznyprawnik.pl/czy-dluz ... nsumencka/ - opisane jest tutaj jak wygląda takie postępowanie w upadłości.
Awatar użytkownika
ToTuToTam
Posty: 146
Rejestracja: 06 wrz 2019, 14:06

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: ToTuToTam »

Ciężko doradzić, wszystko zależy od tego w jakim stanie są finanse firmy. Zanim zdecydujecie się na upadłość warto dowiedzieć się na czym to dokładnie polega. Na stronie kancelarii https://tatara.com.pl/upadlosc-firmy-i-co-dalej-2796/ znajdziecie informacje, jak przebiega i jakie konsekwencje ma ogłoszenie upadłości. Niewątpliwie czasem jest to jedyne rozwiązanie dla firmy...
Awatar użytkownika
urania
Posty: 181
Rejestracja: 20 mar 2019, 22:58

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: urania »

Jeśli spółka nie jest wypłacalna to ogłoszenie upadłości to dobry krok. Polecam zapoznać się z tymi informacjami https://www.wawrus.pl/biznes/zmiany-w-s ... a-prawnego kiedy i dlaczego warto zgłosić się do sprawdzonej kancelarii która przez ten proces poprowadzi firmę. Można jeszcze zastanowić się czy nie wystarczy restrukturyzacja? Wtedy da się jeszcze uratować firmę.

simatic dp
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Samanta »

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to czasami jedyne rozsądne rozwiązanie - tak jest w wielu sytuacjach. Zawsze możecie w tej kwestii skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, na przykład w Katowicach działa taka kancelaria Gawor, która chętnie Wam w tym pomoże. Na stronie internetowej www.gaworkancelaria.pl/upadlosc-konsumencka-katowice/ możecie się zapoznać z jej ofertą w tym zakresie ;)
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 34
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:51

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: mczay »

Jeśli znajdujesz się w faktycznie trudnej sytuacji, taka upadłość może okazać się prawdziwym wybawieniem. Warto wspomnieć, że wspomniana upadłość może być przeprowadzona również przez firmy. Tutaj: https://bizneo.pl/info,ac108/fuzja-upad ... wadzic,984 można znaleźć artykuł opowiadający o tym, na czym wspomniana upadłość polega i jak ją przeprowadzić.
bębenek

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: bębenek »

Możesz skontaktować się z ta kancelarią https://kancelarialexa.pl/ , jedna z lepszych jeśli chodzi o windykację, antywindykacje i pomoc frankowiczom czy w upadłości. Przeanalizują Twój problem, przelicza i ocenią szanse. Z pewnością masz z nimi szanse na skuteczne oddłużenie
charoó

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: charoó »

A może warto powalczyć? Nas przed upadkiem uratowała restrukturyzacja naszego przedsiębiorstwa, którą przeprowadziła Kancelaria Ekonomiczno-Prawna DORADCA z Warszawy https://www.doradca.mail.pl/oferta/rest ... siebiorstw. Z ich usług skorzystaliśmy pod koniec zeszłego roku i pomimo ciężkiej sytuacji związanej z sytuacja pandemiczną, w tym roku idzie nam świetnie. Odbiliśmy się od dna, zminimalizowaliśmy koszty i zmaksymalizowaliśmy zyski, a wszystko dzięki nim, polecam.
Michał Sztaba

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Michał Sztaba »

Estor pisze: ↑20 lut 2019, 18:24 Nie wiem, co się stało, że moja firma tak słabo zaczęła prosperować. Albo miałam za słabą reklamę, albo nie takie jak trzeba produkty. Starałam się, jak mogłam, ale nic to nie dało. Coraz bardziej pogrążałam się w finansowym dołku. Jedną pożyczkę zaczęłam spłacać drugą, aż w końcu stałam się niewypłacalna. Czy powinnam ogłosić upadłość? Do kogo mogłabym się zwrócić o pomoc?
Polecić Ci mogę świetną kancelarię adwokata Pawła Marchewki - https://www.adwokatmarchewka.pl, która zajmuje się sprawami związanymi z oddłużaniem i upadłością, sam z ich pomocy korzystałem.
SikoraŃ

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: SikoraŃ »

Upadłość to ciężki temat. Nie łatwo nawet samemu przed sobą przyznać się do tego, że tego potrzebujemy. Znajoma sama z tym dylematem walczyła. Wpadła w spiralę długów. Sami wiecie, brała jeden kredyt by spłacić inny. Sami doradcy do tego doprowadzili podsuwając kolejne rozwiązania, które tylko generowały kolejne kwoty. Sama już nie dawała rady. Dopiero pomoc z zewnątrz, kancelarii Fenix, postawiła ją na nogi. Bez zewnętrznej pomocy nie da się wyjść z takiego kryzysu.
pawełek

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: pawełek »

Mi ostatnio był potrzebny wniosek o ogłoszenie upadłości. Mój dobry znajomy polecił mi tę kancelarię: https://upadlosci-kancelaria.pl/dla-dlu ... -upadlych/ . Muszę przyznać, że ichniejsza oferta bardzo przypadła mi do gustu. Posiadają bardzo profesjonalny zespół, który był w stanie wytłumaczyć mi wszelkie aspekty związane z upadłością.
mórarz

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: mórarz »

A czy nie brałeś pod uwagę tego, aby wcześniej przeprowadzić restrukturyzację?Skorzystanie z takiej opcji, zrealizowanej przez http://www.kantower.pl/restrukturyzacje faktycznie wyszła na plus naszej firmy. Polegało to na kompleksowym przygotowaniu planów restrukturyzacyjnych, opierając się na aktualnych przepisach prawa.
figarekzegarek

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: figarekzegarek »

My zdecydowaliśmy dać sobie jeszcze jedną szansę. Z tego powodu wzięlismy kredyt na firmę, zaproponowany przez DFINANCE z Krakowa. Zastrzyk gotówki umożliwił nam uratowanie firmy i ponowne nabranie wiatru w skrzydła. Obrót nam sie znacznie poprawił, przez co spłacenie wspomnianej pożyczki okazało się dziecinnie proste. Do tego zajupiliśmy wszelki, niezbędny sprzęt i akcesoria, który tylko przyspieszył działania i wypłacalność naszej firmy. Jak pokazuje powyższy przykład, czasem warto postawić wszystko na jedną kartę!
08marek

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: 08marek »

Pytanie czy do tej trudnej sytuacji nie doszło na skutek zatorów płatniczych? Większość badań opinii publicznej w zakresie prowadzenia biznesu wskazuje właśnie na to, że utrudnienia w przepływie pieniędzy stanowią punkt zapalny do sytuacji upadłościowej. W razie, jeśli kiedykolwiek poszukiwalibyście pomocy to można skierować swoje kroki ku firmie https://deputo.pl, tam po wyjaśnieniu problemów ktoś na pewno znajdzie optymalne rozwiązanie. Zdarzają się sytuacje, w których klienci bogaci są tylko na papierze, a mianowicie w księgach rachunkowych. Posiadają wiele wierzytelności, które nie znajdują swojego odzwierciedlenia w przelewach bankowych :oops: , w związku z tym pojawia się kolejny problem - podatkowy. Od niezapłaconych faktur trzeba zapłacić podatek dochodowy, VAT i inne koszty.
dluugol

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: dluugol »

U mnie sporym tematem jest coś takiego jak poszukiwanie rozwiązań pozwalających na budowanie tak naprawdę naszego biznesu w sposób ciągły. Jak coś nie idzie, to się nie poddajemy, a walczymy, na przykład o coś takiego jak przebranżowienie. I kancelaria restrukturyzacyjna może nam pomóc w tym.
Awatar użytkownika
Dorian
Posty: 56
Rejestracja: 24 gru 2018, 13:07

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: Dorian »

Może być konieczne inwestowanie czasu, zasobów i pieniędzy w proces restrukturyzacji. Dodatkowo, zmiany organizacyjne mogą wprowadzać niepewność i spowodować opór ze strony pracowników. Dlatego ważne jest, aby restrukturyzację przeprowadzić starannie i zapewnić odpowiednie wsparcie i komunikację z pracownikami.

Decyzja o restrukturyzacji powinna być oparta na dokładnej analizie sytuacji firmy, jej celów i potrzeb. Warto skonsultować się z doświadczonymi specjalistami ds. zarządzania lub doradcami, którzy mogą pomóc w ocenie pot

Od siebie daję namiar na doradcę restrukturyzacyjnego: https://kancelariagrp.pl/doradca-restru ... -warszawa/ Który doradzi co robić.
kami89

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: kami89 »

Widzę, że poruszany był tu już temat, jakim są restrukturyzacje . Okazuje się, że są to rozwiązania, które ratują firmy od takich skutków, jak upadłość. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że istotne jest wsparcie na każdym etapie takiego procesu. Myślę, że możecie wszystko sprawdzić.
iguana

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: iguana »

Moim zdaniem upadłość jest ostatnim krokiem, jeśli chodzi ogólnie o te działania. Wiecie, czemu? Łatwo się jest poddać i coś stracić, a o wiele trudniej utrzymać. A przecież restrukturyzacja jest sposobem na ratowanie podupadających działalności gospodarczych. Mam nadzieję, że podejmiecie próbę poinformowania się o niej.
serek

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: serek »

Czy wiesz, że faktoring może być świetnym sposobem na uniknięcie bankructwa firmy? Sprzedając faktury do Aforti Factor, firmy mogą szybko i łatwo uzyskać dostęp do funduszy potrzebnych do prowadzenia działalności. W ten sposób są w stanie utrzymać się na powierzchni i przetrwać nawet najtrudniejsze czasy finansowe.
kbche

Re: Czy ogłosić upadłość?

Post autor: kbche »

Uważam, że nie obejdzie się bez pomocy profesjonalisty, zdecydowanie polecam kontakt z Kancelarią Doradztwa i Restrukturyzacji Seguro https://kdirseguro.pl
ODPOWIEDZ