Budowa magazynu

Prowadzisz firmę, chcesz prowadzić firmę, masz pomysł na firmę, a może znasz jakąś fajną firmę?
Podziel się z innym.
Awatar użytkownika
stark
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2019, 6:20

Budowa magazynu

Post autor: stark »

W przyszłym roku planuję postawić magazyn. Znalazłem już dobrą ofertę firmy KMC - SERVICES https://kmc-services.com.pl/magazynowan ... pozywczych Magazyn ma przechowywać produkty spożywcze, więc zależało mi na profesjonalnym podejściu. Potrzebuję jednak porady odnośnie całej obsługi magazynu. Jak podeszliście do tego tematu? Sami zatrudniacie pracowników czy zlecacie to zewnętrznej firmie? Kmc - Services mają także w ofercie usługi magazynowania i zastanawiam się czy nie wejść z nimi we współpracę.
Awatar użytkownika
milka
Posty: 222
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:51

Re: Budowa magazynu

Post autor: milka »

Takie materiały jak chcesz przechować nie mogą być narażona na wilgoć. Dlatego koniecznie zadbaj o odpowiednią hydroizolację magazynu. Do nich się odezwij http://proizol.pl/ . Wykonują takie hydroizolacje i mają ogromne doświadczenie. A to bardzo ważne w tej branży.
Awatar użytkownika
pestka
Posty: 113
Rejestracja: 26 wrz 2019, 21:32

Re: Budowa magazynu

Post autor: pestka »

Budowa magazynu to całkiem spore wyzwanie i pytanie na ile tak inwestycja jest faktycznie opłacalna dla was. A co powiecie, żeby skorzystać z usług firmy zewnętrznej i magazynowanie oraz kwestie logistyczne powierzyć właśnie takiej firmie jak np. Ejko http://ejko.com.pl/ ? Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny, profesjonalność firmy o wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby całkiem dobre. Pomyślcie nad tym. Myślę, że warto...
Awatar użytkownika
Doris33
Posty: 65
Rejestracja: 25 mar 2019, 12:24

Re: Budowa magazynu

Post autor: Doris33 »

Hydroizolacja ważna rzecz. Ale o termoizolacji też nie można zapominać. Teraz rynek takich ociepleń jest szeroki i niektóre rozwiązania są bardzo ciekawe i praktyczne. O konkretne działania warto podpytać np. w firmie Izolmax, która ma doświadczenie w temacie. Tutaj https://www.izolmax.pl/kontakt/ kontakt do nich.
Awatar użytkownika
tormund94
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:55

Re: Budowa magazynu

Post autor: tormund94 »

Szukałem rozwiązań dla osób niepełnosprawnych, ściślej - wejście/wyjście z budynku. Znajomy polecił mi naprawdę świetna firmę http://www.komponentylift.pl/produkty/p ... zyschodowe zajmującą się platformami przyschodowymi dla osób niepełnosprawnych. Naprawdę spoko firma, która ma ciekawą ofertę.
Roman79
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:20

Re: Budowa magazynu

Post autor: Roman79 »

Wymogiem są na pewno odpowiednie systemy pozwalające na odprowadzanie dymu i ciepła. Trwałe i bezawaryjne rozwiązania przeciwpożarowej stolarki aluminiowej wraz z automatyką oferuje np. CB Aluminium z Krakowa. Produkują okna i drzwi na sprawdzonych systemach Schuco, które są badane w warunkach laboratoryjnych, dlatego można mieć pewność, że będą niezawodnie pełnić swoje funkcje.
Awatar użytkownika
wesw32
Posty: 266
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Budowa magazynu

Post autor: wesw32 »

A czy budowie magazynu nie będzie Wam też potrzebny transformator mocy ? Wydaje mi się, że to urządzenie, które w takich miejscach doskonale się sprawdza i można korzystać z jego możliwości na etapach magazynowania, czy też różnych produkcji.
Awatar użytkownika
AdamCz
Posty: 212
Rejestracja: 21 wrz 2019, 16:14

Re: Budowa magazynu

Post autor: AdamCz »

Podczas wykonywania fundamentów w budynku warto jednocześnie zwrócić uwagę na dobór dobrej jakości hydroizolacji i radziłbym Wam sprawdzić ofertę producenta WaterBlock z ich poradami co do przygotowania odpowiednio podłoża materiału itd. Najlepszy wybór odnośnie materiałów to zdecydowanie WB Duo Flex. Hydroizolacja, która dzięki niskiemu oporowi dyfuzji pary wodnej umożliwia odparowanie wody z konstrukcji zawilgoconych, a jednocześnie nic nie przepuszcza.
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Budowa magazynu

Post autor: Samanta »

A czy macie już kupione regały do Waszego magazynu? Jeśli jeszcze nie, to polecam zapoznać się z ofertą firmy AMRACK na stronie internetowej http://amrack.pl. Jak widać firma ta oferuje takie właśnie profesjonalne wyposażenie hal magazynowych :)
Sarają

Re: Budowa magazynu

Post autor: Sarają »

Młodzież z pewnością zagląda do sieci i tutaj https://gim3ns.pl/ można poczytać ciekawe artykuły. Czytacie online?
Wacław

Re: Budowa magazynu

Post autor: Wacław »

Do budowy magazynu na pewno mogą okazać się przydatne dźwigary h20. Są wysokiej jakości i trwałe. Skorzystałem z usługi firmy /www.kbs-construction.pl i byłem bardzo zadowolony.
aluś

Re: Budowa magazynu

Post autor: aluś »

Moja firma dobrze rozwija się dlatego dobudowałam sobie magazyn aby przechowywać towar. Zamówiłam do niego fajne regały Primo II 180x90x40 5P 500 kg z tego sklepu tutaj https://www.e-regaly.pl/pol_m_Regaly-metalowe-1719.html . Cechuje się on pełną stabilnością i wysoką jakością wykonania.
latawceładne

Re: Budowa magazynu

Post autor: latawceładne »

Każdy magazyn to duża powierzchnia dachu, można wykorzystać ją do OZE, odnawialne źródła energii to rewolucja naszych czasów. Strona https://ekofachowcy.pl/ to genialna porównywarka ofert i baza wiedzy. Kontakty to dobrych firm z okolicy jakie możemy tam dostać, pozwolą zaoszczędzić sporo energii i czasu, w przypadku takich obiektów, często bardzo dużych, warto korzystać ze sprawdzonych kompetencji.
Jąbipur

Re: Budowa magazynu

Post autor: Jąbipur »

Przy chłodzeniu hal trzeba bez dwóch zdań wykorzystać profesjonalną klimatyzację przemysłową. Bez tego nie mam mowy o dobrym chłodzeniu. Wchodząc na przykład na stronę http://chlodzeniehal.pl/ możemy bez problemu zobaczyć, jak właśnie wygląda taki proces, jakie urządzenia wybrać, co można osiągnąć i jakie jest zastosowanie
Ravał09

Re: Budowa magazynu

Post autor: Ravał09 »

Zanim zajmiesz się zarządzaniem magazynu, upewnij się, że jego konstrukcja jest solidnie wykonana. Przy halach i magazynach świetnie sprawdzi się drewniana konstrukcja dachowa - dzięki sposobowi jej projektowania, produkcji, transportu i montażu bardzo przyspieszy realizację całej inwestycji. Polecam skontaktować się w tej sprawie z biurem projektowym Binder-Projekt z Włocławka, które wykona dla Ciebie projekt dachu prefabrykowanego, który na pewno sprawdzi się przy budowie konstrukcji, jaką jest magazyn.
jowiłka

Re: Budowa magazynu

Post autor: jowiłka »

Każdy wie, że tego typu formalności są dość stresujące, nigdy nie wiadomo co gdzie wysłać i ile się na coś czeka jeśli chodzi o dokumenty. Lepiej tego typu rzeczy odesłać osobie która sie zna lub firmie takiej jak ta https://comekoprojekt.pl/oferta/pozwolenia-i-decyzje/ , z powodzeniem załatwiają wszelkie dokumenty i inne sprawy, trzeba mieć to na uwadzę by samemu się w nic złego nie wpakować, nawet jeśli zlecamy te sprawę architektowi.
Staś

Re: Budowa magazynu

Post autor: Staś »

Jak już będziecie na etapie urządzania magazynu to sprawdźcie tą ofertę tu https://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-metalowe-1731.html Są tu funkcjonalne regały matalowe, o różnych parametrach. Co pozwala dopasować odpowiednio do swoich potrzeb. Reagały są zabezpieczone przed korozją. Bardzo dobrze znoszą duże obciążenia. Na pewno to dobra propozycja do magazynów by bezpiecznie i prawidłowo przechowywać towary, materiały itp.

firmy skupujące słomę
ODPOWIEDZ