Gotowa spółka

Porady, dyskusje. O biznesie offline.
Awatar użytkownika
Marysia_89
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2019, 1:05

Gotowa spółka

Post autor: Marysia_89 »

Cześć,

Czy ktoś z was kupował kiedyś spółkę?
Znalazłam taką ofertę w sieci - spółki na sprzedaż.
Widziałam, że spółki mają prawną i formalną gotowość , gwarancja braku obciążeń czy możliwość dostosowania nazwy.
Co myślicie o takim rozwiązaniu?:)
Awatar użytkownika
milka
Posty: 222
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:51

Re: Gotowa spółka

Post autor: milka »

Jeśli myślisz o własnym przedsiębiorstwie, to może warto też pomyśleć o rozszerzeniu działalności poza Polskę. Zamiast kupować gotową spółkę tutaj, zarejestruj spółkę za granicą. Słyszałam, że to nie jest trudne, np. ta firma https://www.taxangels.pl/ zajmuje się rejestracją spółek Limited w całej Wielkiej Brytanii, a później kompleksowo prowadzi dokumentację, księgowość. Jeśli nie planujesz wyjazdu do Anglii, to też nic straconego, bo oni udostępniają adres do Londynu dla nowych firm.
Awatar użytkownika
xxpo20
Posty: 139
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:01

Re: Gotowa spółka

Post autor: xxpo20 »

Musicie wiedzieć, że gotowa spółka to wiele różnych spraw oraz przede wszystkim interesowaniem się prawem spółek. Musielibyście zerknąć sobie na stronę https://www.tgc.eu/specjalizacje/prawo-spolek na szczegółowe informacje. Jeśli chodzi o mnie, to jak najbardziej powinniście być zadowoleni.
Żargon

Re: Gotowa spółka

Post autor: Żargon »

Jeszcze nie myślałem o takim rozwiązaniu i tak naprawdę ja najbardziej jestem zainteresowany założeniem spółki ale która będzie się mieściła w Estonii. Już nawet jestem po kontakcie z firmą http://www.thompsonstein.com/ i to dzięki nim będę wiedział jak taką firmę za granicą właściwie prowadzić.
Gawronik

Re: Gotowa spółka

Post autor: Gawronik »

Tak na dobrą sprawę to faktycznie jest to jakieś rozwiązane i jeśli już zdecydujemy się na to aby mieć gotową spółkę to przede wszystkim możemy ją również nabyć. Jeśli ktoś jest całkowicie początkujący w tych tematach to jak dla mnie doskonale na stronie https://www.epuap.pl/spolka-cywilna-a-j ... ie-roznia/ została opisana kwestia tego jakie mamy różnice pomiędzy spółkami jawną oraz cywilną. Myślę, że właśnie taka wiedza może być niezwykle interesująca.
ODPOWIEDZ