Strona 1 z 1

Re: Budowa

: 26 kwie 2021, 22:52
autor: Samanta
Tak naprawdę zanim rozpoczniecie budowę domu potrzebny Wam będzie jakiś dobry projekt. Jeśli interesują Was projekty gotowe domów, to z tego, co wiem, bardzo fajne oferuje Pracownia Architektoniczna MG Projekt. Co powiecie na przykład na ten https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt-wariant-b? Jak Wam się taki projekt domu podoba?

Re: Budowa

: 27 kwie 2021, 14:48
autor: shót
Ja również buduję się z MG Projekt. W przeciwieństwie do Ciebie, Samanto, zamierzam wybudować sobie taki https://www.mgprojekt.com.pl/szafir-wariant-c domek. Szafir może nie jest jakiś tam ogromny, ale dla nas to wystarczająco wygodny dom. Dlatego bardzo mi zależy na tym, żeby go mieć.

Re: Budowa

: 28 kwie 2021, 23:09
autor: Dąbkowski
Rozważam budowę dachu z wiązarów dachowych. Czytałem o zaletach takiego rozwiązania - dobrej jakości drewno konstrukcyjne, brak konieczności magazynowania materiałów na więźbę na placu budowy, szybki montaż. Zastanawiałem się jeszcze nad ceną, czy mnie nie zaskoczy, ale zrobiłem darmową wycenę na MG Dachy i okazało się, że za projekt, produkcję, transport i montaż wiązarów https://mgdachy.pl/wiazary-dachowe/ zapłacę mniej niż za drewno i budowę więźby ciesielskiej. Ciekawy jestem, jak wielu z was zdecydowało się na taki dach, dajcie znać i powiedzcie jak wam się takie dachy sprawują.
Namiar na firmę MG:
MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel. +48 500 200 660,
mail: [email protected]

Re: Budowa

: 01 maja 2021, 10:12
autor: łop
W sumie każdy ma prawo wybierać to, co będzie dobre, ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że następnej budowy nie będzie, dlatego uważam, że będzie trzeba przemyśleć stosowne rozwiązania, żeby mogła potem sobie w razie czego w sumie poszukać, żeby nie musieć mieć problemów. Na razie myślałam też o czymś takim jak pompy do studni . Co mówicie?

Re: Budowa

: 14 maja 2021, 8:20
autor: ymóbris
Budowę rozpoczyna się od wykonania prac ziemnych. Dlatego ważne jest rozejrzenie się za odpowiednią firmą, która się tym zajmuje. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą https://www.zaranek-transport.pl/oferta/prace-ziemne Jest to świetna firma działająca na terenie Bydgoszczy i okolic z usług, której sam korzystałem.

Re: Budowa

: 18 maja 2021, 5:59
autor: Noład
Budowa dachu z wiązarów to bardzo dobry pomysł. My właśnie taki dach mamy i jesteśmy zadowoleni. Szybko się taki dach stawia,a dzięki temu, że jest precyzyjnie zaprojektowany i wykonany, mam pewność, że będzie trwały. Projekt i wykonanie dachu zleciliśmy firmie Binder Projekt z Włocławka - http://www.binder-projekt.wloclawek.pl/, polecił nam ją kierownik budowy. Bardzo solidna firma, świetne podejście do klienta, ogromne doświadczenie. Wszystko wykonali profesjonalnie, terminowe, w dobrej cenie.

Re: Budowa

: 07 cze 2021, 15:06
autor: łoś99
Pamiętajmy żeby pewne rozwiązania konsultować już na etapie projektu, jednym z nich jest fotowoltaika. Znacząco ułatwia to instalacje i pozwala bardziej optymalnie podejść do tematu. Serwis https://ekofachowcy.pl/ to nasz pomocnik, dzięki niemu znajdziemy firmę która wykona nam instalacje oraz zajmie się jej obsługą. Będzie to najlepsza firma z okolicy i do tego konkurencyjna cenowo.

Re: Budowa

: 15 cze 2021, 8:17
autor: kaśka
Budowa domu to ogromne przedsiębiorstwo, ogromna inwestycja trzeba solidnie się zastanowić co wykonujemy samemu, a co jednak zlecimy firmie. Możecie śmiało zastanowić się nad usługami https://comekoprojekt.pl/oferta/akustyka-budowlana/ , dobrze dobrana i profesjonalna firma to podstawa sukcesu.

Re: Budowa

: 23 lip 2021, 13:54
autor: Eroś
Natomiast jeżeli w takim razie zabieracie się za porządne materiały do wykonania hydroizolacji dla dachów płaskich to akurat producent Icopal przygotował specjalistyczne rozwiązania również o bardzo dobrych warunkach wentylacyjnych. Jednocześnie zawiera on aż 93 rozwiązania systemowe zawierające ponad 500 rysunków technicznych detali.

Re: Budowa

: 24 sie 2021, 9:59
autor: wituś88
Sam często pracuję na budowie i wiem, że prawie zawsze podczas prac powstają ogromne ilości gruzu i innych odpadów budowlanych, które muszą być w odpowiedni sposób zutylizowane. Najlepiej w tym celu skorzystać z usług firm takich jak https://www.klin.waw.pl/, które oferują podstawienie kontenera oraz wywóz jego zawartości do utylizacji.

Re: Budowa

: 31 sie 2021, 19:25
autor: Darek Miś
Mój znajomy polecił mi kontakt z firmą https://eko-raff.com.pl/, która oferuję takie usługi jak wynajem kontenerów na gruz https://eko-raff.com.pl/oferta/wynajem-kontenerow/. Polecam zapoznać się z ofertą tej firmy bo maja dobre ceny i zawsze dobrze doradzą jaki wziąć kontener.

Re: Budowa

: 23 wrz 2021, 13:07
autor: kasiakowa06
Samanta pisze: ↑26 kwie 2021, 22:52 Tak naprawdę zanim rozpoczniecie budowę domu potrzebny Wam będzie jakiś dobry projekt. Jeśli interesują Was projekty gotowe domów, to z tego, co wiem, bardzo fajne oferuje Pracownia Architektoniczna MG Projekt. Co powiecie na przykład na ten mgprojekt.com.pl/hiacynt-wariant-b ? Jak Wam się taki projekt domu podoba?
Uważam, że drewno to najlepszy materiał na domy i inne konstrukcje. U nas mamy w taki sposób zbudowany taras: https://konsbud.com/inspiracje/inspiracja :arrow:

Obrazek

Re: Budowa

: 16 paź 2021, 14:21
autor: Wojtaś
Bardzo ciekawy i merytoryczny temat. Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam także ofertę firmy https://www.honest.com.pl/. Niedawno pomogli mi w pracach ziemnych na terenie budowy mojego domu. Dodatkowo zajęli się wyburzeniem starego obiektu oraz wywozem gruzu. Wszystkie swoje usługi wykonali rzetelnie i terminowo.

Re: Budowa

: 28 paź 2021, 17:44
autor: Biznesmen78
Jeśli poszukujecie desek do ogrodu, to na pewno na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj https://skladydrzewne.pl/oferta/archite ... regnowane/. Jest tam bowiem naprawdę kompleksowa oferta. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, aby znaleźć rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb.

Re: Budowa

: 28 paź 2021, 22:40
autor: Baśka33
Ale to przecież od Was zależy, w jakiej technologii zaczniecie stawiać swój dom. Wiem, że wiele osób decyduje się dzisiaj na takie rozwiązania jak chociażby https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/ Pomyślcie o tym, by być może okaże się to też dobrym pomysłem i dla Was :)

Re: Budowa

: 31 paź 2021, 16:45
autor: Grześko
Chcesz wybudować dom. Czy to robisz sam czy dzięki profesjonalnej firmie to należy używać laser krzyżowy. Laser krzyżowy po co jest? Jak go się używa? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź tutaj https://lamigo.pl/blog/205-do-czego-slu ... r-krzyzowy . Polecam wszystko fajnie i ciekawie opisane.

Re: Budowa

: 19 lis 2021, 23:41
autor: Kinger
Tak, my jesteśmy na samym początku budowy naszego wymarzonego domu. I wiadomo, że liczymy się z tym, że budowa wiąże się z kosztami, ale boję się najbardziej tych "nieprzewidzianych". Jesteście w stanie powiedzieć mi tak orientacyjnie, może procentowo, jak sporo więcej wyniosła Was budowa domu, od tej kwoty, którą początkowo zakładaliście? My trafiliśmy też na okres sporych wzrostów materiałów budowalnych, ale akurat udało się trafić do składu Podolski Kruszywa https://podolski-kruszywa.pl i u nich zamówiliśmy między innymi żwir i piasek, wiadomo, że na początek sporo właśnie takich materiałów "schodzi".

Re: Budowa

: 18 gru 2021, 14:36
autor: moromon
Ja jestem deweloperem i stawiam całe osiedla. Zawsze potrzeba mi kruszyw najwyższej jakości. Takie nieustannie zakupuje firmie Haldex, która mieści się w Katowicach przy ul. Grunwaldzkiej 8-10. Dają na nie bardzo dobre ceny. Wynajmuję również w tej firmie ciężki sprzęt budowlany oraz ona montuje mi panele fotowoltaiczne na budynkach. Na pewno nie zrezygnuję z jej usług, bo to profesjonalne przedsiębiorstwo, z które szanuje klienta i jest terminowe, więc warto skorzystać z jego oferty, która zamieszczona jest na tej stronie internetowej: https://www.haldex.com.pl/sprzedaz/kruszywa Pozdrawiam.

Re: Budowa

: 14 sty 2022, 11:35
autor: miłek
Budowa domu jeśli decydujemy się na nią sami to z całą pewnością ogromny koszt i spore przedsięwzięcie. Wymaga ona od nas nie tylko sporej ilości pieniędzy o czym każdy wie, ale również sporo czasu. Wiele rzeczy trzeba dopilnować, nadzorować i mnóstwo na bieżąco załatwiać. Jak przyszedł czas na rozpoczęcie prac ziemnych konieczne było załatwienie sprzętu budowlanego. Mnie udało się znaleźć firmę http://koparkaslask.pl/ niedaleko miejsca budowy więc skorzystałem z ich usług.

Re: Budowa

: 01 sty 2024, 12:52
autor: serek
Podczas budowy lub remontu domu siatka cięto ciągniona jest niezbędna do zbrojenia elementów i konstrukcji stropów gipsowych, wapiennych i cementowych. Netexpol to czołowy producent blachy ciętej w Polsce od ponad 30 lat. Ta rodzinna firma oferuje najlepsze rozwiązania dla naszych potrzeb. Sprawdź ich produkty, aby dowiedzieć się więcej.

Re: Budowa

: 10 lut 2024, 19:44
autor: wodor
Przy wykonywaniu prac związanych z instalacją rur niezbędne są zgrzewarki doczołowe, które znacznie ułatwi zadanie. Narzędzie to umożliwi szybkie i trwałe połączenie rur, zapewniając jednorodność łączenia.

Re: Budowa

: 14 lut 2024, 14:33
autor: tormund94
Ostatnio zainteresował mnie temat związany z budową. Planuję stworzyć z nich przegrodę działową. Przez pewien czas poszukiwałam inspiracji w tej dziedzinie i udało mi się znaleźć je pod tym adresem: https://ls-city.pl/dom/jak-zrobic-scian ... dowlanych/. Moim zdaniem warto zajrzeć na ich stronę, jeśli szukacie interesujących artykułów z zakresu aranżacji.

Re: Budowa

: 27 lut 2024, 12:29
autor: fidel
Jeśli zajmujecie się budową i szukacie jakościowych ścian oporowych, prefabrykowanych, to w sieci widziałem bardzo dobrą ofertę. Można ją znaleźć tutaj: https://jadar.pl/produkty/ma-elementy-u ... -l-ka.html . Moim zdaniem warto przejrzeć ofertę tej firmy, ponieważ posiadają sporo ciekawych produktów i bardzo dobre ceny.

oddziaływanie reklamy na człowieka

Re: Budowa

: 27 lut 2024, 17:03
autor: powyk
Jak tylko przyjdzie wam do głowy podjąć współpracę z PAVLO BUD PAVLO HRYHORCHUK to wybijcie to sobie z głowy! Z tak żałosną firmą i jej wlaścicielem nigdy dotąd nie miałem do czynienia. I szczerze mam nadzieję, że już nigdy nie będę miał.

Re: Budowa

: 29 lut 2024, 22:39
autor: firstcut
Jeśli w domu jednorodzinnym ma być zakładana studnia , to jaką powinna mieć pojemność? Jak mam badać wodę i co jaki czas? No i czy pompy głębinowe mogą nas uchronić przed bakteriami zabójczymi dla organizmu? Naprawdę chcę to wiedzieć, zanim zadziałam.

Re: Budowa

: 04 mar 2024, 12:41
autor: asme88
Cześć, czy Waszym zdaniem stabilizacja ciśnienia w instalacji jest ważna w kwesti ogrzewania i ogólnego działania poszczególnych rozwiązań systemowych dla domu jednorodzinnego? Naprawdę mi to pomoże, ale nie wiem, co jeszcze byście powiedzieli w tym temacie?

Re: Budowa

: 06 mar 2024, 19:39
autor: oczka
Geodeci są odpowiedzialni za dokumentowanie postępu projektów, a także ocenę istniejącego ukształtowania terenu i struktur. Zapewniają kompleksową obsługę, w tym przygotowanie map, pomiarów, planów działek i nie tylko. pomiary geodezyjne warszawa oferuje pełen zakres usług geodezyjnych dla każdego projektu.

Re: Budowa

: 17 mar 2024, 8:57
autor: trupek
Przyznam szczerze, że był mi ostatnio niezbędny żwir do betonu i udało mi się go znaleźć na aplikacji firmy https://schuettflix.com/pl/pl/o-uslugac ... do-betonu/. Jeśli poszukujecie takowej oferty, to moim zdaniem warto zaznajomić się z ichniejszymi nowinkami na stronie, bo jest tego naprawdę sporo.

Re: Budowa

: 09 kwie 2024, 10:57
autor: Gość
Nowoczesny dom to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort mieszkania. Warto podczas budowy zainwestować w systemu automatyzujące różne procesy np. do kanalizacji czy zabezpieczające przed zalaniem. Przydaje się to szczególnie w czasie dłuższej nieobecności, ale też na co dzień. Nie trzeba ciągle wszystkiego doglądać, samodzielnie pilnować i ratować w razie awarii. Możecie kupić takie urządzenia np. w sklepie https://www.sklep-prawm.pl . Myślę, że to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim bezpiecznego mieszkania w nowym, ładnym domu.

Re: Budowa

: 17 kwie 2024, 13:46
autor: pimpek
Jeśli szukacie profesjonalnej witryny o budownictwie, architekturze czy wnętrzach, to warto zajrzeć tutaj: http://inzynierowie.pl/ . Na ich stronie poruszane są wątki związane z tematami odnośnie budowy. Udało mi się tam znaleźć wartościowe informacje na temat tego, jakie poszycie dachu wybrać podczas budowy domu.

Re: Budowa

: 17 kwie 2024, 14:52
autor: kazujoszi
Jeśli rozważacie zakup drewna to zajrzyjcie tutaj https://siekierki.com.pl/. Mają oni bogatą ofertę drewna. Zajmują się również cięciem płyt czy desek. Posiadają deski podłogowe, płyty, a także listwy w bardzo dobrej cenie. Jeśli zależy wam na jakościowym asortymencie, to warto ich sprawdzić.

Re: Budowa

: 17 kwie 2024, 22:20
autor: Zielinski
Nowoczesny to też taki, który jest wygodny. Funkcjonalny. A tego nie da się zrobić tylko przez ściany. Meble, cała zabudowa, sprzęty, to wszystko sprawia, że cały dom się zmienia z pustych pomieszczeń właśnie w coś wygodnego. I tu nie warto iść na skróty. Lepiej dać droższy ale funkcjonalny sprzęt, bo sprawdzi się przez lata. Jak te płyty gazowe od Solgazu, które są inne niż zwykłe. Czy to będzie Optimex czy wyższy model, to nie ma znaczenia. Mamy płytę, która i jest bezpieczna i daje frajdę z gotowania.

Re: Budowa

: 22 kwie 2024, 10:09
autor: endriu
Jeśli szukacie producenta pomp głębinowej czy urządzeń związanych z techniką pompową, to taka firma z wieloletnim doświadczeniem znajduje się pod tym linkiem: https://www.dambat.pl/ . Posiadają sporą ofertę związaną z pompami na przykład głębinowymi. Na stronie jest dostępny również osprzęt do pomp.