Jak kupić winietę na Czechy online?

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu zawodowym i nie tylko.
BłyskawicaPL

Jak kupić winietę na Czechy online?

Post autor: BłyskawicaPL »

Ostatnio planowałem wyjazd do Czech i miałem spory problem, jak ogarnąć winiety Czechy online. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, od czego zacząć. Ktoś może podpowiedzieć, gdzie najlepiej to załatwić? Zastanawiam się, czy można to zrobić na jakiejś stronie, żeby było szybko i bez komplikacji. Jakieś rady od bardziej doświadczonych podróżników?
ZłotaSowa

Re: Jak kupić winietę na Czechy online?

Post autor: ZłotaSowa »

Sam niedawno przez to przechodziłem i powiem Ci, że najlepsza opcja to załatwić to online przed wyjazdem. Polecam stronę electronic-vignette.cz, bo tam wszystko jest prosto i szybko. Wchodzisz, wpisujesz numer rejestracyjny, wybierasz datę, od kiedy ma być ważna winieta, i tyle. Masz tam też mapę płatnych dróg, więc od razu wiesz, gdzie możesz jechać. Zakup winiety czechy online w ten sposób jest mega wygodny, zwłaszcza jak nie chcesz tracić czasu na stacjach benzynowych. Ja tak zrobiłem i byłem gotowy do drogi w parę minut. Lepiej załatwić to wcześniej, bo potem możesz mieć problem na granicy, a nikt nie chce mandatu za brak winiety. Opłata za autostradę w Czechach jest obowiązkowa, więc lepiej to zrobić z wyprzedzeniem. Polecam, bo oszczędza to dużo stresu.
Korek

Re: Jak kupić winietę na Czechy online?

Post autor: Korek »

W przypadku, gdy kierowca decyduje się na trasę przez Słowenię bez zakupu winiety, ważne jest, aby znał alternatywne trasy. Wskazówki, jak to zrobić, są dostępne pod linkiem https://24tp.pl/n/120303, co jest pomocne w dokonywaniu świadomych wyborów.
ODPOWIEDZ