Dlaczego kocham gry komputerowe

Znasz dobre strony, które możesz polecić? Daj znać!
Bogumił

Dlaczego kocham gry komputerowe

Post autor: Bogumił »

Kiedy dostałem swój pierwszy komputer, nie był on już nowy, a poprzedni właściciel nie usunął kilku gier. Wśród nich był Max Payne i to właśnie dzięki niemu zacząłem interesować się grami komputerowymi. To właśnie wtedy zdałem sobie sprawę, że "gry" nie mogą być gorsze od książek czy filmów, a wręcz przeciwnie, ich interaktywność głównych bohaterów z nami, swego rodzaju "czytelnikami". Potem, ponieważ komputer był słaby, musiałem uczyć się gry starszy, i nie żal mi tego, a wypowiedzi typu "drugą część przeszedłem, ale pierwszej nie, bo jest stara i grafika tam...." wymusiły inne spojrzenie na rówieśników. To wtedy zacząłem szanować questy, podczas gdy większość moich znajomych nie grała w nic poza strzelankami, ten sam cs 1.6... Ale w końcu zakochałem się w grach wraz z zakupem nowego, bardziej wydajnego komputera. Wtedy uzyskałem dostęp do ogromnej ilości gier z różnych gatunków. A pierwszym z nich był Mass Effect. Wszystkie 3, miałem szczęście - 2 dni po przejściu drugiej części wyszła trzecia. Ta trylogia tylko umocniła moją opinię na temat gier komputerowych. Studiowałem i studiuję jak powstawały "gry", co budzi pewien szacunek do ich twórców i coraz bardziej utwierdza w przekonaniu, że to też jest forma sztuki, bardziej złożona niż te, które już znamy. Dzięki zastosowaniu technologii mogliśmy połączyć kilka form sztuki w jedną, a także komiksy, filmy, seriale i, moim zdaniem, gry komputerowe, co jest obecnie jednym z wyższych etapów. Ten etap był w stanie wprowadzić interaktywność, zwiększając złożoność i rozwój gier.
https://faktyoswiecim.pl/dzieje-sie/sty ... nety-mars/
I kiedy ktoś twierdzi, że jest projekt bez historii albo z jakimiś uproszczeniami, to można by przywołać analogię z tymi samymi obrazami - a teraz czasem rysuje się czarno-białe obrazy, takie uproszczenie, które pozwala w pewien sposób wpłynąć na obraz i wrażenie, jakie się z nim wiąże. I nikt nie anuluje faktu, że od dawna ludzkość próbuje zarabiać na sztuce, w najlepszym wypadku po to, by nadal malować, a w najgorszym, by zarobić trochę pieniędzy... Ogólnie rzecz biorąc, lubię gry głównie z tego samego powodu, dla którego lubię książki, filmy i inne rzeczy - że mogą one przynieść przyjemność i satysfakcję moralną na swój sposób...
Miłek

Re: Dlaczego kocham gry komputerowe

Post autor: Miłek »

Ja osobiście też lubię sobie pograć i jednocześnie trochę odpocząć od codziennych obowiązków wieczorem. Jak rozglądacie się za ciekawymi propozycjami nowych tytułów do sprawdzenia to dla fanów symulatorów np. busów to na pewno warto sprawdzić sobie zestawienia przygotowane na https://www.taniomania.pl/t/gry-autobusy dla mnie super sprawa i też coraz więcej znajomych do tego typu gier się przekonuje :)
ODPOWIEDZ