Zaoczne czy dzienne?

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
stark
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2019, 6:20

Zaoczne czy dzienne?

Post autor: stark »

Jakie studia wybraliście? Dzienne czy zaoczne? Mam spory dylemat w tej kwestii. Rodzice radzą mi, żebym wybrał się na dzienne i pożył trochę studenckim życiem. Ja bardziej przymierzam się jednak do zaocznych na warszawskiej uczelni http://wwsh.edu.pl/ Zawsze marzyłem o zapisaniu się na zarządzanie. Chciałem znaleźć pracę i nabrać doświadczenia. Zdaję sobie sprawę, że może być trudno wszystko pogodzić. Co myślicie?
Awatar użytkownika
Skadi
Posty: 80
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:49

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Skadi »

Jeżeli umiesz się zdyscyplinować względem nauki, to spokojnie możesz iść na zaoczne, jakość kształcenia jest równie dobra jak na dziennych. Bardziej istotną kwestię stanowi moim zdaniem wybór kierunku, uważam że warto pójść w takim, którego potrzebuje rynek pracy. Ja sama myślę o logistyce, znalazłam ciekawą ofertę warszawskiej uczelni: https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logistyka/ , gdzie zajęcia są prowadzone w małych grupach z naciskiem na praktyczne umiejętności. Można tu studiować i zaocznie i dzienne. Ja na pewno wybiorę pierwszą opcję, ze względu na to, że pracuję na pełnym etacie.
Awatar użytkownika
pestunia
Posty: 197
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:53

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: pestunia »

Odpowiedź jest prosta - będziesz pracować podczas studiów czy nie? Jeśli tak to oczywiście zaoczne, a jeśli masz kasę to idź na dzienne. W każdym razie bez względu na decyzję polecam zapoznać się z ofertą tej uczelni http://www.wseiz.pl/en/studia , która proponuje ciekawe kierunki na wydziałach ekologii i zarządzania
Awatar użytkownika
Justynianka
Posty: 238
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:46

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Justynianka »

Jednym z najbardziej przyszłościowych kierunków jest zdecydowanie logistyka przedsiębiorstw - może nam zapewnić dobry start zwłąszcza,że możemy znalezc pracę m.in w przedsiębiorstwach handlowych, usługowych i produkcyjnych, zespołach zarządzania kryzysowego firmach spedycyjno-transportowych, centrach usług logistycznych czy w firma doradczych. Grunt to wybrać odpowiednią uczelnię,która nakieruje nas na pewną przyszłość
Awatar użytkownika
AdamCz
Posty: 212
Rejestracja: 21 wrz 2019, 16:14

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: AdamCz »

Wszystko zależy od możliwości oraz oczywiście kierunków, które Was interesują. Ja dość długo szukałem odpowiedniego kierunku dla siebie i przyznam, że jednak postawiłem na ekonomie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Patrząc teraz z perspektywy czasu jestem zadowolony, bo był to świetny czas. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej m.in jakie kierunku przygotowali to warto zajrzeć na http://www.ue.wroc.pl/wydzial_ne/4125/o ... nosci.html aby podjąć jak najlepszą decyzję dla siebie i swojej przyszłości zawodowej. Myślę, że nie pożałujecie, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Samanta »

bez względu na to, czy zdecydujecie się na studia zaoczne, czy też na dzienne, warto będzie pomyśleć też o dodatkowej nauce języka obcego ;) Na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/ możecie zapoznać się z ofertą Szkoły Językowej ProfiLingua, która jak widać oferuje kursy z wielu różnych języków na różnych poziomach zaawansowania ;) Polecam ;)
Awatar użytkownika
rogusia35
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2020, 15:21

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: rogusia35 »

Ja studiowałam dziennie, ale studia kończyłam kilka lat temu. I wtedy taka opcja była dla mnie ok, bo nie miałam możliwości, żeby zarobić na studia zaoczne. Ale obecnie widzę, że studia dzienne zajmują zdecydowanie zbyt wiele czasu i niestety nie dały mi zbyt wiele wiedzy, którą mogłabym wykorzystać w pracy. Poza tym niestety mam wrażenie, że na wielu kierunkach plan studiów jest stały od wielu lat i nie jest aktualizowany pod zmieniający się rynek pracy.
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:47

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Adamek »

Akurat wybór formy studiowania to bardzo indywidualna sprawa, w końcu każdy ma inną sytuację. Na przykład kierunek https://www.ssw-sopot.pl/Logistyka/ można studiować stacjonarnie i zaocznie, są to studia I stopnia, po których uzyskuje się tytuł inżyniera produkcji. Wygląda to bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Aneta77
Posty: 20
Rejestracja: 07 kwie 2020, 19:37

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Aneta77 »

Jeśli interesuje Ciebie zarządzanie to może też psychologia w zarządzaniu jako drugi fakultet albo po licencjacie? Mi się ten kierunek: https://vizja.pl/studia-wyzsze/psycholo ... ,wk12.html wydaje mega ciekawy. Można pracować jako coach później a to teraz jest i popularne i dochodowe
Awatar użytkownika
women89
Posty: 492
Rejestracja: 30 mar 2019, 21:54

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: women89 »

Jeśli postawisz na studia dzienne, to na pewno będzie to opcja bardzo korzystna i przyszłościowa. Bez wątpienia takie studia charakteryzują się przede wszystkim charakteryzują się dobrym poziomem nauczania, który pozwoli Ci rozwijać się jak najmocniej. Polecam zatem opcję http://wwsb.edu.pl gdzie dostępne są, między innymi studia logistyka Warszawa dzienne, które na pewno okażą się pozytywnym i przyszłościowym kierunkiem.
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 105
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:39

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: lila87 »

Ja bym wybrała studia zaoczne, ponieważ chce pracować i studiować, ale opcja dziennych też jest bardzo fajna i praktyczna jak się chce żyć po studencku. Widziałam ciekawe propozycje na https://horyzont.eu . Mają tam wiele ciekawych propozycji ukształcających siebie.
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 42
Rejestracja: 20 mar 2019, 14:32

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Saszka »

To jest tak indywidualna sprawa, że faktycznie trudno stwierdzić, które są lepsze - dzienne czy zaoczne.
Szczególnie, że w tej chwili jest naprawdę zdecydowanie łatwiej zdobyć wykształcenie, przy takim dostępie choćby do notatek, dzięki takim serwisom, jak ten: https://notatek.pl/. To gotowe, opublikowane notatki przygotowane w większości przez studentów różnych kierunków i specjalizacji, dzięki którym można zaoszczędzić mnóstwo czasu. To gotowa baza do referatów, opracowań, nauki!
Awatar użytkownika
enchantedmoon
Posty: 41
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:44

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: enchantedmoon »

a co powiecie na dodatkowe studia jezeli chodzi o Edunet? Chodzi bardziej o kształcenie dualne, wiecie ile z tego moze być korzysci https://edunet-poland.pl/studia-dualne- ... udiowania/ ? Przede wszystkim warto wiedzieć,że pracowników kształci się pod rynek pracy. W krajach stosujących ten system kształcenia znacząco spadło bezrobocie wśród młodych pracowników. Jest to źródło wykwalifikowanych kadr dla małych firm.
Awatar użytkownika
women89
Posty: 492
Rejestracja: 30 mar 2019, 21:54

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: women89 »

Odpowiednie studia to niekiedy za mało aby osiągnąć dany sukces. Warto jeszcze pozwolić sobie na konkretne szkolenia i dodatkowe działania, które pozwolą nam zadbać o nasz najwyższej formy komfort. Polecam studia podyplomowe organizowane przez https://wwszip.pl/oferta-studiow-podyplomowych/ gdzie znajdziesz ciekawe i rozwijające propozycje.
Ewelinuuśka

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: Ewelinuuśka »

Wydaje mi się, że na studiach dziennych jesteśmy w stanie więcej się nauczyć. Czy ktoś z was studiował w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu? Szkoła posiada ciekawe kierunki np. studia pr i szukam opinii na temat tej uczelni https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/strate ... lamy-i-pr/
żyr

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: żyr »

Co do edukacji dzieci to polecam księgarnie internetowa z takimi książkami jak na przykład https://www.taniaksiazka.pl/teraz-matur ... 28969.html Znajdziesz tutaj pomoce naukowe dla dzieci w każdym wieku. Warto skorzystać moim skromnym zdaniem.
studiaę13

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: studiaę13 »

Marzysz by studiować w szczecinie ale wyniki matur cię nie zadowalają? https://www.cb.szczecin.pl tam przeczytałam że dobrym startem na takie studia jest rok zerowy gdzie przygotwujesz się na studia licencjackie. Polecam bardzo . Zobacz sobie na ofertę jakie studia są dostępne i na które możesz aplikować
olafś

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: olafś »

Moim zdaniem jednak dzienne są bardziej sensowne i lepiej oceniane. Ja w każdym razie tak to widzę. Sam kończyłem prawo urzędnicze w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie https://wsge.edu.pl/pl/studia-i-stopnia - to bardzo dobra uczelnia - i nie wyobrażam sobie, bym miał tyle samo wiedzy studiując zaocznie a już na pewno dużo więcej czasu musiałbym spędzać w książkach żeby tę wiedzę nadrobić.
galiś

Re: Zaoczne czy dzienne?

Post autor: galiś »

Wiele zależy od konkretnych potrzeb. Trzeba samodzielnie podjąć decyzję w tym temacie. Na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.ssw-sopot.pl/architektura-wnetrz-2st/ . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji. Między innym znajdziecie tam kierunek z zakresu architektury wnętrz. Warto się tam na spokojnie rozejrzeć. Być może coś wam wpadnie w oko.
ODPOWIEDZ