rozwody

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
Fera_98
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2022, 18:57

rozwody

Post autor: Fera_98 »

Czy rozwody mogą skończyć się na etapie mediacji? Czy zawsze musi być rozprawa w sądzie? Da się jakoś załatwić ugodowo rozwód w Polsce? Chciałabym uniknąć walki w sądzie, wiem że z moim byłym już mężem jesteśmy w stanie dojść do porozumienia. Czy musimy przechodzić przez rozprawę? Czy da się tego jakoś uniknąć? Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w takiej sprawie?
katja

Re: rozwody

Post autor: katja »

Ja bym się na Twoim miejscu skonsultowała z dobrym prawnikiem. On Ci wyjaśni, jakie masz możliwości. Polecam Ci Kancelarię Adwokacką Wojas Pawlak - oni się znają na rzeczy. Mi pomogli tak załatwić sprawę, że było naprawdę szybko i bezboleśnie ;)
Kozak

Re: rozwody

Post autor: Kozak »

Jeśli jedno z małżeństw przebywa w stanie ciężkiej choroby, sąd może odmówić orzeczenia rozwodu, aby nie pogarszać stanu zdrowia tej osoby. Sąd bierze pod uwagę wszystkie okoliczności zdrowotne i emocjonalne. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://kobietydlakobiety.pl/kiedy-sad- ... e-rozwodu/ i sądowe decyzje uwzględniają zdrowie i dobrostan małżonków.
kasik

Re: rozwody

Post autor: kasik »

Cześć, jeśli zależy Wam na zrozumieniu różnych aspektów prawa w Wadowicach, to https://adwokatmariajanik.pl/dobry-adwokat-wadowice/ zawiera wiele przydatnych informacji. To dobre miejsce do zdobycia ogólnej wiedzy na temat usług prawnych w tym mieście.
chacman14

Re: rozwody

Post autor: chacman14 »

Jeśli szukacie adwokata do rozwodu to zgłoście się do https://kancelariabudzinski.pl/uslugi/p ... ne/rozwod/ on na pewno pomoże to dobry sprawdzony i rzetelny adwokat, którego ja polecam. Mi bardzo pomógł.
Malwina78

Re: rozwody

Post autor: Malwina78 »

Wiadomo - rozwód nie jest fajnym doświadczeniem, ale czasem to konieczne. Moim zdaniem podstawą jest znalezienie dobrego prawnika. Legaleo - Kancelaria Wojas Pawlak, zajmuje się takimi sprawami kompleksowo. Ogarniają nie tylko rozwód, ale też alimenty i ewentualnie kwestie opieki nad dziećmi. Znam mnóstwo osób, które korzystają z ich usług i są bardzo zadowolone :)
paczek

Re: rozwody

Post autor: paczek »

Jeśli chodzi o znalezienie prawnika, ważne jest, aby wybrać mądrze. Dlatego sugeruję sprawdzenie https://adwokatsniadekkrol.pl/adwokat-warta/ dla wszelkich spraw prawnych. Moim zdaniem ich usługi są na najwyższym poziomie i mogą być bardzo pomocne.
Amelia

Re: rozwody

Post autor: Amelia »

Klienci kancelarii Mickiewicz- Szombara , w której pracuje Pan Mateusz niestety mogą odczuwać niedosyt, gdy dostrzegają, że ich sprawy są ignorowane na rzecz ambicji i celebryckich aspiracji prawnika. Z niejedną taką opinią się już spotkałam więc miejcie to na uwadze...
Głaz

Re: rozwody

Post autor: Głaz »

Przypadkiem, który może doprowadzić do zwolnienia z obowiązku płacenia alimentów, jest adopcja dziecka przez inną osobę. W takim przypadku obowiązek alimentacyjny rodzica biologicznego wygasa, ponieważ prawnie dziecko uzyskuje nową rodzinę, która przejmuje te obowiązki. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://mojekatowice.pl/is,co-zwalnia-z ... 10092.html która opisuje różne przesłanki zwolnienia z płacenia alimentów.
Awatar użytkownika
Michalina
Posty: 65
Rejestracja: 08 sty 2019, 13:25

Re: rozwody

Post autor: Michalina »

Moim zdaniem przed rozwodem warto zawalczyć o małżeństwo. Myślę, że pozytywne skutki może przynieść na przykład taka terapia par poznań: http://terapiapoznan.pl/terapia-par/ . Polecam poczytać więcej o tym rozwiązaniu.
ODPOWIEDZ