Dom opieki - dobry pomysł?

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
Klarysa
Posty: 71
Rejestracja: 04 kwie 2019, 15:54

Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: Klarysa »

Dom opieki - dobry pomysł?
Awatar użytkownika
dieego
Posty: 62
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:23

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: dieego »

Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, czasem jest to po prostu jedyne wyjście. Sama mam bliską osobę w domu opieki. Konkretnie w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym. Nie wiem czy podjęłam dobrą decyzję. Czuję się jedynie dobrze z tą myślą, że wybrałam możliwie najlepszy dom opieki w okolicy. Ma tam dobre warunki mama.
Awatar użytkownika
Justynianka
Posty: 238
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:46

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: Justynianka »

Wedlug mnie takie miejsca są bardzo dobre, gdzie rzeczywiscie sie dba o starsze osoby. Z tego co wiem to profesjonalną opiekę nad osobami starszymi i wymagającymi pomocy zapewnia Dom Seniora pod Topolami https://podtopolami.eu Świadczą usługi polegające na opiece, karmieniu, zmianie opatrunków, podawaniu leków, pomocy w higienie osobistej, itp . Co wiecej panuje tam rodzinna atmosfera- moja ciocia ktora tam przebywa jest bardzo zadowolona
Awatar użytkownika
Alex
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:32

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: Alex »

Jeżeli nie mamy możliwości opiekować się chorym to wydaje mi się, że lepiej oddać go pod opiekę w do takiego ośrodka i odwiedzać niż pozostawić samopas. Możemy również zapewnić takiej osobie pomoce sensoryczne, czy pomoce terapeutyczne aby mogły się aktywizować. Najważniejsze aby nie zapomnieć o odwiedzinach. Możemy spędzać czas na graniu w gry dla seniorów które znajdziecie np. tutaj https://seniorlux.pl/Pomoce-terapeutycz ... orego-c618 . Wspólnie spędzimy czas a przy okazji starsze osoby w ten sposób mogą ćwiczyć pamięć.
Awatar użytkownika
dimbo45
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2019, 22:16

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: dimbo45 »

Tak moge się z tym zgodzic, pod topolami, to naprawde profesjonalny osrode dla ludzi starszych , no i ten osrodek jest blisko naszej miejscowosci - jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy tatę blisko siebie, a to dla nas najważniejsze.
Mońka

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: Mońka »

Szczerze? Według mnie nie. Ja bym nie oddała mamy czy taty do domu opieki, po prostu sobie tego wyobrażam. A sama stałam przed takim dylematem i ostatecznie zdecydowalismy się na opiekę domową z Pol Ar Serwis. Teraz w czasie pandemii to jeszcze bardziej się cieszę że podjęłam taką decyzję bo mama jest bezpieczna z nami w domu.
Baśka

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: Baśka »

Moim sprawdzonym miejscem jest https://podtopolami.eu/ , jest to uważam, jedno z najlepszych miejsc w którym z czystym sumieniem twoja babcia, mama czy reszta starszej rodziny może się spokojnie zestarzeć. Opieka na najwyższym poziomie, mówię wam pełen profesjonalizm! Takich miejsc powinno być coraz więcej.
Kaśia

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: Kaśia »

Moim zdaniem, jest to bardzo dobry pomysł. Jednak przed wyborem domu opieki, dokładnie go sprawdźcie. Jeśli miałbym jakiś polecić, to zdecydowanie ten - http://www.domlesnezacisze.pl/. Posiadają świetne pokoje, super personel oraz pyszne jedzenie. Oczywiście okolica w której się znajduje, jest przepiękna.
dziejką

Re: Dom opieki - dobry pomysł?

Post autor: dziejką »

ja jestem na tak, są takie miejsca jak te https://podtopolami.eu/, że serio Ci seniorzy mają lepiej jak w domu. Miło, smaczne posiłki, a co najważniejsze opieka cały czas od rana do nocy. To bardzo pomaga, nie są wtedy takim obciążeniem dla nikogo. Może wam też pomoże taki ośrodek.
ODPOWIEDZ