ciastka dla mikołaja

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
Lala9
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2019, 22:27

ciastka dla mikołaja

Post autor: Lala9 »

córka wierzy w świętego mikołaja i chcę byśmy upiekły ciasteczka dla mikołaja może macie jakiś łatwy przepis ? lub wiecie gdzie można kupić jakieś pyszne ciasteczka
Awatar użytkownika
pewcia
Posty: 60
Rejestracja: 04 kwie 2019, 10:25

Re: ciastka dla mikołaja

Post autor: pewcia »

pyszne są ciastka pomarańczowe, robiłam z przepisu znalezionego w necie, taki z sokiem pomarańczowym, do tego celu super się tarczyn nadaje. Wklejam przepis 300g mąki
100g kandyzowanej skórki pomarańczowej, 1 łyżeczka startej skórki z pomarańczy, 80g cukru 1 żółtko 1 opakowanie cukru waniliowego 2 łyżki soku z pomarańczy (ja daję tarczyna) 150g zimnego masła po szczypcie mielonego cynamonu, gałki muszkatołowej, goździków i imbiru Wymieszać mąkę z cukrem, cukrem waniliowym oraz przyprawami. Dodać obie skórki z pomarańczy, zimne posiekane masło, żółtko i sok z pomarańczy. Zagnieść szybko ciasto i wstawić je na około 1 godziny do lodówki. Na stolnicy posypanej mąką rozwałkować ciasto i wycinać z niego ciasteczka. Układać je na blaszce, wyłożonej papierem do pieczenia i piec około 12-15 minut w temperaturze 170-180oC. Przestudzone ciasteczka, można polukrować i posypać kandyzowaną skórką pomarańczową.
Zouza

Re: ciastka dla mikołaja

Post autor: Zouza »

Nieodpowiednie przechowywanie pierników to kolejny błąd, który może zepsuć całą pracę włożoną w ich przygotowanie. Pierniki powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku, aby zachować ich świeżość i aromat. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak unikać tego i innych błędów, polecam zajrzeć na stronę https://wawa.pl/najczestsze-bledy-podcz ... ch-unikac/ która oferuje cenne wskazówki. Stosując się do tych rad, można cieszyć się idealnymi piernikami przez cały sezon świąteczny.
Biała

Re: ciastka dla mikołaja

Post autor: Biała »

Pieczenie ciast na święta z rodziną to wspaniała tradycja, a proste przepisy, które każdy może wypróbować, są dostępne na https://www.zachodniopomorska.tv/artyku ... e-przepisy gdzie znajduje się wiele inspiracji. Idealnym początkiem może być klasyczna szarlotka, która nie wymaga skomplikowanych składników ani technik, a dzieci mogą pomagać w obieraniu jabłek i mieszaniu ciasta.

google app inventor android
ODPOWIEDZ