Ogrzewanie wody - kolektory

Prowadzisz firmę, chcesz prowadzić firmę, masz pomysł na firmę, a może znasz jakąś fajną firmę?
Podziel się z innym.
Awatar użytkownika
chwalislaw73
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2020, 14:43

Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: chwalislaw73 »

Witam. Prowadzę niewielki hotel w Łodzi i chciałbym zainwestować w kolektory słoneczne. Ponoć do bardzo tani sposób na ogrzewanie wody. U nas schodzi jej dość sporo, więc oszczędność na pewno się przyda. Jakich fachowców do takiego zlecenia polecacie?
Awatar użytkownika
Iwo_77
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2020, 0:34

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: Iwo_77 »

Kolektory świetnie sprawdzają się właśnie w hotelach czy restauracjach i faktycznie pozwalają sporo zaoszczędzić. Na Twoim miejscu skorzystałbym z usług firmy Cieplik, tutaj znajdziesz kontakt do nich kolektory.lodz.pl. Szybko i sprawnie wykonują zlecenia. Poza tym mają atrakcyjne ceny.
Awatar użytkownika
Skadi
Posty: 80
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:49

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: Skadi »

U mnie firma El-Sun montowała panele fotowoltaiczne. To doświadczeni fachowcy, umieją doskonale dopasować najlepszą konstrukcję do dachu lub terenu (robią też wolnostojące). Pomogli mi również w uzyskaniu dofinansowania. Jeśli miałabym więc kogoś polecić to El-Sun zdecydowanie na pierwszym miejscu:)
Awatar użytkownika
małolata
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2019, 5:18

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: małolata »

Ja to myślę po prostu, żeby przy piecu c.o. zamontować zasobniki ciepłej wody. One będą idealnie nadawały się do gromadzenia tego, co mój piec nagrzeje, a ze względu na swoje właściwości, pozwolą mi na spore oszczędności. Czytałam,że zwykle są owalne, ale ja to chyba pomyślę nad kwadratowym. Ładnie bym go udekorowała, no sama nie wiem...
Awatar użytkownika
BartekSz
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:26

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: BartekSz »

Instalacje wodne, wszelkiego rodzaju, w ogrzewaniu charakteryzują się niestety sporą bezwładnością. Im więcej wody w układzie, tym dłużej się czeka na reakcję. Takie sa prawa fizyki i tego nie da się przeskoczyć. Najpierw ta cała woda musi się ogrzać by to ciepło przekazać. Z tego też powodu szukaliśmy dla siebie systemu, który będzie dynamiczny. Sporo pracujemy i sporo przebywamy poza domem, więc też nie do końca chcemy grzać puste przestrzenie. System na podczerwień Eco Partner jest właśnie takim systemem, który spełnił nasze oczekiwania. Włączamy i po chwili mamy ciepło i przyjemnie. Niezależnie od czasu powrotu do domu.
opiumć

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: opiumć »

Najlepiej miec ogrzewanie na pellet, wierzcie mi, to dużo robi :) Sama mam takie ogrzewanie i zadowolona jestem bardzo z tego. Pellet mam od maximer. Jest to świetny i konkretny dostawca
Daniel Ż

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: Daniel Ż »

My mamy ogrzewanie gazowe i nam takie rozwiązanie bardzo pasuję bo nie jesteśmy zwolennikami tradycyjnego ogrzewania węglowego. Mój znajomy kilka lat temu polecił mi firmę http://zakladgazowy.pl/, która taka instalację gazową u nas wykonała.
Oleńka

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: Oleńka »

Można jeszcze ewntualnie pomyslec o pompie ciepła. W Levadzie widziałam zreszta model pompy vitocal, który mozna też podłączyc do instalacji solarnej. Taka pompa do właściwie 3w1 bo ma sie ciepłe i chłodne powietrze i do tego zasobnik z ciepla wodą
Awatar użytkownika
merigold
Posty: 84
Rejestracja: 09 lut 2020, 0:21

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: merigold »

ja mam ogrzewanie na pellet http://maximer.pl i jestem z niego bardzo zadowolona jest porzadek w kotłowni, pellet nie jest szkodliwy dla srodowiska.
góbermal

Re: Ogrzewanie wody - kolektory

Post autor: góbermal »

Najpewniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w elektryczne zbiorniki do ogrzewania wody. Osobiście polecam wam przyjrzeć się ofercie firmy https://www.biawar.com.pl/ Tam znajdziecie produkty tego typu i to w całkiem niezłych cenach.
ODPOWIEDZ