Fotowoltaika dla firmy

Prowadzisz firmę, chcesz prowadzić firmę, masz pomysł na firmę, a może znasz jakąś fajną firmę?
Podziel się z innym.
Awatar użytkownika
BartekSz
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:26

Fotowoltaika dla firmy

Post autor: BartekSz »

Czy myslicie, że inwestycja firmy w panele fotowoltaiczne to dobry pomysł? Na razie mamy taki pomysł, zobaczymy co z realizacją. Wydaje mi się że to ma sens ale czy na pewno, tego nie jestem do końca pewien.
Awatar użytkownika
JasminB
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:38

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: JasminB »

Oczywiście. Każda inwestycja, która generuje oszczędności i spłaca się w rozsądnym terminie ma sens. Firmy zużywaja sporo prądu i to w godzinach, gdzie słońca nigdy raczej nie brakuje. Takie rozwiązanie na pewno będzie opłacalne. Tylko musi Ci to jakaś ogarnieta firma policzyć by było ok.
Bukowski

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Bukowski »

Zobacz sobie Sunclever. Całkiem fajna firma działająca w tej branży. Mają całkiem duże doświadczenie i wiedzę, więc zaproponują rozsądne rozwiązanie. Dla domu zawsze można dodatkowo liczyć na dotację. Nie wiem jak to jest w przypadku firmy. Trzeba by to sprawdzić. W każdym razie oszczędności z punktu widzenia odbiorcy energii sa zauważalne.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 155
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:55

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: maksik »

Zdecydowanie. Firmy mają bardzo dużo możliwości w tym temacie. Na https://suncurrent.pl/ jest dokładnie wszystko opisane o np. instalacjach przemysłowych. Warto jednak umówić się na spotkanie z wykonawcą i omówić projekt.
JaneckiBłażej

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: JaneckiBłażej »

Bukowski pisze: ↑24 wrz 2020, 13:16 Zobacz sobie Sunclever. Całkiem fajna firma działająca w tej branży. Mają całkiem duże doświadczenie i wiedzę, więc zaproponują rozsądne rozwiązanie. Dla domu zawsze można dodatkowo liczyć na dotację. Nie wiem jak to jest w przypadku firmy. Trzeba by to sprawdzić. W każdym razie oszczędności z punktu widzenia odbiorcy energii sa zauważalne.
Mają całkiem fajne podejście do tematu. Na razie jestem po rozmowie i akceptacji projektu. Czekamy na realizację na naszym domu. Kontakt z Sunclever jest naprawdę bardzo profesjonalny. Moje zdanie jest takie, że to zagadnienie ich nawet fascynuje :)
Awatar użytkownika
arendoo
Posty: 236
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:01

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: arendoo »

Zerknij sobie na stronę https://ecocalma.pl/ jeżeli interesują cie instalacje fotowoltaiczne z dotacją dla domu i dla firm. Myślę, ze warto korzystać z ofert takich jak ta czyli z ofert profesjonalistów, a co do samej fotowoltaiki to można odnotować duży wzrost zainteresowania i nic dziwnego, bo to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Co Wy o tym sądzicie?
Małgorzata

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Małgorzata »

JaneckiBłażej pisze: ↑29 wrz 2020, 13:33Mają całkiem fajne podejście do tematu. Na razie jestem po rozmowie i akceptacji projektu. Czekamy na realizację na naszym domu. Kontakt z Sunclever jest naprawdę bardzo profesjonalny. Moje zdanie jest takie, że to zagadnienie ich nawet fascynuje :)
Takich wykonawców lubię gdyż potrafią porozmawiać o swej pracy, doradzić i zamontować z uśmiechem. Myślę, że panele fotowoltaiczne to temat na czasie więc czas umówić się na spotkanie i przemyśleć tą inwestycję.
Awatar użytkownika
ectatend
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2020, 15:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: ectatend »

Jeśli jesteś zainteresowana fotowoltaiką dla firm to mogę polecić https://sunsky.pl/fotowoltaika-dla-firm/. Ważna przy montażu fotowoltaiki do naszej firmy jest przejrzystość procedur.
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Samanta »

Sądzę, że fotowoltaika to świetne rozwiązanie dla firmy. Zanim jednak się na nią zdecydujecie, warto moim zdaniem przeprowadzić analizę wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Może to dla Was zrobić firma Efektywniej z Wrocławia. Na stronie internetowej https://www.efektywniej.pl/oferta/anali ... el-energii możecie zapoznać się z jej ofertą w tym zakresie.
Ołpie1

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Ołpie1 »

Świetną ofertę mają w firmie https://torinstal.oinfo.pl/fotowoltaika ... pomorskie/ Ja sam skorzytsałem z ich oferty dla firm ale również u siebie w domu zamontowałem takie panele i jestem bardzo z nich zadowolony. Jeżeli interesują Cie również dotacje to na stronie także znajdziesz informację na ten temat. Polecam
łaka

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: łaka »

bardzo fajne rozwiazanie :) mozesz podpytac zawsze w Levadzie, oni specjalizuja sie miedzy innymi w fotowoltaice, zajmuja sie tez doradztwem i pomagaja z dofinansowaniami
Ńina

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Ńina »

ja bardzo polecam panele z Kratek świetna sprawa. Zwłaszcza, że mam od nich kominek ;)
Jańusz

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Jańusz »

Fajne rozwiązania ma też Sunclever. I całkiem wyedukowaną grupę doradców. Miałem okazje rozmawiać i z szefem, Panem Przemysławem, ale i z Panem Norbertem. Całkiem rozsądnie podchodzą do tematu, wszystko fajnie wytłumaczyli. No i fajnie policzyli projekt. A to podstawa. Bez tego nie ma co zaczynać przygody z takim systemem. No i realizacja całkiem sprawnie im poszła.
Jaśmin

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Jaśmin »

Jańusz pisze: ↑06 lis 2020, 19:49 Fajne rozwiązania ma też Sunclever. I całkiem wyedukowaną grupę doradców. Miałem okazje rozmawiać i z szefem, Panem Przemysławem, ale i z Panem Norbertem. Całkiem rozsądnie podchodzą do tematu, wszystko fajnie wytłumaczyli. No i fajnie policzyli projekt. A to podstawa. Bez tego nie ma co zaczynać przygody z takim systemem. No i realizacja całkiem sprawnie im poszła.
Też miałam okazję z nim rozmawiać i jeszcze z Panem Norbertem. Bardzo sensowni panowie o sporej wiedzy technicznej, która potrafią laikowi przekazać. A nie jest to przecież takie proste. Nie każdy wszystko zrozumie, ale oni potrafią wytłumaczyć. I są bardzo cierpliwi w tym :) Wiecie, laik, jak ja zadaje dużo pytań, czasami pewnie bez sensu :) No ale pytając dowiaduje się tego, jak to wszystko działa i czy to ma sens. A sens ma olbrzymi. I daje sporo korzyści. Widać to po rachunkach :) Mnie do siebie przekonali i juz mam ich instalację u siebie :)
Awatar użytkownika
xxpo20
Posty: 139
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:01

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: xxpo20 »

Na fotowoltaice przede wszystkim mozna naprawde nieźle zarobić. Mimo że inwestycja na wstępie jest dosyć kosztowna, z tego co pisza tutaj https://fajnyogrod.pl/porady/fotowoltai ... age-_wp20/ średnio po kilku latach koszt się zwraca, a przez kilkadziesiąt następnych lat panele generują zyski dość dużego rzędu. Myślę, że jak najbardziej warto się zaciekawić informacjami.
Wawżyniak

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Wawżyniak »

Jaśmin pisze: ↑07 lis 2020, 17:45
Jańusz pisze: ↑06 lis 2020, 19:49 Fajne rozwiązania ma też Sunclever. I całkiem wyedukowaną grupę doradców. Miałem okazje rozmawiać i z szefem, Panem Przemysławem, ale i z Panem Norbertem. Całkiem rozsądnie podchodzą do tematu, wszystko fajnie wytłumaczyli. No i fajnie policzyli projekt. A to podstawa. Bez tego nie ma co zaczynać przygody z takim systemem. No i realizacja całkiem sprawnie im poszła.
Też miałam okazję z nim rozmawiać i jeszcze z Panem Norbertem. Bardzo sensowni panowie o sporej wiedzy technicznej, która potrafią laikowi przekazać. A nie jest to przecież takie proste. Nie każdy wszystko zrozumie, ale oni potrafią wytłumaczyć. I są bardzo cierpliwi w tym :) Wiecie, laik, jak ja zadaje dużo pytań, czasami pewnie bez sensu :) No ale pytając dowiaduje się tego, jak to wszystko działa i czy to ma sens. A sens ma olbrzymi. I daje sporo korzyści. Widać to po rachunkach :) Mnie do siebie przekonali i juz mam ich instalację u siebie :)
Właśnie umówiłam się u nich na audyt. Pierwszy rozmowa telefoniczna z Panem Beniaminem bardzo konkretna, a termin audytu już w przyszłym tygodniu.
jaśmin

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: jaśmin »

Wawżyniak pisze: ↑12 lis 2020, 16:34
Jaśmin pisze: ↑07 lis 2020, 17:45
Jańusz pisze: ↑06 lis 2020, 19:49 Fajne rozwiązania ma też Sunclever. I całkiem wyedukowaną grupę doradców. Miałem okazje rozmawiać i z szefem, Panem Przemysławem, ale i z Panem Norbertem. Całkiem rozsądnie podchodzą do tematu, wszystko fajnie wytłumaczyli. No i fajnie policzyli projekt. A to podstawa. Bez tego nie ma co zaczynać przygody z takim systemem. No i realizacja całkiem sprawnie im poszła.
Też miałam okazję z nim rozmawiać i jeszcze z Panem Norbertem. Bardzo sensowni panowie o sporej wiedzy technicznej, która potrafią laikowi przekazać. A nie jest to przecież takie proste. Nie każdy wszystko zrozumie, ale oni potrafią wytłumaczyć. I są bardzo cierpliwi w tym :) Wiecie, laik, jak ja zadaje dużo pytań, czasami pewnie bez sensu :) No ale pytając dowiaduje się tego, jak to wszystko działa i czy to ma sens. A sens ma olbrzymi. I daje sporo korzyści. Widać to po rachunkach :) Mnie do siebie przekonali i juz mam ich instalację u siebie :)
Właśnie umówiłam się u nich na audyt. Pierwszy rozmowa telefoniczna z Panem Beniaminem bardzo konkretna, a termin audytu już w przyszłym tygodniu.
No kilku fachowców tam pracuje. I każdy ma całkiem niezłą wiedzę o tej technologii. Kiedyś panele nie były tak wydajne jak teraz, rozwiązania były mało korzystne i mało popularne. Z czasem się to bardzo pozmieniało i jest coraz lepiej. Technologia się rozwija i branża sie rozwija. Z korzyścią oczywiście dla konsumenta :) Sunclever też nie oferuje jednego, słusznego rozwiązania, tylko dopasowuje je do potrzeb klienta. I używa różnych środków do tego.
Miłkos09

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Miłkos09 »

Ja ostatnio skorzystałem z solary mława ponieważ bardzo długo chciałem je założyć i na stronie firmy zauważyłem że również mają oni w ofercie fotowoltaikę i oczywiście tez zdecydowałem się na jej montaż. Mają bardzo fajne dotacje w ich ofercie i myśle ze znajdziecie cos dla siebie. Polecam
Rafał77

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Rafał77 »

Ostatnio trafiłem na taką ofertę i

Kod: Zaznacz cały

https://sunsky.pl/fotowoltaika-dla-firm/
i zastanawiam się nad wdrożeniem tego rozwiązania w mojej firmie. Pytanie jednak, czy ktoś z Was używa instalacji od dłuższego czasu? Jak to jest z rentownością inwestycji?
Awatar użytkownika
Doris33
Posty: 65
Rejestracja: 25 mar 2019, 12:24

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Doris33 »

Fotowoltaika w firmie to dobry sposób na oszczędność. Moim zdaniem taki montaż wpłynie także pozytywnie na wizerunek - teraz to ważne, by być eko. Do takiej instalacji warto zatrudnić specjalistów - tak by wszystko odbyło się szybko i bezproblemowo. Wiem, że oni http://pvtech.pl/fotowoltaika-wieliczka/ właśnie tak działają. Także warto rzucić okiem.
Awatar użytkownika
away
Posty: 98
Rejestracja: 15 cze 2019, 23:01

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: away »

jeśłi ktoś prowadzi ekologiczne gospodarstwo, to takie rozwiązania pozytywnie może wpłynąć na wizerunek. Lepiej tak, niż np. stosować węgiel, jako opał. Jeśli chodzi o ocenę kosztów inwestycji, to wiele firm to robi np. https://www.abcsunenergy.pl/ która oferuje takie rozwiązania.
Kołek

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Kołek »

Fajną ofertę może mieć Hymon. Chyba największa firma w tej branży u nas. Ma najwięcej ekip monterskich, więc i doświadczenie liczone w tysiącach instalacji, które działają. U nas się sprawdzili ze swoimi rozwiązaniami i wszystko całkiem ładnie działa. Mamy już od marca, więc możemy liczyć na ładne oszczędności :) Latem uzyski były bardzo sensowne :)
Kaśka

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Kaśka »

Moim zdaniem to fajny pomysł, na pewno zaoszczędzisz na prądzie i ogrzewaniu. Firma https://el-var.pl/oferta/fotowoltaika/legnica kompleksowo obsługuje klientów zainteresowanych fotowoltaiką w Legnicy. Można liczyć na miłą i wykształconą obsługę, która chętnie pomaga swoim klientom w doborze idealnej instalacji, oraz profesjonalnie montuje panele fotowoltaiczne w Legnicy i innych miastach.
jębirm

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: jębirm »

Przede wszystkim musicie rozejrzeć się za porządną firmą, która zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych. Jeżeli mieszkacie na Kujawach lub Pomorzu to polecam wam skontaktować się z http://tania-fotowoltaika.com/ Sam ostatnio korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.
Małgosia

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Małgosia »

Fotowoltaika w chojnowie fajnie się sprawdza. Znalazłam niedawno firmę montującą panele fotowoltaiczne w chojnowie, czyli mojej rodzinnej miejscowości i zastanawiam się, czy nie poprosić ich o kalkulację kosztów.
Ażber

Re: Fotowoltaika dla firmy

Post autor: Ażber »

Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać, tylko szukać porządnej, profesjonalnej firmy i działać. Ja tak robilem ż https://passive-instal.pl/ - mają kilka oddziałów w kraju więc zobacz może akurat niedaleko cb
ODPOWIEDZ