Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

O prowadzeniu biznesu w sieci. Promocja, social media, pozycjonowanie.
rożenna

Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: rożenna »

Podczas pracy z substancjami chemicznymi, w szczególności niebezpiecznymi, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej jest oczywiście obowiązkowe, ale istnieją także inne sposoby zapewnienia bezpieczeństwa w laboratorium, które warto rozważyć:

Obchodzenie się z substancjami chemicznymi – stosowanie produktów dostępnych w łatwych do przenoszenia, bezpieczniejszych pojemnikach może stanowić ogromną różnicę.
Zaopatrzenie się w odpowiednie absorbenty pozwalające przygotować się na okoliczność przypadkowego pęknięcia pojemnika lub rozlania cieczy.
Unikanie niepotrzebnych zagrożeń dzięki stosowaniu bezpieczniejszych substancji chemicznych i monitorowaniu zawartości szkodliwych pozostałości.
Ochrona na stanowisku pracy i bezpieczniejsze dozowanie.
Odpowiednie przechowywanie środków chemicznych, w tym oznaczenia substancji niebezpiecznych.
mirisłav

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: mirisłav »

Tak masz rację. Praca z chemikaliami wymaga spełnienia określonych warunków i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Ważne jest również, aby istniały odczynniki wysokiej jakości.
Ufam sklep z odczynnikami chemicznymi AFD-market. Oto produkty wysokiej jakości i certyfikowane.
iloń

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: iloń »

Dobrze, że ktoś poruszył temat bezpieczeństwa w laboratorium. Nam już na studiach wpajano zasady bezpieczeństwa, których mamy się trzymać, takie dobre nawyki są przydatne. Jeżeli już mówimy o laboratorium, to od siebie serdecznie wam polecam niezawodne urządzenia laboratoryjne, które my kupiliśmy z firmy Biomix https://www.biomix.pl/reaktory-laborato ... eszalniki/ z Mościska. One są dostępne w atrakcyjnych cenach, zapewnią wam precyzyjność wykonywanych badań, są niesamowicie przydatne, nie wyobrażam sobie naszej pracy bez nich.
inbń

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: inbń »

To prawda, bezpieczeństwo w laboratorium jest najważniejsze. W tym przypadku ważny jest tajże sprzęt laboratoryjny, chodzi o to, by był on jak najlepszej jakości, by ryzyko jakiegokolwiek wypadku było minimalne. My bardzo dobrej jakości urządzenia i sprzęty, czyli spektrometry emisyjne marki Belec, itp., kupiliśmy w firmie METIMEX http://www.metimex.com.pl/pl/oferta.html w Pyskowicach. Mają atrakcyjne ceny, są rzetelni, szeroki wybór produktów, które działają niezawodnie, sprawdziliśmy :).
okulińka509

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: okulińka509 »

Jeżeli chodzi o bezpieczne warunki pracy w laboratorium to nie można też zapominać o, wydawałoby się, oczywistym elemencie, jakim są fartuchy. Jest to niezwykle ważny aspekt pracy z rozmaitymi substancjami, musi być wymieniany regularnie, co oznacza, że zawsze trzeba mieć go pod dostatkiem. Dlatego warto zdać się na firmy takie jak Dorota Urbańska Krawiectwo Konfekcyjne z Wołomina, która zajmuje się produkcją fartuchów jednorazowych. Można się u niej zaopatrzyć w fartuchy nadające się do pracy z żywnością czy w placówkach medycznych. Zostawiam namiary na firmę: idfashionworld.pl bo w tej branży dostęp do specjalistycznej odzieży to podstawa.
dopiłek_09

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: dopiłek_09 »

Praca w laboratorium wymaga skupienia i dbania o bezpieczne warunki na wielu różnych płaszczyznach, dlatego poza substancjami chemicznymi, trzeba też zadbać o profesjonalny, niezawodny sprzęt. Nowoczesne i dokładne maszyny pomiarowe wykonuje firma Pro-Assem ze Skawiny: https://pro-assem.pl/offer/maszyny-pomi ... oratorium/ Ich maszyny osiągają dokładność pomiarową, niemożliwą do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod. Ponadto, są niezwykle zaawansowane,a pakiet ich funkcji można dopasować pod swoje potrzeby. Myślę, że warto przejrzeć ofertę firmy, bo ich urządzenia zdecydowanie podniosą jakość pracy w każdym laboratorium.
aksł

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: aksł »

W naszym przypadku niezwykle ważne są wagi laboratoryjne. Na pewno w waszych laboratoriach również, ale u nas chodzi i materiały, z jakimi pracujemy. Korzystamy z wag laboratoryjnych kupionych w sklepie AXIS https://www.axis.pl/k-wagi-laboratoryjne-29.html#text z Gdańska. Ich oferta jest szeroka, mają w niej wiele różnych rodzajów wag, które działają naprawdę niezawodnie, no i są dostępne w niewygórowanych cenach, polecam gorąco.
RóżaŻ90

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: RóżaŻ90 »

Jeżeli jesteśmy w temacie laboratorium to polecam zapoznać się z oferta tej firmy - WAMED https://wamed.pl/kontakt/ . Firma oferuję sprzedaż takich urządzeń jak suszarki laboratoryjne, cieplarki laboratoryjne jak i suszarki apteczne i inne urządzenia laboratoryjne.
Awatar użytkownika
Biznesmen78
Posty: 945
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:03

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: Biznesmen78 »

J.S. Hamilton – akredytowane laboratorium badawcze

J.S. Hamilton jest unikatowym w skali europejskiej przykładem organizacji, która w sposób kompleksowy łączy szerokie spektrum badań analitycznych prowadzonych we własnych laboratoriach z badaniami marketingowymi oraz usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi.
Jeśli temat was zaciekawił to polecam zajrzeć tutaj https://hamilton.com.pl.
Pozdrawiam.
Dominikć456

Re: Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Post autor: Dominikć456 »

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż sprzętu laboratoryjnego i medycznego to warto podjąć współpracę z zaufaną firmą. WAMED https://wamed.pl/kontakt/ z siedzibą z Warszawy oferuję profesjonalny sprzęt i ja zamawiam u nich sterylizatory termiczne i mają je w dobrych cenach.
ODPOWIEDZ